Xbox ali PlayStation

moho

Pripravnik
30. avg 2007
208
0
16
Mulc, ki je star skoraj 7 let je ugotovil pri prijateljih, da obstajajo te naprave, o katerih pa jaz žal pojma nimam.
Če želim kupit kaj rabljenega (ali novega) na kaj bi moral biti posebej pozoren, prednosti, slabosti, dosegljivost igric (razni pašniki...)?
Mi lahko kaj svetujete?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
hm, ponavadi je tako kaj pač imajo prijatelji, to se potem kupi. sicer pri 7 letniku še to ni tako izrazito, ker mu je potrbno po pameti zadeve omejevat, če ne je gotovo. Sam sem pač PS4 pristaš trenutno "gor rasel" v tem okolju. Drugače pa navadn rabljen PS4 , nimaš kaj falit se dost tega prodaja, pa še se bo, ker prihaja drug let ps5. Igre so relativno ugodne govorimo o par let starih, tako da se ne rabiš je*** z nekim creckanjem. Kruta resnica pa je tudi da je iger v ratingu pod 18 let relativno malo ;) na splošno gledano.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Na kratko: XBox boljši, Playstation cenejši. Drugo leto verjetno pred božičem bo PS5 prišel ven in se bo zgodba obrnila. Nekatere specifične igre so na enem boljše, nekatere na drugem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
xbox ni boljši, je pa hardwersko močnejši..ampak se to s pofl igrami izniči...zato ga pa PS4 generacija z boljšimi igrami, ceno itd (prej tudi ps3) šiša po levi in desni.
Drugo leto pride tudi nov Xbox...pač to rivalstov gre dalje, bolje je pa načelne za vse nas.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Kako je sedaj z temi trenutnimi xboxi glede igric z pasnikov ? Na prvem modelu so ga shekali da je potem bral igre z neta... A je to na trenutnem xboxu tudi opcija ?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tole s pašniki je ornk passé. Niti ćefurji več tega ne počnejo. Vzameš PS4, podpore koliko hočeš. Pod 20 eur dobiš vse top špile starejše od 1 leta. Če je to preveč, mulcu daš nekaj eur v kuverti in si bo pač mislil svoje, ne bo preveč razočaran ti boš pa tudi odrešen praznikov. Ker v šoli se o nintendu in xboxu ne pogovarjajo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Dokler sem imel Xbox 360 in Nintendo Wii, sem imel obje jailbraikano in igre iz pašnika. Pa seveda 1001 igro, od katerih sem igral mogoče 2 ali 3. Zdaj imam PS4 Pro in Nintendo Switch ter vse igre kupljene. In tiste igram in uživam v njih... Ne rabim met 100 različnih. Nekaj še jih imam na PC-ju, od tega imam kupljeno Forza Horizon 3 in letos prvič iz pašnika Farming Simulator 2019 (2017 in 2015 sem kupil). Pašniško še imam Assassin's Creed: Origins, pa še to zaradi tega, ker imam na PS4 original Assassin's Creed Odyssey, pa me je zgolj zanimala razlika (Odyssey mi je bistveno boljši, Origins sploh ne igram več...).

Zraven tega igram na PS4 online Track Mania, tak da se mi niti ne splača nekaj mutit...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
konzole so subvencionirane in se financirajo iz novih iger in gadgetov...če gledaš da je dulashock cena 50 + € konzola pa 200, pol veš kje si. ;) PS5 bo stal menda 500€, ampka bo moč računalnika za 1000€ in več
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

igre se definitivno najbolj splaca kupovati preko meje ali preko neta. trgovine v slo imajo zal se vedno zlatarske cene
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
PS ima zdej BigBang 100€ cenejse...mene sam zanima, ker so verzije 500GB in 1TB...a 500 pride premalo scasoma? Nisem se imel nobene konzole, zato niti ne vem, koliko pomeni kapaciteta diska?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

500 je nic. vendar lahko, na ps4 in na pro, priklopis zunanji disk. pogoj 3.0 usb. preneseta vse do (trenutno) 8TB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, kupis 500GB verzijo in en disk in naj bi vse delalo...ni nobenih pomanjkljivosti napram, ce bi imel 1TB verzijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
I

Izbrisan uporabnik 3287

ne. sistem podpira 8TB usb 3.0. razlike v delovanju ni. mi smo na pro variantah z 8tb in notranje smo menjali z 2 tb. torej 10tb skupaj. razlik men 500 in 1tb ni. samo formatiranje in nastavitve ti vzamejo max minuto. zunanji kupi (ce bos kupoval) v startu malce vecji (hitro zmanjka) in obvezno z lastnim napajanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A to pol instaliras igrico komplet na disk in ob spilanju pac bere iz diska. A nic ne steka oz. laga potem?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

1. priklopis zunanji disk
2. prizges ps
3. nastavitve, formatiraj, doloci za disk namen ( za igre, ne za slike,...), nastavi zunanji disk za mesto instalacij,...
4. play the game (brez lag-a)
5. v kolikor imas igro na cd ploscku je ta se vedno potreben za zagon in samo igro
6. igra kupljena preko ps stora, ne potrebuje nicesar dodatnega, instal and play
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash