wireless router Belkin v študentskem naselju?

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Torej ker mi je crknil lan konektor (dela če ga pravilno nacentriram) na prenosniku sem se odločil da za 30 € kupim Wless G router Belkin F5D7230 in na internet dostopam kar preko v prenosnik vgrajene wifi kartice (oz zraven dobil tudi usb wifi adapter)

nastale so težave, ker že samega routerja ne znam konfigurirati...
znane imam te podatke:
ip
privzeti prehod
maska podomrežja
naslova DNS strežnikov

Na priloženem cd-ju naj bi bil easy instaler guide za router vendar ga ni, prav tako sem navodila dobil zraven norveška

torej kot prvi korak me zanima kako spremeniti zgornje podatke da bom do neta lahko dostopal preko routerja ...

wireless mislim da potem ne bo problema...zanj so priložili instaler guide
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
v router prideš tako da v internet brskalniku vpišeš v address vrstico ip od routerja. belkin ima 192.168.2.1. od tam dalje boš verjetno znal, ne?
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sem pozabil.... povezan moreš bit z routerjem da lahko dostopaš do njegovih nastavitev.
tongue-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
se pravi da bi moral imet takoj dostop do interneta s istimi nastavitvami kot jih imam sedaj (ip, Dgateway, subnet mask) takoj ko priključim kabl iz vtičnice in prenosnika na router.
nastavitve pa lahko normalno delam ko v brskalnik vtipkam 192.168.2.1
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V ruter napišeš nastavitve, ki si jih do zdaj imel na laptopu. Ker boš v bistvu namesto laptopa zdaj ruter priključil.

Laptop pa daš na avtomatsko in priklopiš na ruter s kablom. Najbolj preprosto je potem vpisati ukaz ipconfig/all in naslov gateway-a je naslov ruterja, ki ga obiščeš v browserju. In tam nadaljuješ.

(drugi odstavek narediš prvo
wink-1.gif
)
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Biti moraš s kablom povezan na ruter. Potem v nastavitvah odpreš brezžični kanal - ki ga zaščitiš s kodo, če ne ti bodo padalci ves bandwidgth pobrali
wink-1.gif
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Ni nujno, da si povezan s kablom - kolikor vem, je wireless po defaultu vklopljen. Kabel je nujen samo takrat, ko nalagaš nov firmware.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
ok router sem zrihtal kljub temu da imam poškodovan lan konektor na prenosniku...firewall mora biti izklopljen, drugače očitno ne gre se konektat z routerjem..sedaj se bom lotil še wirelessa
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ok dela ko šus,tudi torenti, razen dc++ mi očitno ne dela, windows firewall sem vklopil nazaj, dela bp tudi dostop do routerja.

Sedaj me samo še zanima kaj storiti za varnost wirelless routerja in kje?

hvala
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
- geslo za nastavitve
- za WLAN : WPA, tip PSK, pomožnosti vezija 2 (AES)

Za gesla velja, lažji ko so za uganit, lažje jih je uganit.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik alcazar pravi:
Ni nujno, da si povezan s kablom - kolikor vem, je wireless po defaultu vklopljen. Kabel je nujen samo takrat, ko nalagaš nov firmware.
In ko spreminjaš varnostne nastavitve.
Drugač bi ti vsak padalc prek brezžične lahko spreminjal varnostna gesla in druge pomembne nastavitve.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Jst sem mojega asusa flashal preko wirelesa, spreminjal gesla... od kod ideja, da naj se ne bi dalo? Samo je pa tko, da ko spremeniš geslo, se moraš na novo prijavit, ko se router restarta
grin1.gif


lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Preko wirelessa se da nastavljati vse popolnoma enako kot če bi bil povezan preko kabla. Je pa seveda vse bolj nezanesljivo in je riziko flešanja preko wirelessa nekoliko višji kot preko kabla..
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Ok vstopno geslo od routerja sem si nastavil...kaj pa ostale zaščite Wep idr a to uredim samo v routru ali bo potrebno tudi v windowsih (kje)

A ve morda kdo kaj stroriti da bo delal DC++ preko wirelesa?
 
Nazadnje urejeno: