Xiaomi Mi Band 3

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ne vem, če to spada ravno v ta del foruma, toda bolj primernega nisem našel.
Če pa koga od moderatorjev moti pa naj uredi in prestavi drugam.
Kupil sem zapestnico-uro Mi Band 3. Seveda je še vse v kitajskih grabljicah. Iščem in iščem pa ne najdem nekega angleškega firmwarea in vodiča kako to namestit. Po nekaterih komentarjih je izšel že tudi uraden english firmware. Mi band sem tudi že posodobil takoj ob zagonu toda grabljice so še vedno tu.
Na spletu je cel kup vodičev za neuraden english firmware, za uradnega pa ne najdem nič.
Ima kdo zapestnico doma in je že posodobil na angleško verzijo? Če je prosim za kakšna navodila-link.
Imam jo šele en dan tako da kaj več lahko povem čez par dni. Zaenkrat povezljivost dobra, brez problema se je takoj povezala na telefon in tudi doseg je veliko boljši kot na Mi Band 2.
Obvestila za klice, smse, gmail delujejo brez problema.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sem jo naročil takoj ob izzidu, čakam na dostavo (AliExpress). Bomo videli, kako je z grabljicami...
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja to je ena od možnosti. Samo bi pa rad imel telefon v slo. Kot razumem tudi tisti mod deluje samo, če imaš telefon v angleščini?
No je pa zanimivo, da sms ali mail pa prikaže v slo, čeprav je vse ostalo v grabljicah.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zanimivo bi bilo, če bi ti maile prevedlo v kitajščino. :) Sicer pa, ali si pogledal tole? Verjetno se res poslovi od angleščine, če imaš telefon slovenski.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Bo treba počakat na original angleški firmware.
Sej problem je bil že pri dvojki, ko si lahko zrihtal da so se obvestila izpisovala a isto kot tukaj samo če si imel v angleščini telefon. Če si preklopil na slo je nehalo delovati.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Zaenkrat naj bo tako kot je. Tisto kar potrebujem in za kar je bila namenjena-kupljena dela. Ne bi bilo pa slabo, če bi uredili vsaj tako, da bi bila sama aplikacija v angleščini in bi potem tudi zapestnica delala v tistem jeziku na pa, da je to povezano z jezikom telefona.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Koliko sem bral naj bi septembra prišla globalna verzija ure in izvedba z nfc.
Me pa zanima kako se obnese na soncu. Kolk se kaj vidi na zaslon (kolk sem gledal je bilo izpostavljeno kot slabost).
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ko bo sonce poročam:cool:
Več ali manj jo imam samo za v službo v zaprtih prostorih, kjer se dobro vidi, za obveščanje o klicih, smsih, mailih, ker nimam, ne morem imet telefona vedno pri sebi.
Itak, če hočeš za kaj resnega si moraš kupit kaj boljšega;)
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
A je sploh kakšna razlika z Mi Band 2 kar se tiče merjenje pulza ?
Še vedno je potreben telefon za stalno merjenje pulza?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jap. Mi Band (2) ima pomnilnik in pomni zadeve. Sem imel telefon na servisu in ko sem ga dobil nazaj, je posyncalo za celoten teden nazaj. Pa imam merjenje utripa na 15 minut ter celotni spalni ciklusi (tam je merjenje celo bolj pogosto)...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
mi Band 2 za spanje vem, da lahko meri pulz (na 10 minut). Samo to uporabi za računaje faze spanja itd. in ne dobis na telefon informacij (zgodovino) o pulzu.
Kje pa nastavis naj ti stalno meri (in shranjuje) pulz (ne med spanjem) ? Mi Fit applikacija?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Meritev med spanjem ter prikaz izmerjenaga pulza:
SmartSelect_20180712-141631_Notify & Fitness for Mi Band.jpg

Izbira pogostosti merjenja:
SmartSelect_20180712-141825_Notify & Fitness for Mi Band.jpg

Možnost izbire neprekinjenga merjenja:
ptlite-icon_32.png
SmartSelect_20180712-141750_Notify & Fitness for Mi Band.jpg

Uporabljam program Mi Band Notify, ampak tudi pri Mi Fit se je dalo videt iste detajle...
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Še zmeraj pa ni štoparce oz. timerja, da bi ga sprožil na zapestnici ? To se mi zdi najbolj “neumna” stvar na 2ki, da moraš vse delati na telefonu in ga imeti pri sebi če želiš merit čas npr.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Obstaja. Imaš Quick Timer, kjer nastaviš določen čas, aktiviraš ga preko gumba in te po poteku časa opozori, lahko pa kontroliraš štoparaico (start/stop/pause). Ob tem se štoparica izvaja na telefonu, Mi Band je samo kot remote control - kar je logično, saj ura z majhnim zaslončkom temu ni namenjena, tukaj je še vprašanje točnosti (interni task cycle). Mi Band je zelo zelo zmogljiv activity tracker, če želiš več, je potebno poseči po Smart Watchih.
Ampak za 20€, kolikor stane Mi Band 2 (Mi Band 3 30€) je tole izredno zmogljiv activity tracker...
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Zaslonček ni nič manjši kot ga je imel prvi Fitbit charge leta 2014, pa je imel štoparico in si jo lahko upravljal direktno na zapestnici in tudi kakšne druge noname kitajske zapestnice jo danes imajo. Tako da mislim da bi to komot dodali v kakšnem updejtu če bi imeli interes in da ni to neka high tehnologija, da bi jim onemogočala :). Drugače je za svoj denar vsekakor dobra izbira, mene je to edino znotilo in sem pričakoval da bodo to v 3ki omogočili.