WiFi Alarmni sistem s kamero in detektorji gibanja

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
Pozdravljeni

Iscem WiFi alarmni sistem, ki bi vseboval kamero in detektorje gibanja (odpiranje in zapiranje vrat) za varovanje stanovanjske hiše in ki bi ga bilo mogoče upravljati preko mobilnega telefona.

Nekaj sem našel na Amazonu (Skylink – 150 Basic Starter Kit Combined Wireless Alarm Security) - imate kakšen predlog oz. alternativo kateri podoben sistem nabaviti po ceni tam do 300 EUR?

Hvala v naprej!
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Ker je mogoče Wifi signal razmeroma enostavno blokirati (guglaj Deauther, 2,5 EUR plus baterija) se takšni sistemi praviloma zaradi varnosti sploh ne uporabljajo. Za amaterske naključne vlomilce je pa itak vsak sistem dober.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A ima kdo kakšne izkušnje s temi kitajskimi sistemi? Tega je na stotine. Kateri so kvalitetnejši? Predvsem se mi gre, da kupim neko znamko, ki ne bo jutri izginila. Morda še kakšen predlog za ostale kvalitetne znamke?
Rabil pa bi 5 kamer z detektorjem gibanja (fiksne, ni potrebe po premikanju kamere), wifi povezava na centralo in dostop do centrale preko appa, da se lahko enostavno izvaja nadzor. Obvestilo o zaznavi gibanja in shranjevanje tega posnetka je nujno. Če ima še za backup SIM kartico toliko bolje, ni pa nujno.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Preizkusil sem precej kitajskih kamer in največ za svojo ceno nudijo VstarCam - https://vstarcam.aliexpress.com/store/1267661
.
Trenutno čakam še dve fiksni G69 z širšim kotom pri katerih me moti edino, da nima ethernet (žične) povezave.
C7825WIP pa je vrtljiva - to imam že par let montirano.
Vse snemajo lokalno na SD kartico in/ali na snemalnik.
NPR: https://www.aliexpress.com/item/USA...H-4MP-4CH-5MP-Security-Video/32873072623.html

V razmislek - kaj ti pomaga vrtljiva, če je ne gledaš in obračaš stalno. Obrnjena na eno stran vrta - lopovi pa na drugi strani vrta.

EDIT: Nobena od teh pa nima izhoda za odpiranje vrat, kar želi odpiralec teme.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Imaš prav glede vrtljive kamere. Za namene alarma je nepotrebna, pride pa recimo v poštev, če hočeš pogledat v predel stanovanja, kjer recimo ni možnosti vhoda in ga posledično ni potrebno pokriti za namen alarma.