VW Tiguan

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
zanimajo me izkušnje lastnikov Tiguana.
- kako je lega na cesti?
- TDI 110 ali 140km?
- realna poraba?
- kako je s prostornostjo/udobjem?

delam ca 25-30k km na leto; 75%regio, 25%AC

gledam pa novega (prenovljenega, ki pride v kratkem v SLO)

Druga opcija mi je sicer Insignia karavan, ki je po € tu nekje....

mnenja?
LP
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Jest nimam nobenega, sem pa prepričan, da ju dobiš na (vsaj) enodnevni test, če si resen kupec. In boš videl kar se udobja in prostora in vsega tiče. Pri obeh verjetno zmaga Opel, ampak pazi: kvazi terenci so itak obuti v visokoprofilne gume, Insignia pa v fensi šmensi blink ogromne nizkoprofilne pnevmatike, ki so večinoma slaba izbira. In če pri prvem manj čutiš luknje, še ne pomeni, da je voz bolj udoben.

Na splošno pa bi se strinjal z Notranjcem - za Tiguana rabiš hudičevo dober razlog, ki ga večina nima. Sploh ob cestni 2wd izvedenki se vprašam - za koga že??

Je pa Insignia lepša, modernejša... ampak v osnovi precej plastična in daleč od občutkov, ki jih daje na prvi pogled. VW se mi zdi bolj soliden, dasiravno bolj dolgočasen.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
- V ekstreme ga nisem spravljal, ampak glede na prejšnje avtomobile (P307SW, Scenik, ..) je bistveno boljši.
- Imam TDI 140 KM, manj ne bi imel, ker je krava kar težka
- Poraba 7,2 /100 km
- V nobenem avtu tega ranga (Qasqai in podobni) ni na zadnjih sedežih toliko prostora. Itak pa mi pri obliki zmaga to, da ne rabiš sesti "na tla", kot v limuzinah. Možakar od 140 kg in 195 cm zadaj sedi kot se spodobi. Je... ga, meni je to super. Klasični terenci a la Tuareg so mi preveliki, pa tudi potreb po takem avtu nimam. Tale pa je na zunaj limuzinskih mer, kar mi je v redu.
- Imam 4x4. To pomeni, da se je to zimo žena vozila povsod brez vsakih problemov in strahu, kar ni bilo nikoli do zdaj.
Kaj čem, za zunanjo obliko se mi bolj fučka kot ne, važno, da se v avtu dobro počutim. In v tem se. Saj se sliši kot reklama, ampak ta "je bil zame narejen". Itak boš od vseh slišal, kako je dolgočasen, brezvezen, ne tič ne miš, ... , sploh ker je VW.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

argumenti "za" so zamiivi.
"fajn je , ker sediš visoko..." če bi avtor to hotel, bi kupil KIO Sportage...
Dajte bit malo bolj izvirni in povejte nekaj, kar avtor ne ve. Neko dodano vrednost, zakaj se odločit za ta avto.

Sam ne morm govorit o tem, ker ga ne poznam.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Še sreča, da Lancia nima terenca
evil.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ja, tiguan zato, ker je kompakten, sedi se višje, prostora ima tud ravno prav. lega ni slaba. malo me skrbi edino poraba (4x4, zračni upor)...
če bi bila cena ene 5k nižja ne bi razmišljal.
razni kia, hyundai, antara ipd odpadejo. mi ni to to. razmišljal sem sicer o kugi, ampak ko sem sedel vanjo me ni prepričala.

insignia karavan mi je kul, mogoče malo prevelika, poraba je tu nekje, mogoče so problem znani "črički". sicer sem jo malo že vozil, je ok.
sicer pa se moram peljati kak dan z obema in občutiti. mogoče mi potem celo noben od teh ne bo sedel...
mudi se mi ne, do jeseni nekako...
smile-1.gif


ps: kako so ti novi TDI motorji? na papirju so precej varčni, vendar slišim, da se rade precej kvarijo razne dize ipd.. kar pa ni poceni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Yeti? Da boš sedel visoko...pa še švaba bo da bo čist po tvojem okusu
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik japke pravi:


ps: kako so ti novi TDI motorji? na papirju so precej varčni, vendar slišim, da se rade precej kvarijo razne dize ipd.. kar pa ni poceni.



Saj sem ti napisal: moj ima realne porabe 7,2 L/100 km, 80 % mestne in 20% avtoceste. Taka cifra je bila na prvih 15000 km do servisa, nato sem števec resetiral.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Pri nas v Passatu CC imamo 2.0 TDI 140km, najbrž enak motor katerega ti gledaš. Do zdaj z motorjem nobenih težav, porabo ima oče tam okoli 6.5l/100km, je pa res da ga ne tiši ves čas na polno ampak se vozi normalno po predpisih. Avto bo pa septembra star 3 leta.
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Pred enim letom sem bil pred podobno dilemo kot ti.
Na koncu sem se odločil, da za avto ne dam več kot 23kEUR in kupil Golf+ (mali enoprostorec) z 2.0 TDI motorjem.
Če bi si dovolil budget 30kEUR+, bi kupil VW Tiguan, sicer pa sem preizkusil tudi BMW x3 d20.
Vse te avtomobile sem preizkusil, z aktualnimi motorji (VW: 1,6TDI 77kw in 2.0TDI 103 KW, BMW: 2.0 136 kW).
Moji kriteriji so bili:
1. udobno visoko sedenje in vožnja
2. varčen in za zmernega voznika zmogljiv motor
3. kvaliteta izdelave, čim nižji vzdrževalni stroški
4. nabavna cena avtomobila

Tiguan je res zelo prostoren, je pa deloval nekako "težko", je pač tudi napol terensko vozilo.
Skratka, če bi si dodelil večji budget, bi kupi Tiguan.

Aja, poraba: V golfu+ 2.0 TDI 103kW imam povprečje po BC med 5.0 in 5.4, realno moraš prištet 0,3.
Vožnjo imam cca 1/2 primestne, 1/3 mestne in 1/3 mestne in 1/3 avtocesta.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Ker si že omenil X3. Morda je smiselno pogledat tudi BMW X1, čeprav je verjetno cenovno že višje postavljen. So pa pri BMW-ju precej fleksibilni glede popustov.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Odkar je zunaj prenovljeni Touran, ima bistveno boljše razmerje med ceno in velikostjo kot pa Golf Plus.
Slednji je v primerjavi s Touranom enostavno predrag.
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Eh, zatupil sem: pravilno je 1/3, 1/3, 1/3.
In ja, Golf+ je napram touranu drag. Vendar je zame touran prevelika škatla.