Xiaomi Mi8

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok...prva težava, katero na Samsungu nisem imel... push notifications oz. na Always On načinu mi pusti ikonco samo ob SMS, MMS in zgrešenem klicu....vse ostale notifikacije gladko izpusti in jih na ugasnjenem zaslonu ne zabeleži? Recimo mi prijatelji kaj napišejo na Hangoutsih, ampak ikonce ni (če sem zraven, mi seveda zazvoni in se mi ekran prižge), ampak takoj, ko se ugasne, ne duha, ne sluha o kakem sporočilu od Hangoutsih.
Naj povem, da sem že raziskal cel net in po priporočilih ugasnil battery saver za to aplikacijo, pa dovolil appu, da se izvaja v ozadju, pa še cel kup nastavitev + to, da sem omogočil "developer mode" in šel izklopit MIUI Optimization, kot so na netu priporočili, ampak, ga ne gane.
Sem že ene 3 appe "Always ON" potegnil dol iz Playstora, ampak, ko ugasnem zaslon, se enkrat prižge ura, enkrat ne in se mi ne da jebat s tem....
Sicer, ko se mi je prižgala ura, sem si z ženinega telefona poslal po Hangoutshih eno sporočilo in je delovalo...ikonca je bila, ampak ima pa spet drugo hibo, ko se enkrat vklopi ura na ugasnjenem zaslonu, enkrat pa ne in smo spet na začetku.
Kako imate vi rešeno?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Js ne uporabljam Always on Display, ker imam uro + itak utripa notification lučka.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha. Ma, ko bi vsaj imel barvno led notifikacijo, sam ne, oni dajo samo belo. Pri ostalih telefonih se mi je recimo ob SMS ikonci na namizju prikazala mala stevilkica, ce sem recimo dobil SMS, tu pa nic.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
AoD je očitno pri Xiaomiju šele v povojih. Upam da bodo z nadgradnjami to izpopolnili, da bo tako kot na Samusungu. Ali Nokiah/Lumiah
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
AOD je pri MIUI 9 delal, pri nadgradnji na 10 pa odpovedal, ker so nekaj zajeb.li Downgrade se ne da narediti, ce imas 10 stable verzijo, ker bi ga naredil. Jaz nujno rabim delujoc AOD, zato sem telefon ze prodal.
 

lurker

Zelenc'
22. maj 2014
3
2
3
Kakšen je postopek uveljavljanja garancije za Xiaomi pri nas, če naročate iz EU ali Slovenije? Ne najdem nobenega pooblaščenega servisa.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Kakšen je postopek uveljavljanja garancije za Xiaomi pri nas, če naročate iz EU ali Slovenije? Ne najdem nobenega pooblaščenega servisa.

Ko sem spraševal edigital.si, so odgovorili, da telefon pošljem ali prinesem v njihovo pooblaščeno pisarno v Sloveniji. Za ostale ne vem. Verjetno piše v splošnih pogojih vse, samo prebrat je treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lurker

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Telefon se mora poslat na Kitajsko, saj so samo tam uradni servisi. Jaz sem ga kupil na Honorbuy. Torej, bi moral poslati njim, oni bi ga na Kitajsko in jaz bi lepo doma čičal pa čakal ne vem, koliko časa. To sem izvedel šele po nakupu. Garancija je mislim da 1 leto. Na telefonu sem imel najprej MIUi 9 verzijo in mi je takoj ponudilo verzijo 10. Seveda sem takoj nadgradil - NAPAKA!!! Po nadgradnji mi notifikacije na Always zaslonu niso delovale (delovale so samo original vgrajene (torej, zgrešeni klic, SMS in MMS), vse ostale, katere si dodatno namestiš, na ugasnjenem zaslonu ni bilo obvestil. Ker sem ga hotel downgrejdat nazaj na 9 verzijo, sem izvedel, da se ne da, če imaš sedaj gor "stable" verzijo 10, če pa imaš "beta" verzijo 10, pa lahko. No, sicer verjamem, da se da narediti vse, vendar se mi resnici na ljubo ni dalo s tem ukvarjati. Slučajno je prišel prijatelj mimo, se zagrel za telefon, jaz sem mu povedal, da te "Push notifikacije" ne delajo, vendar njega to ni motilo, zato sem mu ga prodal. Telefon je špica, deluje super tekoče, samo kaj, ko zame manjka ključna funkcija in ta je, da mi vse notifikacije pokaže na "AOD-u", zato sem tudi na začetku teme to spraševal, če ima AOD
Potem sem šel po Samsunga Galaxy A8 2018, katerega sem imel sprva namen kupiti, vendar me je pač žal Xiaomi premamil. Škoda res, da so softwersko zajebal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Še enkrat :D ...Xiaomi MI8 je mašina (ima noter najnovejše čipovje - kot recimo Galaxy S9 in Note 9) in ima tudi Super Amoled zaslon od Samsunga. Če bi jaz imel izklopljen AOD, kot moja žena recimo, bi telefon obdržal. Ima fast charge 4 (zadnja generacija) in 6Gb rama..ni, da ni....Obdržal bi ga tudi, če bi mi ga uspelo downgrejdat na MIUI 9 verzijo, kjer so menda push notifikacije delovale...vsaj tako je povedal folk na tujih forumih
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Točno tako. Sem samo 1x za finto kupil kitajca za 100€, UMI. Po 1 mesecu gps kaput. Po nekaj dnevih poskušanja jim dopovedat kaj je narobe, sem obupal. Pa tudi če bi mi uspelo, pošiljanje na kitajsko na lastne stroške in sem brez tel pitaj boga kak dolgo? Ne hvala.
Ne kupim tel iz kitajske, pa če je 100€ ceješi