VW Vento

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
VW Vento, 1.8 (mislim da 90 KM), l. '93

Crknil je Climatronic (ne, ni klima) ventilator za kabino... Nekaj nagaja tudi motorček za brisalce... Bi mi kdo znal povedat kje in za koliko bi se dalo ti dve zadevi (najceneje) zrihtat?

Mi zna kdo povedat še kolikšna bi bila realna poraba pri tem avtomobilu? Mogoče kakšne hibe? Pa če bi mi kdo lahko pomagal pri eurotaxu (na privat)? Se mi zdi, da so na avto.net-u rahlo precenjeni...

Hvaležen bom za kakršenkoli konkreten podatek...
wink-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
Mi zna kdo povedat vsaj to, če je climatronic tudi v navadnem golfu III?
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Realna poraba bi bila cca 8 litrov, morda tudi 9 ce pritiskas.
Res je, prodajajo se precenjeni.
Vsa tehnologija je drugače enaka kot pri golfu 3ki....tako da ce gledas po katalogih so zadeve enake.
Poglej za rjo na obrobah pri zadnjih gumah.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
Hvala za informacije...

Avto je star 15 let, od tega ga je drugi lastnik imel 12, 13 let... Redno servisiran, vzdrževan, garažiran... Zares lepo ohranjen. Prevoženih ima cca. 180 kkm (olja popolnoma nič ne kuri), CZ, ABS, 2x airbag, šibedah,... Zmenil bi se rad za pošteno ceno, saj ga kupujem od bodoče žlahte, pa ne bi rad, da bi jest preveč dal in da bi oni premalo dobili...
grin1.gif


Menjal ga bom pa za staro Mazdo 121, ki je zares pravi šparovček...
srce-1.gif
 

RedBaron

Zelenc'
6. jun 2008
19
0
1
Poraba tega 1.8 motorja se suče od 7 do 9 litrov (toliko pije golf syncro - odvisno kje in kako voziš). Motor je prožen in se ne vrti preveč rad - tam do ene 4500, 5000 rpm, več pa se skor ne splača. Je prijeten za vožnjo, samo ne smeš met dirkaških ambicij
smile-1.gif

Ima 90 KM pri 5500 rpm in 148 Nm navora pri 3000 rpm.
Obstaj tudi verzija z 75KM!!

Climatronic so imeli tudi golfi III, samo so precej redki.

Cene na avto.net so eno, vprašanje pa, za koliko se potem dejansko avti prodajo.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Ta motor je sekret totaln, je najbolj pozresen motor takoj za vr6. Poraba je prej 10, 8 ce se merkas. Gnijejo ti letniki bolj kot 25let stare golf enke, klimatronik tistega leta mislm da ni bil se noter, in so ga imel kasnejsi letniki..
ce bos menjal za mazdo, se ne splaca, naj ti mazda se sluzi kako leto, bos imel manj stroskov.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.340
960
113
No, poraba vem da ni nizka... In mi bo kar mal hudo za mazdico ki kuri okol 6 litrov... Glede porabe se bom samo eno leto sekiral, ker se vozim na šiht in v šolo, nato bom pa zaključil s šolo in mi ostane takorekoč le kratka relacija do šihta in ni važno koliko bo kuril... Letno bo to le okoli 10 kkm...

Avto ni pa nič rjast... Kako leto ali dve nazaj so bili poštrihani pragovi... Klimatronik je sigurno... In tudi pod razno nimam namena dirkat z njim... Samo se je težko odreči prvemu avtu, ki mi že 4 leta služi bp. Je pa res, da počasi postaja premajhen...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
Ta motor je sekret totaln, je najbolj pozresen motor takoj za vr6.

Požrešen že mogoče, drugače pa je tvoja teza, da je motor sekret, popolnoma napačna. Gre za enega izmed najboljših VAG motorjev, ki so brez problemov delali po 500.000 km.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Ne bom rekel da motor ne dela, ampak glede na to da pije 2x prevec in je se toliko bolj len, ni za pricakovat od vw. Ce bi dal noter plin se nekako gre, tako pa kot sem rekel, ni ravno biser od motorja, v dvojki je to cisto druga pesem.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
Ne bom rekel da motor ne dela, ampak glede na to da pije 2x prevec in je se toliko bolj len, ni za pricakovat od vw. Ce bi dal noter plin se nekako gre, tako pa kot sem rekel, ni ravno biser od motorja, v dvojki je to cisto druga pesem.
Se mi zdi, da ima precej tehle motorjev v Srbiji plin noter. Torej v Srbijo, verjetno stane kakšnih 500 EUR predelava, pa si zmagal. Edini problem je, če nimaš nobene črpalke za plin zraven.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
500e bo kar priblizna cena, oz. odvisno je kje. Srbija, Hrvaska, za bosno nevem, se pol avtov na plin vozi.. Simpl zadeva, ni treba met golfa dvojke dizel, da prisparas.
smile-1.gif


Edino nevem kako je s homolomo pri nas, ce das vgradit noter to v tujini.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
ksz, zadnjič sem enga s srbskimi ŠA (Šabac) tablicami na morju srečal. Mi je reku model, da ga je predelava na plin koštala reci in piši 250eur. Mogoče je odvisno od avtomobila do avtomobila.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Ni, kakor vem je to dol dosti ceneje, sam ljudje mislijo, da je zato toliko slabše oz. ni varno za uporabljat, kar pomoje ni res. Pri nas( tisti ki ti to vgradi) dosti bolj služijo s tem
smirk-1.gif