Windows

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Hvala...bom se lotil vseh predlogov ko najdem čas!

Nekak mi linuxi še vedno bolj dišijo kot skrekani winsi.... Če usposobim wifi na maminem..... In uspem namontirat win7 v virtualko za backup na svojem je potem to to :)
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.090
1.649
113
En pir manj pa imaš za "taprave" windowse :p
Pri linuxu me moti to, da je zelo odvisen od strojne opreme. NA laptopu kakšni dve leti uporabljam Manjaro KDE, pred tem sem sprobal vse top distre (glede na distrowatch.com) in so bili vedno problemi. Kakšen teden je delalo vse BP, potem se je pa na enkrat cel X sesul itd..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Kolker sem googlal ko sem iskal fix za wifi....imajo največ blemov med znamkami ravno Asusi...logično ker so skup nametane komponente da so cenejši :) pa ravno 2 imam :)

Jaz se držim Ubuntu/Kubuntu...je še najbolj stabilen in noob friendly...

Sem pa prej gledal še tega https://q4os.org/

Pri Windows me moti to da vse kar je od 8ke naprej vohuni za tabo :(
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.090
1.649
113
Vohunili so verjetno že prej, ampak zdaj lahko vsaj izklopiš (o&o shutup). Če se ne motim tudi Ubuntu nekaj vohuni, če ne izklopiš med namestitvijo.

Jaz sem imel največje težave ravno z U/Kbuntu. Sploh po updejtih so bile vedno težave. Manjaro pa že dve leti dela kot stroj, pa še pacman mi je zakon.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Bi bolj priporočal Manjaro, recimo tudi za začetnike. Za mene poje ubuntu/debian distribucije z apt package manegement in custom repoti, da kak pameten novejši software dobiš na komp. Vglavnem rolling release distribucijo. Pacman + aur zmaga.
 

errhec

Pripravnik
5. sep 2008
56
5
8
Manjaro še nisem preizkusil (ga bom dal na kakšen prenosnik), sam uporabljam Mint MATE, desktop podoben XP-jem. Označiš samo nujne varnostne popravke pa ne bi smelo biti večjih problemov.
Večino problemov sem si sam ustvaril , če pa se pojavijo hitro najdeš rešitev, ker bazira na debianu. Večina kar deluje za Ubuntu deluje tudi za Mint. Je pa problem večinoma v naših glavah, sam sem dolgo imel WIN samo zaradi CRDja, ker sem bil navajen, se nisem spravil k uporabi INKSCAPa. Še sedaj ne najdem kakšne funkcije (ker je na drugačnem mestu oz ima drugo ime) vendar jih s pomočjo spleta hitro rešim. Prav tako uporabljam open office in večino programov ki jih potrebujem najdem preko ALTERNATIVETO .
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Pri Windows me moti to da vse kar je od 8ke naprej vohuni za tabo
... že vključno z XP-ji so bili notri v registru neki čudni in kriptični uporabniki (back door-ji?), potem so samo še bolj "avtomatizirali" zadeve :norec: ... tudi jest nekaj izprobaval q4_OS, ma je moj stroj prešvoh ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...