Yamaha RXV663 in moji zivci

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Totalno sem ze obupan. Skratka, priklopim zadevscino. Pravilno zvezem zvocnike. Radio preko receiverja deluje, ce startam dvd, zvoka ni. Dvd je priklopljen preko digitalnega coaxialca v ojacevalec. Vse sem ze poiskusil. Od master reseta ojacevalca do auto set up-a, zvoka kar ni in ni. Any idea?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Vsaj moj harman kardon ima tako, da lahko na različnih inputih spreminjam vhod digital/analog. Verjetno bo to težava tudi pri tebi?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Hm....jaz sem prilklopil in je igralo (ne vemn pa točno kater model imam).

Nisem siguren...ali sem moral kaj v SetUp-u nastavit - malo poglej navodila.

Ne vem...si siguren da si vklopil kabel v vhod (ojačevalca) in ne npr. 'izhod'

Jaz zgolj izberem na daljincu DVD (zgoraj - kot pojačanje signala, spodaj pa ali 'Movie' ali pa streo način -> 7 kanalni zvok) in špila kot pri norcih.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Ma nastavil sem vse mozno. Tudi avtomatsko izbiro vhoda in ker to ni obrodilo sadov, tudi digit coax, kakor mi veleva izbirnik. Input\output pri coax-u je mal tezko zamenjat. Mas itak samo input opcijo in iz yamaha dvd playerja samo output opcijo za coax. Ni kle druge logike. Mam se en dvd player vezan preko optike, enaka zgodba. Ni zvoka. Sliko normalno dobim, zvoka ni. Ne stekam vec kaj narest.
Tud ce dam tisti mikrofon za samodejno nastavitev zvocnikov, mi potem ne poda analize oz. rezultatov. Me kr posteno jezi vse skupi. Navodila pa tolk debela, kot knjiga Ekonomija 21. stoletja
bonk.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
NA koncu boš ugotovil da sploh kabla nimaš priključenega... Mogoče pa moraš na DVD playerju vklopit digitalni out ?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
kater dvd player imaš?
imaš izhod na dvdju na digital?
na yamahi lahko izbiraš opcijo analog/digital.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Poji v set-up dvd predvajalnika in izberi digitalni izhod. Enako naredi na receiverju in izberi DVD/coax(1,2,3) input. Mislim, da ima na DVD inputu programirano kot Coax1. Zadeva mora delovati. Če ne, je lahko kriv kabel, DVD digitalni izhod ali Yamahin D/A Converter. To je to.
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
ksz

Če je kdo slišal vpitje, kričanje in razbijanje, pol sm bil to jst !!!
jezen.gif
Pa to dejansko pustiš pamet pri navadnih nastavitvah ojačevalca !!! Na dvd playerju se je nenehno nastavljal HDMI audio ON, jst sm mu pa nastavljal Coax ON. No to sm pol uspel zrihtat in je zvok bil. Pol pa SW ni delal. In greš najprej na 26. stran, kjer piše, da pejt na 52, tam piše na 76 strani so nastavitve, in še parkrat tko vmes, da pol na koncu zveš, da na 136 tiči odgovor !!!! Ma brcnu bi najraj vse skup. Ampak zdej dela. Še zmer sm pa jezen.
Drugač pa hvala vsem za nasvete.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Drugič pa rajš vpraši, kot pa paniko zganjat. Sem ti odgovoril v parih stavkih na vse tvoje "probleme". lp
 

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Sej je bilo tako nastavljeno, kot si mi svetoval. Tezava je bila v tem, da je Yamaha (dvd player) samodejno prestavljala na HDMI ON, ceprav je bil le ta disable-an. In to veckrat. Kje je tical skrat, ne vem. Ravno tako pri SW. Zvoka ni bilo. Verjemi, da ni prvi sistem, ki sem ga priklapljal in verjetno tudi ne zadnji. Zanimivo je tudi to, da sem vmes priklopil tudi drugi dvd player (pioneer v600), ki je imel vse potrebne nastavitve ze predhodno nastavljene (ker sem ga konec koncev uporabljal cca pol leta) in je bila zadeva identicna. Dejansko je tale 663 mal posebna za nastavitve. Ampak ok, vsaka sola nekaj stane. Mene je precej zivcev.

Drugace pa hvala za vse nasvete.

LP