Vzajemna in čakalno obdobje

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Punca se je šla obvezno zavarovat na vzajemno in ji rečejo, da začne plačevat takoj, vendar ji zavarovanje začne veljati šele čez 3mesce, pa za 2leti se je mogla vezat. V teh 3mescih more vse zdravnike sama plačat. To obodbje 3msecev ima neko ime, sam se ne spomnem točno kako, nekaj v smislu "čakalno obdobje".

ok tole vse skup je men zlo
stupid-1.gif


1. zakaj plačevat nekaj, kar ti velja šele čez 3mesce?
2. zakaj se vezat za 2leti? Nimam bič proti vezavi, če se sm odločiš tako.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Glede vezave ne vem in ne morem komentirati (tudi meni ni glih logično),

glede čakalne dobe pa načeloma podpiram. Zakaj? Kar potem ne bi bil nihče zavarovan, ko bi pa zbolel ali moral v bolnišnico, bi se pa zavaroval - in imel enake ugodnosti kot nekdo, ki lahko leta in leta plačuje, pa ima srečo, da je zdrav - in ne koristi vplačanega zneska.
 
Nazadnje urejeno:

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Oboje je po zakonu.
Sicer ni 2 leti vezana na vzajemno, ampak eno leto!
Čakalna doba je tudi določena z zakonom, za vse tiste, ki so za več kot 1 mesec prekinili plačevanje dodatnega zdravstvega zavarovanja.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Meni se je zgodilo, da tri tedne nisem bil obvezno zavarovan, ker gospe na ZZZS "nimajo časa", da bi vnesli podatke, ki jih je dal delodajalec.

Katastrofa od zdravstva!!!!
priden.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Je moral bit drugje problem.
Ker v službi vsake tolk cajta pošlm za kkšnga delavca papirje na ZZZS in je v roku cca 3-4 dni (odvisn kje je izpostava) potrjeno
smirk-1.gif
Če pa delaš elektronsko je pa sploh takoj (2 dni)

Tako da lahko da so v službi kej zajb., ker ZZZS kr hitr dela..
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Je moral bit drugje problem.
Ker v službi vsake tolk cajta pošlm za kkšnga delavca papirje na ZZZS in je v roku cca 3-4 dni (odvisn kje je izpostava) potrjeno
smirk-1.gif
Če pa delaš elektronsko je pa sploh takoj (2 dni)

Tako da lahko da so v službi kej zajb., ker ZZZS kr hitr dela..

Ne, sem šel do sodelavke in je poklicala pred menoj. Gospa na ZZZS je rekla, da so imeli gužvo in da niso utegnili.
rolleyes-1.gif


Jah seveda.
stupid-1.gif


Me zanima kaj bi bilo, če bi mogo it v bolnico
sprasujem se.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Zanimivo, ker za Lj, Mozirje in Cerknico lahk rečem (ZZZS) da res takoj pride.

BTW: čist tko, kljub temu da si čakal tolk cajta, bi pa tut uno v kadrovski lahko nekam poslal. Če ni v enem tednu, ma da pokliče in uredi. Lih tolk kriva (lena) kot na ZZZS.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Zanimivo, ker za Lj, Mozirje in Cerknico lahk rečem (ZZZS) da res takoj pride.

BTW: čist tko, kljub temu da si čakal tolk cajta, bi pa tut uno v kadrovski lahko nekam poslal. Če ni v enem tednu, ma da pokliče in uredi. Lih tolk kriva (lena) kot na ZZZS.

Sej ne dobi nobenega obvestila!
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Itak da gadobiš, M1 obrazec je sestavljen iz treh listov
smirk-1.gif


Če to delaš elektronsko, ti pa tut dajo potrdilo z elektronskim podpisom.
 
Nazadnje urejeno:

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Mislim, da je M1 obrazec faksirala. 100% ni dobila ničesar nazaj. No bom videl kaj bodo uradno odgovorili.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
1. zato ker je tvoja punca neodgovorna in si ni uredila DZZ en mesec po izgubi statusa studenta.
2. "Vezava" je enoletna, sicer pa to obliko zavarovanja potrebuje vsak in vedno.
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
včasih sem delal na Vzajemni in ko sem se zavaroval, mi je punca na šalterju (oz. v pisarni) zrihtala začetek zavarovanja na naslednji dan.

Če te zanima kako, me pm
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Sicer en medklic.

Če je 3 mesece čakalne dobe. Potem bi ti morali ob prekinitvi zavarovanja vrniti 3 vplačane premije, ali pa podaljšati zavarovanje za 3 mesece brez plačila premije.

Vse ostalo je KRAJA.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Ja, samo če pa ti potrdiš svojo zdr. kartico na avtomatu kak dan predno prekineš obvezno zavarovanje, ti pa veljavnost avtomatično podaljša za 3 mesece - kar pomeni, da lahko s to kartico še 3 mesece koristiš vse "ugodnosti". Sam malo planirati je potrebno.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Ne kraja, to lahko razumeš kot "pristopnino" ali "vpisnino", če ti je to lažje. Ali pa kot "kazen", če si bil pred tem določeno obdobje nezavarovan. Razlogi zakaj tako pa so bili že našteti.

B.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Ja, samo če pa ti potrdiš svojo zdr. kartico na avtomatu kak dan predno prekineš obvezno zavarovanje, ti pa veljavnost avtomatično podaljša za 3 mesece - kar pomeni, da lahko s to kartico še 3 mesece koristiš vse "ugodnosti". Sam malo planirati je potrebno.

Mislim, da se kmalu to ne bo dalo več, saj naj bi zdravniki imeli on-line povezavo z ZZZS in se ne bodo zanašali samo na to, kaj piše na kartici. Kdaj bo ta "kmalu" pa naj pove kdo drug. Sej mogoče je že sedaj tako, že dolgo nisem bil pri zdravniku?

Pa tudi do takrat se ti tovrstno planiranje (več) ne izplača, ker kasneje fašeš že omenjeni 3 mesečni moratorij.

B.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ni punca ne odgovorna, ampak sistem je glup, ker še sami niso vedli kako jo naj obravnavajo. namreč ima status študenta in je zaposlena za določen čas. Nekje so ji rekli, da je še vedno kot študentka zavoravan, ko pa je šla k zdravniku pa so ji rekli, da ni zavarovana. Človk pa čisto vsega res ne more vedet. Razen če si ti Matej almighty, pol se ti klanjam!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Citat:
Nekje so ji rekli, da je še vedno kot študentka zavoravan

Kje/kdo pa je ta "nekje"? Zelo dvomim, da so ji to dejali na ZZZS, prej sumim na površno komunikacijo ali na kakšnega "poznavalca", ki ji je svetoval kako "privarčevat" nekaj 10€. No, glavno je, da je uredila zadevo.