Webcam z mikrofonom

I

Izbrisan uporabnik 3287

Mi uporabljamo c922 logitech. Brez pripomb. Lahko samo pohvalim
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Aja pa z DroidCam in androidnim telefonom gre tudi po kablu USB, vendar je postopek nekoliko bolj kompliciran. Na telefonu je treba v razvijalskih nastavitvah vključi USB Debugging, povezava pa mora biti način za prenos fotografij (Picture mode), ne za prenos datotek (USB transfer). Enostavneje je napravi povezati prek (brez)žičnega omrežja.
Tele scenarije sem vse nekaj stestiral, stalno nekaj zajebava. Ali pa enem računalniku dela, na drugem pa ne. Če drugega ne, je pa slika v zaostanku.
Neka vmesna opcija je tudi, da dela v Skype-u in Zoom-u, na Jitsi-ju pa ne (ja, vse to rabimo).
Tako da sem že odprl lov na webcam. Eno sem že dobil, eno pa upam da še bom.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Če slučajno kdo rabi imam doma novo zapakirano (kar nekaj let sicer star model) Logitech Quickcam deluxr for notebooks. PN 960-000044
1,3MP
Dam za kakih 20€ - Ljubljana
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
ok, zdej zrihtala tale droidcam. zadeva ni idealna, najboj pa moti slaba slika. Ima droidcam kake omejitve ali je omejujoč dejasvnik telefon. Res od malega telefona je dobro leto star kitajc za 100€. Kamera najbrž ni briljantna...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
ok, zdej zrihtala tale droidcam. zadeva ni idealna, najboj pa moti slaba slika. Ima droidcam kake omejitve ali je omejujoč dejasvnik telefon. Res od malega telefona je dobro leto star kitajc za 100€. Kamera najbrž ni briljantna...

vse štima. malce se je bilo treba v nastavitvah na računalniku poigrati. zdaj je slika lepa in čista in tudi laga manj... upam da bo delalo :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Očitno s sedmico dela, na 10 pa uradno ne. No, če koga zanima in ma voljo mu jo dam, če mu dela in bo zadovoljen mi potem plača.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem naročil tole (ker je bilo edino na zalogi). Upam da bo vredno te cene.

1587645970338.png


Dejstvo je, da gre vedno več stvari na remote, že pred krizo, sedaj pa še toliko bolj, tako da recimo da je to naložba v prihodnost. :)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz zaenkrat shajam s kamero na laptopu in po potrebi AirPodse porinem v ušesa.

Cene kamer so šle kar lepo gor v teh časih, tako da če ni nujno, se mi ne zdi smiselno kupovat. Za primer 1 letni price history iz geizhals.at za Logitech C922:
Screenshot 2020-04-23 at 15.23.04.png
:)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
no, današnji google meet je bil en velik fail. sem bila prav ponosna nase, ko sem vse nastavila, preverila, da dela mikrofon, zvočnik. HD qualitet. ni da ni, ko se končno povežem v meet, pa mojega tamalega pol ljudi ne vidi, pa nobeden ne sliši. v klepetu sem potem spraševala, a ga samo ignorirajo ali ga res nihče ne vidi. No potem sem mu dala svoj telefon, pa je skomuniciral do konca. katastrofa... v čem je fora, da izgleda, kot da vse dela (na droid camu in desktop aplikaciji, preveriš sliko, zvočnik in mikrofon), ko se pa povežeš v neko aplikacijo pa tema?
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Wow
Reactions: navlixx in Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No, to.
Na Jitsi meet enako. No, potem se je izkazalo da na enem računalniku dela, na drugem pa ne.
Pol sem nekaj uspel preko wifija. V glavnem stalno je treba nekaj štelat. Po prvomajskih grem na šiht, ni variante, da mularija samo to naštrika.
V glavnem, eno web kamero sem že dobil, eno dobim pa jutri.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jitsi meet uporablja moj sin (3 razred) za šolanje na daljavo in dela ok. Problem je edino ker mularija ne izklaplja mikrofona in gre potem vse en čez drugega. Testirano na iOS, Androidu in Win10.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Povezave so problem, doma je vse lokalno al pa testiraš med dvema računalnikoma. Ko pa to pride v realni svet, kjer je 15 ali 20 uporabnikom pa večinah teh aplikacij odpove poslušnost. Sploh pa Hd ločljivost je po moje primerna tam, ko se pogovarjat dva ali trije, sicer pa je to vse preveč obremenjujoče, vsaj tam kjer niso vsi uporabniki na optiki. Pol maš še problem z vklopljenimi mikrofoni pri vseh, tako da potem app skoz konekta vse sodelujoče, ker zazna vsak šum, tak da je lahko hitro cela polomija. Pri nas imamo v službi sistem, da se prijaviš, pozdraviš in gre mikrofon na mute, dokler nisi pozvan, da kaj poveš.
Moja recimo otrokom v šolo šera ppt predstavitev, pa mora ko zamenja slide počakati kakih 5 sekund, predno ga oni vidijo kot je treba, pa imamo doma optiko, ki v času dela, sploh ni obremenjena.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ti boš operiral koga preko videokonference al kaj za boga delaš, da si kupil tako tehnologijo?

Operiral ravno ne, smo pa že kakšne laserje (medicinske) oživljali na daljavo. :) Samo tam ti 4k nič ne pomaga, že dober 720p je dosežek. Ne, kot sem napisal, problem je v tem, ker se je kamero rabilo na zalogi pa jih praktično noben nima. Še tale je bila samo ena, če ne bi vzel še eno za firmo. Gledam in trenutno recimo na Mimovrste ni za kupit kamere (razen onih za par jurjev), tam kjer pa je zaloga, so cene tako nabili, da je obup (recimo c930 za 240 eur in podobno).

Računam sicer da bo zadeva več kot ok, zelo širok kot in ostalo bo prišlo še kako prav, prav tako dober kontrast, dobro ostrenje itd...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ribičija
Ali se naučijo otroci izklapljat microfone, ali pa biti tiho dokler niso "pri besedi"
5r pri nas sam operiraz zoom , tretji razred se svetimo zraven ob zagonu.jitsa oziroma sedaj arnesa
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
... tam kjer pa je zaloga, so cene tako nabili, da je obup (recimo c930 za 240 eur in podobno)...
Ja, kje so vse 'vojni dobičkarji'! In to 200%, 300%
Je kdo to zasledil pri kvasu? Nekateri trdijo, da je to Slovenski 'WC papir'!
So novinarčki hotel stisniti TUŠ, pa sta bila od 10 artiklov samo dva dražja. Čebula in Ajdov kruh z orehi za cca 10%.. Ostalo enako