Windows update sesul računalnik

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Včeraj sem dal namestiti zadnjo večjo posodobitev na Windows 10 in sedaj se mi sistem ne zažene več.
Imam na izbiro le sledeče:
img0096.jpg

img0098.jpg

Sem izbral repair in tudi obe verziji Windows 10, vendar zadeva ne popravi pravilno in mi vrže recimo ven tole napako, vsega ostalega pa ne morem izbrati
img0099.jpg

Tudi v Safe mode-u mi meče ven to napako glede Raziskovalca, poleg tega ne pride vedno v Safe mode.

Kakšen predlog, kako zadevo rešit ali bo potreben format :(.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Update: fresh install je rešil zadevo (upam). Sedaj deluje z zadnjimi posodobitvami, hvala Microsoftu za 1 brez veze zabit dan.
K sreči sem ravno nekaj ur prej naredil inkrementalni backup, tako da so vsaj vsi podatki ostali.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Naj mi nekdo razloži to politiko tako obsežnih updatov. Ta micorosoft je tudi že malo čuden. Kaj ne bi bilo dovolj zgolj varnostni popravki?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nam v firmi je update Windowsov tako zjebal program, s katerim delamo, da ni bilo mogoče delati z njim. Štekal je za popizdit, fasal si lahko živčnega. Potem smo dali nazaj z "restore" in dela normalno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
IMHO je to zajeb vzdrževalca/avtorja programa. Predno me boste napadli bom razložil zakaj imam tako mišljenje...
Obstaja program Windows Insider, kjer prijavljeni uporabniki (naj bi bili to razvijalci oz. programerji) kjer so vsi novi buildi in popravki (aka Creator update, April 2018 update...) na voljo vsaj nekaj mesecev predno jih MS spusti v javnost preko rednega patchanja... Tako naj bi imeli dovolj časa da preverijo kompatibilnost svojih programov oz. izdelkov z prihajajočimi novostmi. Koliko od slovenskih/ostalih garažnih programerjev pa to zares naredi? Verjetno nullkommajozef procenta... Zato je pizdakanje na MS popolnoma neupravičeno, raje se pizdakajte na tiste, ki vam vzdržujejo program. Seveda če imate vzdrževalko (ali ste mogoče preškrti za to?) Poleg tega redno posodabljanje samega OS pripravi sistem na mehak prehod na večjo posodobitev (načrtovani potrebni popravki) in načeloma ni šokov...
Ja, če pa sistem(e) jemlješ z levo roko se ti pa komot zgodi katastrofa... Še tako se ti lahko zalomi...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne bom se sedaj v podrobnosti spuščal, kater program imamo, lahko samo povem, da je Ameriški, ravno tako, kot Microsoft. Ima Roberto najverjetneje celo prav.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In podpora se bo ukinjala za stare builde. V praksi bo izgledalo da imaš npr. Win10 build 1580, ki pa ne bo podprt, dočim Win10 build 1803 bo podprt.
Sedmica, Osmica, bodo kmalu pase...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Ni treba, da gre za slovenskega/ostalega garažnega programerja (da po posodobitvah zadeve kar naenkrat ne delajo več kot je treba), se dogaja tudi velikim znanim firmam. :)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
tele finte s temi updajti bodo še vesele, sploh za tiste, ki potem rešujemo bluescreene in podobne fore, ko se zadeva zacikla v posodobitvi. ah ja, kaj češ, včasih se mi pošteno kolca po sedmici....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
si bom sposodil temo za vprašanje na hitro, brez zamere prosim--nekomu se je naredilo, da je z neko kombinacijo tipk uspel sliko postaviti v ležeč položaj..laufa Windovs 7 profesional
kako jo spraviti spet v normalen položaj? hvala
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Meni je update zjebal nekaj v povezavi z HP tiskalnikom in kakor berem po forumih nisem edini.