Windows Vista

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Prenos je zastonj.....pol pa...

Probaj če te spusti registrirat z Vista licenco ki jo maš na spodnji strani laptopa (ključ)

Al pa pašnik pa windows activation tool
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Moja nikakor noče dat stran zdaj že 12 let starega Della s Core2Duo, pa sem pred leti vrgel not 240GB SSD in 2GB ploščico RAMa, ki se mi je valjala doma, (skupno sedaj 3GB), ter namestil Windows 10. Zadeva je dejansko presentljivo odzivna za pisarniško delo (bolj kot kak par leta star laptop brez SSD). Seveda začne kolcat pri kakšnem YT , če nastaviš previsoko kvaliteto, ampak to je za pričakovat.

Kar se Win tiče, pa kot so že drugi rekli, preneseš ISO iz uradne Microsoftove strani, potem pa če rabiš za doma in se nočeš zafrkavat/smetit mašine z raznimi aktivatorji, kupiš ključ na ebayu za 2-4€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Moja nikakor noče dat stran zdaj že 12 let starega Della s Core2Duo, pa sem pred leti vrgel not 240GB SSD in 2GB ploščico RAMa, ki se mi je valjala doma, (skupno sedaj 3GB), ter namestil Windows 10. Zadeva je dejansko presentljivo odzivna za pisarniško delo (bolj kot kak par leta star laptop brez SSD). Seveda začne kolcat pri kakšnem YT , če nastaviš previsoko kvaliteto, ampak to je za pričakovat.

Kar se Win tiče, pa kot so že drugi rekli, preneseš ISO iz uradne Microsoftove strani, potem pa če rabiš za doma in se nočeš zafrkavat/smetit mašine z raznimi aktivatorji, kupiš ključ na ebayu za 2-4€.


Evo, nameščam W10,,že drugič, ker mi je prvič že dokončal, potem se je pa še enkrat ponovno zagnal in nameščal enako.
 

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Pasti neizkušenih :)

Ko nameščaš windows, je treba pri resetiranju računalnika vzet ven cd ali kjuček, ker sicer se spet začne inštalacija znova.


Ja ,sem ga hitro vzel ven, sedaj pa še kar nekaj pripravlja. Bi ga moral na novo nastavit , kako se naj zažene, ker mi kar melje" Pripravljanje"
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ponavadi ti sam javi kdaj moraš vzet ven CD iz pogona......in pritisnit enter za nadaljevanje....

Tko da neki ne štima!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ja na HDD/SSD :)

Oz ne razumem vprašanja čist.....kako to misliš kam naloži?
 

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Ja na HDD/SSD :)

Oz ne razumem vprašanja čist.....kako to misliš kam naloži?


Opcija je Optical drive disc. A bo pravi? Ko sem iztaknil USB ključ, kamor sem namestil W10, se je laptop sam zagnal na Pripravljanje storitev, naprav, zdej pa melje Pripravljanje. Kaj moram še storiti, čakanje?
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113

Ja sem zapečeš *.iso fajl od w10....na CD oz DVD....

Potem boš moral pa inštalirat na "SCSI"....oziroma na HDD (trdi disk) oz SSD (solid state disk) če maš!
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Ponavadi ti sam javi kdaj moraš vzet ven CD iz pogona......in pritisnit enter za nadaljevanje....

Tko da neki ne štima!
nic ne javi. Ko windows naredi prvi stadij instalacije (torej kopiranje fajlov) se resetira in ce je prva boot naprava usb/cd, se bo spet ponovno zacela instalacija od znova. Jasno, saj si spet bootal z kjucka/cdja
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Opcija je Optical drive disc. A bo pravi? Ko sem iztaknil USB ključ, kamor sem namestil W10, se je laptop sam zagnal na Pripravljanje storitev, naprav, zdej pa melje Pripravljanje. Kaj moram še storiti, čakanje?
cakas. Instalacja win10 traja dost dolgo, ce je pc star in z navadnim diskom.
 

branko19

Pripravnik
16. apr 2019
60
3
8
Juhu,:),najlepša hvala vsem za pomoč, dela. Največ me je motilo, da je toliko časa mlel priprave. Zagon sicer traja 45 sek., potem pa dobro dela. Še enkrat, hvala vsem . :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N