Xaomi A1 nakup da ali ne?

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Resno me je zamikal zgoraj omejeni telefon, ker je moj Huawei P9 lite postal nekoliko premajhen in zadnje čase veliko uporabljam fotoaparat in tukaj v kvaliteti moj Huawei nekoliko peša.
Uporabniki Xaomi A1 povejte mi kakšen je ta telefon v resnici glede odzivnosti, fotografij, natančnosti gps-ja,baterije itd. Za vsako informacijo se že vnaprej zahvaljujem.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
Mene je defenitivno prepričal, od kvalitete izdelave do Android One sistema. Odzivnost je super, če ga le ne preveč nasmetiš z raznimi storitvami in gadgeti v ozadju, fotografiranje je za omenjeni cenovni razred vrhunsko, le pri slabši svetlobi, se pričakovano, vidi veš šuma in manj detajlov, a še vedno čisto ok kvaliteta. Baterija zdrži brez problema dva dni neke povprečne uporabe, kar je precej ok, natančnosti gpsa nisem posebej preizkušal, mislim da je natančnost čisto v skladu s pričakovanji, zaslon je top, občutek v roki tudi, se lepo rokuje tudi z eno roko, skratka defenitivno ena najboljših opcij do 200€. Malo bolj obsežen test pa tukaj: Xiaomi Mi A1

Cenovno se najbolj splača trenutno na GB v EU skladišču (brez dodatnih stroškov 2-5dni dostava), Mi A1 64GB za 191€ ...

Če imaš pa še kakšno konkrentno vprašanje pa kar vprašaj ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
skratka definitivno ena najboljših opcij do 200€.

Bi morda lahko izpostavili najboljšo opcijo Androidov do 200€ (očitno je ta samo ena najboljših)? Pa morda še po Vašem mnenju najboljša do 100€ in do 300€?
Vem, da je offtopic, a mislim, da bi bil odgovor vsem koristen.
Opažam, da je zadnje čase tale vir precej popularen:
https://www.coolicool.com/cell-phones-t-289

Hvala in LP
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
Precej je odvino kje se kupuje, če se omeji na Slovenijo, se kupuje preko vezav, kjer so cene subvencionirane itd. Tako na splošno v redni prodaji pa:

Okoli 100€ v Sloveniji npr. Motorola Moto G5 Plus, pa jasno, še kakšen model se najde!
smile-1.gif
Predvsem je odvino od kupca, kaj točno pri telefonu išče, vsak od omenjenih modelov ima namreč kakšen plus in minus, potem pač prioritete pomagajo priodločitvi ...
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ja, pozabil povedati, da ne sprašujem za subvencionirane telefone preko vezave ampak v prosti prodaji iz tujine ali iz SLO.

Hvala
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
A opozorilno lučko ima za neprebrana obvestila, polnjenje itd? To je tista lučka nad ekranom(notification led)
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Kaj pri naročilu iz GB je zraven transparentni etui in zaščitna folija? Sem ravno v dilemi ali naročiti od kitajca ali za dobrih 40€ več naročiti v Novi Gorici in mirno spati v času garancije...
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
Mislim da je na GB samo telefon. Vsak pač naroči po svoji vesti, kje se počutiš najbolje. Sam pri Gearbestu precej naročujem, v zadnjem letu preko 15 izdelkov, do sedaj vse BP, tudi ena reklamacija rešena hitro, na daljavo, preko posredovanega videoposnetka. Zaloga je v EU skladišču, kjer je dostava res hitra, brez dodatnih stroškov. Xiaomi ima tud precej visok "quality control", tako je je mala verjetnost da bo garancija sploh potrebna, nikoli pa se ne ve. Razlika v ceni pri 64GB modelu je 50€, koliko ti je to vredno pa sam veš.
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Če morda veš za MI A1. A ima dva mikrofona (enega spodaj, drugega čisto na vrhu)?
In če je kje v meniju opcija "Preklic šuma iz ozadja" oz. kaj temu podobnega.

Na google ne najdem konkretne informacije.

Sam bi vsekakor raje naročil na GB.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Kot berem, je slabo snemanje zvoka kar precej pogosto in je potreben nekoliko naprednejši poseg (npr. tale), razlog naj bi bil ravno drugi mikrofon (ki očitno obstaja).
Svoje čase je imela žena Redmi3, ki je imel identično težavo. Recimo na koncertu niti pod razno nisi mogel posneti uporabnega videa, saj si skozi tisto posneto hreščanje komaj slišal glasbo. Zaradi tega je šel od hiše. Oče ima trenutno Redmi4X, katerega pa nisem testiral, če je kaj boljši.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
Xiaomi Mi A1 ima dva mikrofona. Primarni je spodaj, sekundarni (noise canceling) pa zgoraj.

@Slick, omenjena težava sicer res obstaja, a je tako redka, da je zanemarljivo. Na spletu obstaja mogoče nekaj opisanih primerov od verjetno stotisoče prodanih telefonov, a je tudi rešitev, ki so ji podal ... Moj primerek te težav z mikrofonom nima, imam še kolega ki tudi ima Mi A1 in tudi mikrofon normalno deluje, res pa je, da prav koncerta nisem poizkusil snemat ...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
..res pa je, da prav koncerta nisem poizkusil snemat ...

Saj ravno tukaj je problem - v okolju z neko "normalno" jakostjo zvoka je posneti video čisto OK, težave sploh ne opaziš. Ko je glasnost višja, pa ne znese več. Pa tudi vsak dan ravno nimaš možnosti potestirat, ali si z nekim posegom težavo odpravil ali ne. Ne razumem, da Kitajci takšnih rešitev ne kopirajo drug od drugega, ampak izumljajo neko toplo vodo, ker že dolgo nisem imel v rokah kakega drugega telefona, ki bi imel tovrstne težave. In da je na koncu rešitev taka, da izklopiš mikrofon za odpravo šuma...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Mene je defenitivno prepričal, od kvalitete izdelave do Android One sistema.
Kako je s tem Android One. A je polen teh Googlevoih stvari? Jih je mogoče odstraniti? Kako je z rootanje?

To sprašujem ker sem na 5 let starem Samsung Note 2 naložil Lineage Android z minimalnimi Googolovimi storitvami in se pozna na odzivnosti/hitrosti.
Sicer gre akumulator h koncu in ne vem ali je smiselno nabaviti nov akumulator ali raje nabaviti kar nov telefon v rangu med 100-200E - torej kak Xaomi. Probelm tu je ker imajo malo morje modelov in se je tezko znajti med njimi.

Kako pa so ti Xaomiji v primerjavi z OnePlus telefoni?
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Če boš kupoval baterijo vzemi na Aliju Nohon za 12,35eur. Jo imam v enem drugem Samsungu in lahko samo pohvalim. Dostavljena je bila v 10 dneh od plačila.

Klik
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
ksz

kje se pa pri nas kupuje te xiaomije?

oz. a je varno kupit ta A1 za 170€ na aliju ?(baje brez carine + 21€ poštnine)
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
V Slo jih prodja več trgovin: Mimovrste, Kommdata, ExtremeDigital, Priporočam, MiShop ...

Na Aliexpressu pač odvisno kje kupuješ, ok trgovine so Goldway, MiGlobalStore ...

Sicer pa dobiš najugodneje in najhitreje na GB v EU skladišču (brez dodatnih stroškov, 2-5dni dostava), model Mi A1 4/64GB črn za 190€ ...
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.439
243
63
Vsa skladišča v EU so pri Gearbest označena z oznako G-W- . Konkretno G-W-4 je skladišče Poljska ...