Zadnji brisalec ne briše dobro

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Kot sem napisal že v naslovu, mi pri Opel Corsi C zadnji brisalec ne briše tako kot bi moral. Namreč briše tako, da če bi gledal uro, ne pobriše med 11 in 13 uro. Odstranil sem plastično zaščito, ki pokriva navoj z matico, s katero je brisalec pritrjen in sem opazil, da je plastika roke brisalca počena. Torej je roka brisalca zanič in jo je potrebno zamenjati. Kupil sem novo roko, navoj očistil rje in zamenjal rjasto matico in podložko z novo nerjavno. Vključim brisanje in rezultat je isti kuratz. Gledal sem kako brisalec nalega na navoj, vendar izgleda vse OK. Razen tega, da se mi je zdelo, da je sam navoj nekoliko pod kotom. Ne vem sicer, ali tako mora biti, ali pa je izkrivljen. Sicer mi ni jasno od kod, vendar bi bila možna kakšna avtopralnica. Sicer zadnji brisalec uporabljam redko, pa vendar, hočem da dela BP. Ima kdo podobne izkušnje, oziroma ve, kaj bi bilo narobe. Roka brisalca in brisalec sta sedaj popolnoma nova, briše pa enako kot takrat, ko je bila gor stara, počena roka.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Pravis, da si tudi brisalec - torej gumico zamenjal?

Vse komplet.
Na sam brisalec sem najprej pomislil, vendar je bila počena roka in to na mestu, kjer objame navoj (uho). Vse je novo, očiščeno, briše pa kot sem napisal. Gornjo tretjino pol kroga ne briše. Je možno, da je mehanizem v kurtzu?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A je morda sipa na tistem delu mastna al kaj podobnega. Pojdi pogledat...
Saj se brisalec zvije po steklu - obliki, zaradi mehanizma, ki to omogoca. Ne vem, kako to, da ne brise...Samo se mastna sipa mi pride na pamet.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Nek podobni problem sem nekoč videl reševati mehanika stare šole - na sprednjem brisalcu, kjer je bila roka kovinska.

Vzel je kombinirke in pokrivil brisalec (roko?) in problem rešen... Vsekakor najprej poskušaj malo pokriviti samo kovino metlice brisalca, če bo pizdarija bo manj trajna...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Zadnja roka je ponavadi plastična...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot opisuje OT je možno, da je os brisalca (tam ko je roka gor zavita) zvita navzdol - sam piše da je pod kotom. V takem primeru se brisalec v zgornji sredini šipe rahlo dvigne. Ja precej možno da bi ga kaka avtomatska pralnica dol zvila, sploh če je avto starejši in pločevina tanjša (da ne omenjam rje, ki je na tem delu zelo pogosta).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Cash

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Edina rešitev je močnejša vzmet,oz.poskusiti obstoječo malenkost skrajšati,da bo ročica pritiskala metlico na steklo z večjo silo.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Trenutno vozim svoj osmi avto. Še na nobenumu ni zadnji brisalec dobro obrisal šipe...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Kot opisuje OT je možno, da je os brisalca (tam ko je roka gor zavita) zvita navzdol - sam piše da je pod kotom. V takem primeru se brisalec v zgornji sredini šipe rahlo dvigne. Ja precej možno da bi ga kaka avtomatska pralnica dol zvila, sploh če je avto starejši in pločevina tanjša (da ne omenjam rje, ki je na tem delu zelo pogosta).

Verjetno bo res to, da je navoj-nosilec izkrivljen. Možno je, da je zaradi določenega pritiska počila tudi prva roka brisalca. Ker zadnji brisalec redko kdaj uporabljam, je lahko to že starejša poškodba. Če bi želel zamenjati nosilec, bi moral odstraniti notranjo tapeto vrat prtljažnika itd, itd... Mi je pa že na otip delovalo nekako mehko, ko sem ta navoj želel poravnati, saj kot sem že napisal, mi je deloval nekoliko ukrivljen navzdol. Nisem pa seveda vedel, ali tako mora biti, ali pa je zjjebano. Ob priliki si bom zadevo ogledal malce bolj podrobno. Hvala vsem za komentarje.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.355
113
Dejansko je bila takrat res počena roka, ki sem jo zamenjal, vendar brisalec še vedno ni brisal 100%. Ko sem bil pri mehaniku, mi je za silo to uredil, vendar pa sem pred dnevi spet opazil, da sploh ne obriše. Kot da brisalec ne bi dobro nalegal na steklo. Skratka sranje
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Fadil skupaj z mehanikom in s pomočjo Alter ekipe ne more rešiti navaden brisalec.
Saj to ni polet na Mars. Vprašaj Fato snažilko za nasvet. :evil:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mi je dedi, ko je bil še majhen razlagal da ko je bil on pri partizanih in so se skrivali po gozdovih, da je enkrat videl nemški tovornjak ki je imel isti problem.No vglavenm je nemški šofer vzel tastar brisalec in ga razdrl potem še tanovega in s tanoveg vzel gumico in jo inštaliral na tastarega kar je bilo viška je pa z bajonetom odrezal. Probaj še ti.

https://www.alter.si/tema/zadnji-brisalec.1690094/#post-1690094