Xiaomi Mi8

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Živjo!

Gledam za temle Xiaomi Mi8, ker je v bistvu flagship od Xaomija, pa me zanima, ker sem zasledil, da ima ob snemanju videa slab audio posnetek in da naj bi to softwearsko popravili. Torej, so popravili slab audio zvok ob posodobitvi ali ne?
In drugo...ker ima ta telefon super amoled od Samsunga, me zanima, ali ima tudi always on funkcijo tako, kot Samsungi?

Hvala
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Ima always on display. Glede videa pa ne vem, lahko posnamem kak testen primerek. js itak ne snemam videov.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Imaš kake pripombe glede tega telefona, ker vidim, da si ga lastiš? Uporabljaš face "recognition"?
In čitalec prstnega odtisa, kako deluje? Je tako hiter, kot pri Huaweiu?

Lahko posnameš testni primerek, ja, kjer se bo govorilo...lahko iz radia, pa kak muzika je lahko (daj slovensko)..da jo Youtube ne "utiša" zaradi avtorskih pravic. Telefon lahko dobim za 370€, ampak samo še jutri...
Pa poglej prosim, kateri update imaš oz. katero verzijo nadgradnje?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pusti...ni treba nič snemat. Sem ga naročil...skupaj s poštnino me bo prišel 360€. Samo da ima amoled, pa always on, hitrost je tudi vrhunska, slike ravno tako, tisti malo slabši zvok pri snemanju pa bom že preživel. Ampak ostalo pa primerljivo z Galaxyem S9...sem pogledal par primerjav z njim.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Naročil pa sem ga sedaj, ker je samo še do 25.12. promo koda (-50$) na že znižane cene, ampak, ker ne vem, kateri časovni pas upoštevajo (Kitajska je pred nami mislim da 9 ur), bi jutri ob 15.01 promo koda potekla v tem primeru...če pa upoštevajo naš pas, pa imate še čas ga nabavit do 24.00 jutri.
Naročil sem ga na Honorbuy, poštnina je 16€. Če ga bo še kdo nabavil, nujno vzemite "Global Version"
Telefon je stroj. Ima najnovejši Snapdragon 845, 6GB rama, 64 Spomina (obstaja tudi 128 in mislim da 256), Super Amoled od Samsunga, Bluetooth 5.0, Quick Charge 4.0+, slike dela odlične....tukaj so še podatki proti Galaxy S9 in mislim, da se ga za 360€ splača nabavit

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9065&idPhone2=8966

 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
V vecini uporabljam face unlock, dela super, kolikor sem testiral hitreje kot na iphonu X (nisem primerjal varnosti odklepa). Tudi fingerprint je hiter, s huawei tezko primerjam, ker sem prej imel vedno iphone, je pa hitrejsi kot na iphone 7, ceprav tudi tam ni bil pocasen.
Se najbolj me moti notch, ker ti potem ne kaze ikon za obvestila, na zacetku je imel nekaj porodnih tezav s prikazovanjem obvestil, saj je nekatere kar izpustil, sicer pa android ima kaksen bug vec kot ios, ampak nic kriticnega.
Imam global verzijo, trenutno je posodobljen na 10.1.1 in ze imam android Pie (OTA update prisel kaksen teden nazaj).
Cena 360€ pa upam, da je vsaj iz EU skladišča, ker js sem ga mimo carine (na banggodu) dobil 2+ meseca nazaj za 335€, sedaj se pa v akcijah dobi za cca 310€ (tako na banggodu kot na gearbestu, kjer gre preverjeno mimo carine). 11.11 sem ga imel za 285€ v kosarici (gearbest), sem mislil kupiti ceprav sem ga ze imel in ga nisem rabil, ampak je bila tako nizka cena, da sem se komaj uprl nakupu :D.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb in Cash

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Tule je še testni video:

