WizzAir: Budimpešta - Dubaj?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Hej vsem...

Konec novembra imamo namen it v Dubaj za kak teden in gledam, da je daleč najcenejši let (in celo direktni, brez postankov) iz Budimpešte (sem iz okolice MB) z letalsko družbo Wizzair.

Sicer vem, da je to nizkocenovni prevoz (samo ročna prtljaga vključena, vendar ne rabimo več) brez obrokov in pričakujem letalo brez nekih zaslonov na sedežih, vendar je direktni let, kar je velika prednost (čas leta je le dobrih 5 ur) in stane nekje 200 eur na osebo - podobni termin iz okoliščih letališč (VIE, ZAG, LJU, VCE) skoraj enkrat dražji (s prestopi). Je pa res, da leti na letališče DWC, ki mislim da še ni povezan z metrojem (ampak se bomo že znašli)...

Je že kdo letel to relacijo? Je vredu? Al ima kdo boljši predlog?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo v razmislek, ker sem prejšnji mesec bil dvakrat v BUD na letališču: iz MB je točno 350 km - enako kot do Benetk in več kot do Dunaja in podobno kot do Bratislave - Zagreb, Ljubljana, Graz, Celovec niti ne omenjam.

Vem da iz Bratislave leti FlyDubai - išči tudi pod Emirates.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
ja, vem ja, da leti flydubai iz bratislave direkt... Cena ta podobni termin je nekje 320 - 350 eur... Pa tudi emirates leti direkt iz zagreba in dunaja, vendar karta nekje 400 eur po osebi...

Iz Budimpešte pa nekje 200eur... Gremo pa trije... ;-)

Drugače pa hvala za namig ;-)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
No, da povem našo izkušnjo z wizzair letom iz Budimpešte v Dubaj...

Let sicer ugoden, je pa kar nekaj slabosti... Da jih naštejem:
1. V osnovi vključena le ročna prtljaga (le nahrbtnik, dimenzije 40x30x20), kovček standardnih dimenzij (55x40x20) za doplačilo ("wizzair priority")
2. CheckIn se lahko izvede le 48 ur pred letom (dejansko, za doplačilo seveda prej)
3. Če izbereš "random seat selection", to res pomeni "random"... Potovali smo 3 osebe (moja bolšja polovica (ki ima drugačen priimek), najin otrok in jaz) in na obeh letih so dali skupaj mene in otroka ter posebej mojo punco, čeprav je bilo še kar nekaj možnosti, da bi sedeli skupaj (ko sem probal spremenit sedeže). Tudi na letališču se ni dalo nič dogovorit, čeprav sem videl, da so bili 3 sedeži skupaj prosti točno pred nami (ker sta se potem tam vsedli 2 punci in sem videl, da nimata kart za te sedeže). Glede na ostale potnike (ogromno se jih je presedalo) sem dobil občutek, kot da to delajo zanalašč, samo da bi še na sedežih nekaj zaslužili... Na koncu smo tudi mi imeli srečo in na obeh letih sedeli skupaj... ;-)
4. Za checkIn prtljago res OGROMNA gužva na njihovem letališču v budimpešti (sem dobil tudi obvestilo pred letom po mailu, da naj bom na letališču malo prej kot ponavadi zaradi checkIn vrste).
5. "Wizzair Priority" sem dokupil zaradi 2 kovčkov (dimenzij 55x40x20), vendar ta "Priority" boarding izgubi pomen, saj obe liniji (economy) odprejo iztočasno in smo bili celo prej na letalu na "Economy" liniji..
6. Sicer je to verjetno odvisno od letala, samo je bilo neko neudobno letalo - ergonomija sedežev je bila takšna, da nisi mogel zravnat hrbta ("luknja" za rit je bila nekje na sredini sedeža, morala bi bit bolj proti hrbtu), sedeži niso imeli možnosti naklona nazaj, miza se ni mogla potegnit proti potniku.

Kar se tiče 3. točke, sem letel z večimi poceni letalskimi družbami (Ryanair, Level, ...) in so nas vedno posedli skupaj, če smo karte kupili naenkrat (večina je celo dovolila, da si lahko celo izbiral med še obstoječimi sedeži)...

Sem pa imel občutek, da je kar poceni na letalu... Sem bil na WCju, ko so začeli streči potnike in ker smo sedeli malo za krili, sem si mislil, bom že počakal, saj gre ta strežba z vozičkom tako ali tako samo skozi... No, potem pa so v bistvu v vsaki vrsti nekaj naročevali... Vglavnem, full so naročevali (kavice, sendviče, prigrizke, pijače,...)

Drugače pa verjetno nebi več letel z njimi, če bi bila vsaj kakšna približno dobra ponudba od drugega ponudnika...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Z nizkocenovci se leti do dve uri daleč, če imaš rad sebe in svojce!

