webasto - Thermotop vprašanje

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
A ima kdo tukaj kak tester za webasto, sumim da mi je šel NTC senzor na plati. Namreč, ko ga prižgem z daljincem, gre po 2 sekundah v t.i. cool-down mode, pač ventilator laufa kako minutko mogoče dve in potem vse skupaj ugasne.

Včasih, mu pa celo rata in potem parkrat dela dokler pomoje spet ne odleti kaka "overheat" napaka..
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
kok pride montaza webasta, kdo to dela?

cca. 1100-1500 EUR sem imel ponudbe lani za od enoprostorca (LJ). Odvisno od tega ali imaš samo uro v avtu, daljinec oz. upravljanje prek sim kartice. Računaj 50-100 EUR manj, če gre za manjši avto.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ja thermotop C je recimo 650€ z napeljavo in brez zaslona ali daljinca.
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
sem zasledil na webasto nemški strani, da naj bi v 2018 prišel ven električni webasto grelec. Super duper ekološki, za delovanje avto treba priklopit na navadno vtičnico. Piše da naj bi bil do 40% cenejši od sedanjih.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Če greš na Švedsko pozimi, vidiš da imajo avti drate do vtičnic. Tudi tisti, ki niso električarji.
smile-1.gif

Zelo stara zadeva.
Najbolj enostavna varijanta je samo grelec v motornem bloku. Ogreva vodo v motorju.
Nima deluxe varijant z upravljanjem ogrevanja, ventilatorjev, daljincev ter ostalega luksuza. Samo ko zjutraj kresneš avto in vklopiš gretje, že takoj toplo piha. In to je to. Cena z vgradnjo nekaj sto EUR.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kateri model, kateri avto (vsaj "velikost").

Vgradil sam ali ... ?

Ker me namreč tudi mika, da bi vgradil ...


Imam ga v Golfu 5, 2007 letnik, montaža v WV servisu v Mengšu na timer uro, pozneje so mi še montiral daljinca, kar je super zadeva. Kot sem že napisal, vklop z daljincem lahko tudi izklopiš v avtu ročno na uri, dva pritiska in je off. Je pa Thermo Top E/D.
 
Nazadnje urejeno:

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Iščem neko ogrevanje za kombi, kjer se bo tudi spalo pozimi. Webasto?
Ne pričakuj preveč. Tudi original vgrajeni Webastov v napol kamperskih kombijih je omejen na 2uri delovanja.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
koliko časa greje, da doseže 65 stopinj do samodejnega vklopa, če je na primer zunanja temperatura okrog ničle?

Hvala
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se bi moral pa kar lotit.
smile-1.gif
Okoli ničle je že 15minut dovolj da se konkretno pozna, ker skoraj takoj pihne topel zrak v kabino pa tudi čez motor potegne toplo vodo oz. vsaj ni toliko treba za gretje kabine v štartu.

Pri kake -10 pa tudi ne mislim laufat več kot pol urce zjutraj se pravi bom skuril 1kW.

IR termometer pa usmerim na ohišje grelca? Po 30min, pa še temp bom zabeležil. Zdaj pri +10 nima še smisla, okoli nič/-5/-10 bi blo zanimivo.

Aplikacija od pametne vtičnice žal nima grafa, mam samo trenutno porabo (cca. 1930W), dnevno, 7 in 30 dni.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Iščem neko ogrevanje za kombi, kjer se bo tudi spalo pozimi. Webasto?
Ne pričakuj preveč. Tudi original vgrajeni Webastov v napol kamperskih kombijih je omejen na 2uri delovanja.

nono, dejmo se prvo naučit da obstojata dva tipa grelcev vodni in zračni

Vodni segreva hladilno tekočino in posledično tudi notranjost vozila preko grelcev od avta. KEr mora gonit črpalko za vodo notranji ventilatro, je precejšen porabnik elektrike in so prednastavljeni na 30 oz 60 minut potem pa se ugasnejo. Vodni nniso namenjeni ogrevanju vozila med mirovanjem, za to se uporablja zračni grelec.

Zračni grelec, iz njega piha vroč zrak in je to, z raznimi razvodi se ta zrak lahko porazdeli po celem vozilu, BP deluje tudi celo noč ali vikend, skoraj nujna je montaža dodatnega akumolatorja ki skrbi samo za napajanje grelce in preostalih porabnikov v mirujočem vozilu.

poleg Webasta je Eberspracher. Ali pa celi Truma - truma plinska peč, katero se najde v cca 90% avtodomih, potem pa se par dizel grelcev ali pa Alde.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Grestr pravi:
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Iščem neko ogrevanje za kombi, kjer se bo tudi spalo pozimi. Webasto?
Ne pričakuj preveč. Tudi original vgrajeni Webastov v napol kamperskih kombijih je omejen na 2uri delovanja.



nono, dejmo se prvo naučit da obstojata dva tipa grelcev vodni in zračni

Vodni segreva hladilno tekočino in posledično tudi notranjost vozila preko grelcev od avta. KEr mora gonit črpalko za vodo notranji ventilatro, je precejšen porabnik elektrike in so prednastavljeni na 30 oz 60 minut potem pa se ugasnejo. Vodni nniso namenjeni ogrevanju vozila med mirovanjem, za to se uporablja zračni grelec.

Zračni grelec, iz njega piha vroč zrak in je to, z raznimi razvodi se ta zrak lahko porazdeli po celem vozilu, BP deluje tudi celo noč ali vikend, skoraj nujna je montaža dodatnega akumolatorja ki skrbi samo za napajanje grelce in preostalih porabnikov v mirujočem vozilu.

poleg Webasta je Eberspracher. Ali pa celi Truma - truma plinska peč, katero se najde v cca 90% avtodomih, potem pa se par dizel grelcev ali pa Alde.




Kaj pa pišeš""Vodni nniso namenjeni ogrevanju vozila med mirovanjem, za to se uporablja zračni grelec."", seveda mi ogreje tudi motor, kazalec temperature motorja se pomakne cca. na 35 stopinj, tudi v kabini je prijetno toplo, motor se pa zelo nežno zažene. Je pa res, ker veliko uporabljam Webasto, menjam akumulator na 4 leta. Kot sem že enkrat napisal, ga uporabljam že 8 leto. Izredno zadovoljen. Ne glede na zunanjo temp. ga vklopim za približno 35 minut, in so stekla oddtajana , ali pa se še malo sam potrudim, gre zelo narahlo z metlico.
 
Nazadnje urejeno: