Vzdrževanje oblazinjenja na sedežih?

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Ali je kakšna posebna zahteva pri vzdrževanju sedežev iz današnjih umetnih materialov (TEP & Alcantara)?
Ni usnje, da bi mazal.

Pač avto star nekih 8 mesecev in sta prednja sedeža razpokana... Od vzdrževanja res ni bilo nič druga kot sesalec.

Itak bo šlo na garancijo, pa vseeno, čez pol leta bo verjetno isto :(
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Za en k materjal in spoka. Nimaš tu kaj.
Glede alkantare pa rabi samo mokro krpo za čistit in brivnik za puloverje, da tisto kaj se znitka dol pobriješ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ali je kakšna posebna zahteva pri vzdrževanju sedežev iz današnjih umetnih materialov (TEP & Alcantara)?
Ni usnje, da bi mazal.

Pač avto star nekih 8 mesecev in sta prednja sedeža razpokana... Od vzdrževanja res ni bilo nič druga kot sesalec.

Itak bo šlo na garancijo, pa vseeno, čez pol leta bo verjetno isto :(
Stvarna napaka?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Dej prej preveri kaksne garancijske pogoje.. a ni tko, da stvari, ki so podvrzene obrabi niso stvar garancije? Mislm da sem nekje enkrat to videl (pa ce se prav spomnim so bili brisalci kot primer napisan).
pokanje vprasanje.. vem pa da se je zeni sedez na sivu strgal ;) to je pa bila garancija
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Vsi deli na avtu so podvrženi obrabi. Ene imenujemo potrošni material, ti niso v garanciji. Sedež pa ziher ni potrošni materjal ne :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
ja sej..
sem samo hotel predlagat, da preden se zapodi in se postvi v vrsto k "servisnemu svetovalcu", da mal prebere pogoje in svoje pravice (konc koncev živimo v dobi drobnega tiska).. ker ko si enkrat tam in ti "spokan" sedež ne gre skoz, bos naslednjic težje rekel "ups zdej je pa strgan"

v vsakem primeru dobr zrihti
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Dej prej preveri kaksne garancijske pogoje.. a ni tko, da stvari, ki so podvrzene obrabi niso stvar garancije? Mislm da sem nekje enkrat to videl (pa ce se prav spomnim so bili brisalci kot primer napisan).
pokanje vprasanje.. vem pa da se je zeni sedez na sivu strgal ;) to je pa bila garancija

Sedeži oziroma prevleke zapadejo pod splošno garancijo vozila, običajno dve leti. Večinoma so izvzeti v podaljšanem jamstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi
27. jan 2022
4.801
1.737
113
kaj imas v mislih?

stvarna/garancija ne vem če mi kaj spremeni… v vsakem primeru menjava prevlek.

verjetno pa najbolje da to naredim mal pred Iztekom dveh let in pac takrat dobim sveze prevleke. Pa imam po menjavi potem spet 12 mesecev casa za reklamacijo.
Najbolje, da to narediš TAKOJ! Vsaj prijavi na servisu in naj začnejo reševat reklamacijo - če bodo tudi nove enako crknile pa boš menjal še enkrat.
Najslabše čakat na tik pred koncem izteka garancije - pol bodo rekli normalna obraba - kaj pa niste prej prijavili.
Ja vem 2 leti je točno 2 X 365 dni. ;)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Konc prvega dela dopusta in sem urediti menjavo. Ni nihče niti trznil. Samo naročili novo prevleko in menjali.

Sem pa pozabil slikati ob menjavi, ker je bilo bolj vidno kot ob prijavil napake.
 

Priponke

  • IMG_0322.jpg
    IMG_0322.jpg
    674 KB · Ogledi: 118
  • Všeč mi je
Reactions: tony