Bratislava ni nič kaj dalje kot Budimpešta pa leti FlyDubai, ki je nizkocenovnik Emiratov - vseeno boljša izkušnja kot z Vizz/Ryan.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
Hja, saj sem gledal njihovo ponudbo, samo bi nas let (3 karte) stal skoraj 500 eur več... Pri wizzair sem kupil karte nekje po 215 eur, pri flyDubai pa je karta prišla 364 eur (če se prav spomnim) za podobne termine... ;-)
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ko sestejes vso prtljago, sedeze, check-in, jebado z voznjo na letalisce 400km, sedenje kot v konzervi, komfort. Skratka vsa mozna doplacila za "no-frills" vidis da si z malo iskanja takoj na bolj gosposki podudbi iz bliznjega letalsica in posteno letalsko druzbo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ko sestejes vso prtljago, sedeze, check-in, jebado z voznjo na letalisce 400km, sedenje kot v konzervi, komfort. Skratka vsa mozna doplacila za "no-frills" vidis da si z malo iskanja takoj na bolj gosposki podudbi iz bliznjega letalsica in posteno letalsko druzbo.

Ma krščen duš. Sem šel pred mesecem v London, pa sem rekel ok grem iz zagreba, gre direkt na Heathrow pa Croatian ne nek nizkocenovnik.

Isto sranje, na koncu pa Heathrow niti ni dosti bližje kot ostala dva, se kar navoziš do centra, če ne plačaš konkretno za express.

Aja pa z Croatian ne letim več.

Pa lani z Adrio v Berlin. Lj - Munchen sem mel za noge placa kot v starem Jugecu... še noben Ryanair ni bil tako utesnjen in zgonjen.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Pretiravat pa res ni treba.
Heathrow express ni nic "konkreten" ob predpostavki da je dvosmerna vozovnica cenejsa in te v center mesta spravi za 15 min. Cist in urejen vlak na katerem lahko se kaj postoris (Wifi itd) Tudi sam heathrow je 18km od centra ostala dva pa 50. Ampak to je pri ciganjenju z busi pac nepomembno.
Adria leti v minhen vecinoma z CRJ, ki za noge mogoce nimajo ogromno prostora, so pa debeli kanadski sedezi balzam napram tistim deskam v Ryanairu ki nimajo niti naklona. Zacensi z dejstvom da je brnik blizu in ni treba celega roadtripa z avtomobilom do oddaljenih low-cost letalisc.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pretiravat pa res ni treba.
Heathrow express ni nic "konkreten" ob predpostavki da je dvosmerna vozovnica cenejsa in te v center mesta spravi za 15 min. Cist in urejen vlak na katerem lahko se kaj postoris (Wifi itd) Tudi sam heathrow je 18km od centra ostala dva pa 50. Ampak to je pri ciganjenju z busi pac nepomembno.
Adria leti v minhen vecinoma z CRJ, ki za noge mogoce nimajo ogromno prostora, so pa debeli kanadski sedezi balzam napram tistim deskam v Ryanairu ki nimajo niti naklona. Zacensi z dejstvom da je brnik blizu in ni treba celega roadtripa z avtomobilom do oddaljenih low-cost letalisc.

Heathrow express je bil cca 70€ po glavi za povratno, ampak priznam, da nisem pravi čas rezerviral, ker sem prvič letel na Heathrow.

Za Minchen pa ne da ni dost prostora ampak je bilo nič.

Sem prav slikal. Pa ni bil bombardier, s tistim sem letel iz Zuricha pa je bil pravi luksuz proti temu sranju.
 

Priponke

  • 76054F79-B0D5-4379-B7D6-6BF38FBE21B7.jpeg
    76054F79-B0D5-4379-B7D6-6BF38FBE21B7.jpeg
    1,2 MB · Ogledi: 193

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Heathrow express kupljen na "standu" takoj za passport control stane povratna 37 GBP. Online predcasni nakup lahko dobis 5-7GBP in vec popusta.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.952
3.240
113
No, da povem našo izkušnjo z wizzair letom iz Budimpešte v Dubaj...
Kar se tiče 3. točke, sem letel z večimi poceni letalskimi družbami (Ryanair, Level, ...) in so nas vedno posedli skupaj, če smo karte kupili naenkrat (večina je celo dovolila, da si lahko celo izbiral med še obstoječimi sedeži)...
Povej še da je bilo to pred 100 leti. Sedaj te takorekoč nikjer več ne posedejo skupaj (še posebej ne na Ryanairu, kjer sem poleti iz Sicilije letel na 3/4 praznem avionu pa so nas vseeno posedli narazen... vsak je imel 3 zice povsem zase, kar niti ni slabo) - Skupaj po mojem vedenju trenutno posedejo samo na EasyJetu, pa še to ne vedno. Politiko so večinoma spreminjali v zadnjih dveh letih, WizzAir te je tudi še pred nekaj leti (brezplačno) posedel skupaj.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.708
365
83
No, lani decembra smo leteli iz benetk v barcelono z ryanair in smo sedeli skupaj; letos smo leteli iz dunaja na mallorco z Level in smo sedeli skupaj (ta karta me je celo stala le 0,01 eur na osebo tja in 0,01 eur nazaj - torej 0,06 eur za 3 potnike povratni direktni let) ;)
 
16. feb 2019
1
0
1
You should definitely visit Bratislava Castle, UFO observation, Slavin, a little bit down the road Devin Castle and Old Town for start. It is great city because nothing is too far away. There is a beautiful gallery – Slovak National Gallery, great museums like Museum of cars, Natural History Museum and much more.
There are gorgeous churches as a St. Martin Dome, Blue Church and many more all around the city.
When you tired of sightseeing or you are not just that type, save energy for night life in Bratislava. There are great parties and pubs with the best people.
And I do not want to brag but I found the best accommodation in Bratislava. Really it was the best. Hostel Chors