Wireless polnjenje, kaksen polnilec

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Kdo prakticira to polnjenje?
Ali tsksno polnjenje kako negativno vpliva na telefon, baterijo...?
Kaksne polnilce svetujete za gsm S7.
Ne rabim.hitrega polnjenja, ponoci se bo gotovo nafilal.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Uporabljam že nekaj let. Najprej S6, sedaj S9. Polnjenje je dokaj počasno, zato ne vpliva na baterijo. Da ga nafila iz nule, rabi nekaj ur. Polnilec je lahko ležeč ali pa pokončen. Imam oba, pokončen mi bolj odgovarja. Cena nekje od 12-20 evrov.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.111
62
48
Žena ima, isto na S7, original Samsungov preklopni ovitek, jaz sem menjal ene dva ali tri plastične tanjše, ki pokrivajo samo zadnjo stran.
Z nobenim od teh ni bilo težav, za kake bolj heavy-duty pa težko rečem.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
No, mene pa zanima, zakaj ga sploh imet?
Ko polniš preko wireless polnilca, moraš dat telefon na ta wireless polnilec, da se dotikata.
Kakšna je razlika, oziroma, koliko časa več ti pobere, če ga priklopiš na USB?
Pa še, preko zidnega polnilca, ti polni hitreje... Preko USB na računalniku pa je načeloma ista hitrost kot wireless polnilec.
Zakaj ga sploh imet? Prednosti? A so?
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Ah, zakaj, mam rootan Huawei P20 Pro, pa mi glih ni do drugega telefona...
Me pa zanima, zakaj? Napiši "po kmečko"... ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Bolj enostavno je telefon nekam položiti, kot nekaj vtikati vanj. Pri USB- type C je sedaj bolj enostavno, prej sem pa vedno preklinjal, ko sem poskusil napačno vtakniti. In videl sem kar nekaj telefonov z uničenimi USB porti. Časovno mi je vseeno, ker ga običajno polnim čez noč, dobijo se pa že fast wireless polnilci, če ti je čas važen.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
OK, samo, če telefon nekam položim, al' ga pa z USBc priklopim, je to kaj? Sekunda?
Torej je razlika samo to, al' si cool al pa ne?

Pa potem, OK, želim brezstično polnjenje. Velja. Pa moram kupit enga za doma, pa enga za v službo, pa enga za potovanja...
A ni lažje USB?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Komot smo. Raje bi ga odložil na polnilec kot pa kabel vtikal. In ja, od kar so mobiteli, se prej ali slej pojavijo tezave pri polnjenju
Se že kje zgublja stik, ali pa kabel cviknes....In ja, za redno nocno polnjenje bi imel WL, za polnjenje (če že je potrebno) na drugih lokacijah pa se vedno USB.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bratusm

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
OK, samo, če telefon nekam položim, al' ga pa z USBc priklopim, je to kaj? Sekunda?
Torej je razlika samo to, al' si cool al pa ne?

Pa potem, OK, želim brezstično polnjenje. Velja. Pa moram kupit enga za doma, pa enga za v službo, pa enga za potovanja...
A ni lažje USB?

Na brezzicni polnilec ga lahko odlozis z eno roko... Kabel tezko prikljucis z eno roko... Ko telefon zazvoni, ga samo vzames in se javis... bez da bi bil omejen z dolzino kabla... Po konanem klicu ga spet odlozis in se polni dalje... Ali je to slabo za baterijo? Ocitno ne... imam iPhone X, ki je star ze nekaj vec kot eno leto... polni se vecinoma brezzicno, razen v avtu, kjer je na kablu v stojalu... Baterijo imam se vedno na 100% kapacitete...

Sicer pa... imas izbiro... ce ti tak nacin ni vsec.. ga enostavno polnis preko kabla in se ne sekiras za druge... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: bratusm

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
OK, samo, če telefon nekam položim, al' ga pa z USBc priklopim, je to kaj? Sekunda?
Torej je razlika samo to, al' si cool al pa ne?

Pa potem, OK, želim brezstično polnjenje. Velja. Pa moram kupit enga za doma, pa enga za v službo, pa enga za potovanja...
A ni lažje USB?

Če ga polniš za pisalno mizo in se moraš iti velikokrat od nje, potem ti je brezžični polnilec bolj komot kot pa da ga vsakih 10 minut priklopiš in odklopiš...

V kolikor ne vidiš prednosti, pač ne uporabljaš brezžičnega polnilca ;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ali lahko polniš z brezžičnim polnilnikom dva telefona hkrati ?

Ce je tak polnilec ... ptoem lahko... Z navadnim pa ne... sej ne mores postavit dveh mobilnikov na en polnilec ...

Primer takega polnilca >> aliexpress.com

skitched-20181029-082503.jpg


Celo za tri >> amazon.com

skitched-20181029-082434.jpg
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Kaj pa teli trdi ovitki plastični. Izgledajo kot tisti tpu silikonski ali kaj so, samo da so trdni, ne ne upogibajo. to moti pri polnjenju?

Če kdo ve, ima kaki center / poslovalnica v kr kje kakega na pultu, da bi probala?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Plastika načeloma ne vpliva na polnenje. Edino kar je pomembno je debelina ovitka - da ni predebel. Ampak to je vse v rangu milimetra tako da ne bi smelo biti težav.