wlan?!

janix

Pripravnik
23. sep 2007
36
0
6
Hoj imam optiko in Router Sinope -- Preko tega sem ze prenosnik povezu preko wlana. Sedaj si pa zelim povezat se mobilni telefon Nokia E51. Na routerju man nastavljeno Wi-Fi Protected Access (WPA). In Geslo z 8 znaki!
Na nokiji mi najde omrezje ko pa se hocem povezati mi napise neveljaven ključ PSK WPA?
Sem sel ze vse nastavitve 100 x cez pa mi ni jasno kaj je narobe?!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
WPA PSK ima lahko TKIP ali pa AES enkripcijo... vse naprave imajo privzet TKIP, sinope ima pa privzeto AES. Preveri, da se ti tudi ta nastavitev ujema...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
V nastavitvah na telefonu in routerju. Če si na routerju samo klikal next, next, imaš 99% AES.... na telefonu ti je pa poleg WPA-ja 99% ponudilo TKIP... najbolje, da preveriš na obeh straneh..
 

janix

Pripravnik
23. sep 2007
36
0
6
Sem se zmotil router je: Prospero632 ampak jaz tega ne najdem!
Tudi v telefonu ne!!
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
bom si sposodil to temo....

imam optiko pa tegale Prospero632....kako v Win XP in Visti, narest da se dva računalnika med sabo vidita-izmenjujeta datoteke....

nisem tega nikoli počel, pa se mi sploh ne sanja
frown-1.gif
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Zdravo, tebi je to uspelo potem? Meni je zdaj po enem letu uporabe kar naenkrat začelo to delat.

lp, robi
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Da ne bom odpiral nove teme, si jo malo sposodim.... Zadeva: Siol trio (20/20).... Na modem mam priključen router wireless (Belkin)... Povezava mi pade 2x v roku 24ur.... Reset routerja zadevo uredi.. Kaj delam narobe oz kje sem zgrešil, kaj nastavit, da povezava ne pade???
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Je v routerju vkljucno, da se postavi on-demand (namesto always-on), pa se morda postavlja predolgo za tvoj okus ?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Model ruterja je? Mogoče pomaga nadgradnja FW na ruterju? Veliko je odvisno tudi od vrste prometa - recimo heavy load raznih torrentov in ostale p2p šare hitro spravi na kolena domače ruterčke, sploh s privzetimi nastavitvami in stock firmwareom.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Glede na to, da si pri Siolu, imas povezavo preko PPPoE. To Siol avtomatsko prekinja vsakih 24 ur (razen ce imas staticen IP), hkrati jo pa lahko prekinja se tvoj router, ce je tako nastavljen.

Pri D-linkovem routerju, ki je edini podoben temu, kar imajo ljudje doma, da imam zdajle do njega dostop, se to nahaja pod Basic -> WAN in v polju PPPoE WAN mode je pod Reconnect Mode mozno izbrati "Always on", "On demand" ali "Manual".

Kje je to pri tvojem routerju, katerega modela nam ne zelis zaupati, pa res ne morem vedeti
rolleyes-1.gif


Pa se to: ce ne ves kaj tocno mislim, najdi nekoga, ki bo to naredil namesto tebe. Ni vsak dober za vse, ti si pac ne spoznas na racunalnike, si pa dober v cem drugem (no, v crkovanju ocitno tudi ne).
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Model routerja je Wireless G Plus MIMO (Belkin) in ne vem zakaj misliš, da nočem zaupati modela... Mam dinamičen Ip in tole z avtomatskim prekinjanjem res nisem vedel, hvala ti! Opažam pa zdaj, da ko mi prekine, se logiram v router in odlogiram in takoj dela...
Vsaj pot do routerja si prihranim
smile-1.gif


Glede na to, da te verjetno nikoli nisem z ničemer užalil, kaj šele kritiziral, ti pa zadnjega stavka res ne bi bilo treba napisat... Če me loviš za eno črko, si pa preberi še enkrat tvoj zadnji stavek. Pa še tvoj prvi post lahko preveriš.

Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Ni vsak dober za vse, ti si pac ne spoznas na racunalnike, si pa dober v cem drugem (no, v crkovanju ocitno tudi ne).