Wifi video domofon

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ima kdo kej izkušenj oziroma doma uporablja video domofon za katerega ni potrebno potegnit kabla?

Ideja je taka

- Na vratih je tipka s kamero, napajanje preko baterij oziroma lahko tudi 220V
- v stanovanju je monitor , brežično povezan z kamero oziroma z wifi omrežjem ( kamera mora biti tudi potem wifi)
- aplikacija ki ti ob pritisnjenem zvoncu, vklopi norification na telefonu in vidis sliko + možnost komuniciranja.


Recimo kaj takega
https://www.amazon.co.uk/dp/B01N1MKRDV/ref=psdc_1938279031_t1_B01NADFPPR

Samo se mi zdi, da je tukaj potrebna kablovna povezava med kamero in LCDjem,?

Cenovno bi rad nekje okoli 100€ +- prisel s tem.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
RING hišni zvonci pridejo brez monitorja, samo z mobilno aplikacijo. alternativno lahko uporabiš staro tablico.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
nest hello doorbell, cena 230 USD? eh ja...
sam sem pred časom gledal za wifi doorbell. problem je, da za majhen denar dobiš samo razne kitajce, sumljive kvalitete in varnosti. če bi hotel kaj bolj zanesljivega, po možnosti združljiv s Home Assistantom, pa je cena takoj 100+ EUR. in potem se človek vpraša, ali je taka igračka res vredna tega denarja, še posebej če tvegaš, da ti ga nekdo enostano spuli in ukrade
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Nest Hello ima "konkretno" ceno za hišni zvonec, ampak dela zanesljivo z Googlovim asistentom. Jaz sem ga nabavil, ko je bila akcija za black friday. Če imaš Home Hub, ti pokaže sliko na zaslonu, sicer pa tudi na telefonu (in tudi pametni uri). Preko obeh se lahko pogovarjaš z osebo, ki je pozvonila. Lahko si nastaviš, da te Nest Hello obvesti, da je nekdo pred vhodom še preden ta oseba pozvoni. Meni je bilo pomembno tudi to, da je Nest Hello povezan na "klasični zvonec" in da slišiš "ding-dong" - da torej ne zvoni samo na Google Home ali na telefonu (ki sta občasno utišana).

Gledal sem tudi Ring, ampak je precej uporabnikov napisalo, da včasih traja celo po nekaj sekund od pritiska na tipko zvonca, do dejanskega zvonenja. Ker noben ni poceni, nisem hotel tvegati in sem vzel Nest Hello.

O potencialni kraji pa raje ne razmišljam. :) Hello je sicer pritrjen na poseben način in uparjen na tvoj account, tako da ga naj tat ne bi mogel več aktivirati in uporabljati.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Se Google nest hello obnese v praksi in ali deluje tudi na applovih napravah?

So kakšne težave, če bi namestil kar 2 (imamo dve stanovanji v hiši)?