Glede slik, lahko direktno primerjam z iphone 7 in galaxy s7 in ima proti njima opazno boljšo kamero. Je tudi precej velik, meni osebno prevelik, v večini primerov ga težko uporabljaš z eno roko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, najlepša hvala za tvoj trud in posnetek. Kolikor sem gledal posnetke, baje preveč poreže nizke frekvence in spusti samo visoke naprej. Naročil sem ga iz centralnega EU skladišča, ja. Sem že mislil, kako sem ujel super ponudbo in vidim, da je drugje še bolj poceni. Sem gledal na Mimovrste in pride 535€, pa sedaj nudijo 10% popust na Xiaomi in pride okoli 482€. Na Gearbest ti sedaj nudijo 100$ kupon ob prvi registraciji in sedaj kot vidim, je cena telefona 358,21€ + še 88€ (100$) kupon in pride cca 270€. Koliko pa pride poštnina oz. koliko poštnine si dal ti in koliko časa si ga čakal?

edit: sem našel temo...škoda, da jo nisem že prej https://www.alter.si/tema/banggood-nasveti-kuponi-in-cas-posiljanja.2667891/
Kot vidim, se čaka kar nekaj časa in morda je res bolje, da sem za par € več tukaj (Honorbuy) naročil, ker baje, da ga dobiš v parih dneh (2 del. dni)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Kot si videl, postnine je par €, vcasih tudi zastonj, moras pa obvezno vzeti Priority Line, da se izognes ddv/carini. Pride pa naceloma v okviru 1 meseca. Js vse malo drazje xiaomi stvari (telefone, sesalce, ure, tehtnice, slusalke...) narocam tako in dosedaj se vse dela. Je pa res, da ce kupis v slo/eu lazje uveljavljas garancijo kot pri kitajcih, s katerimi se tezko kaj zmenis. Ampak pri taksnih razlikah v cenah js preprosto tvegam
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A to se da dobiti brez carine in ddv-ja čisto vse stvari na Banggood in cena ni važna, kakšna je?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Ce omogocajo postnino Priority Line potem ja (velja tudi za gearbest). Je pa potrebno pogledati za kuponi, ker pogosto je cena nabita, sele s kuponi jo znizas na pravo raven. Za kupone na banggod lahko pises uporabniku, ki je odprl tisto temo ali na FB (banggoodslovenija), za gearbest pa je na slotechu odprta tema ( https://slo-tech.com/forum/t719943#crta ), pa lahko tam vprasas za kupon. Js vzamem tam kjer je ceneje in imajo na zalogi, da ne cakam prevec. Drugace pri Gearbestu imajo nekatere stvari tudi v EU skladiscu in dobis v roku par dni. Ce bos prebral temo ti bo hitro jasno kako pa kaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb in Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Danes dopoldne dobil telefon. Narocil v nedeljo ob 23.00. Torej so rabili 2 delovna dneva, danes je tretji del. dan. Zelo zadovoljen. Sem ga pricakoval komaj po novem letu. :p:cool:
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Honorbuy ima skladisca v sloveniji (nova gorica ali nekaj taksnega), zato je tako hitro. Vcasih je boljse placati 10% vec, pa ga dobis takoj, kot da cakas 1 mesec.

Drugace danes je prisla se ena posodobitev 10.1.2.0. Sedaj dela OK Google + nocni nacin slikanja + 960fps slowmotion.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Jaz sem mojega Redmi Note 4 vzel na edigital.si. Skorajda je tu najnižja cena. Zaenkrat po 15 mesecih vse v redu, mogoče kdaj tipkovnica zašteka, a se kmalu spet vrne v delujoče stanje, tako, da se za teh 175 evrov + 2 evra poštnine nimam kaj pritoževat. Je pa problem, ker je zelo malo izbire pri nas za ovitke in zaščitna stekla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, jaz sem sedaj dobil posodobitev 10.0.3.0. Sem pa izbral Slo regijo. Za face odklep moras verjetno se zmeraj izbrati kak HongKong ali Indijo oz. kaj drugega?
 
Nazadnje urejeno: