VW Passsat B8, menjava sprednjih sedežev

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Pozdravljeni.

Ravno sem pred nakupom VW Passat B8 (letnik 2016) in zanima me, če bi bilo možno, da bi zamenjal električne sprednje sedeže z MEMORY električnim sedežem?

Ta, ki ga bom kupil, ima takšne sprednje sedeže:
sedez.png


Kolega pa ravno prodaja passata, ki ima vgrajene Memory sedeže (enako oblazinjenje):
sedez_al.png


Ker so vse komande (vsi gumbi) na sedežu, se mi zdi verjetno, da bi šlo... Drugo je pri avtih, kjer imajo komande v vratih in podobno... Nevem pa, kaki konektor ima memory sedež napram navadnemu električnemu...

Torej, kaj mislite, bi to šlo? Najraje bi slišal kakšno preverjeno mnenje... ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.084
113
Probaš in je. Saj so samo 4 šraufi. Oziroma najprej pogledaš če je kablovje pod sedežem enako
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
Seveda je možno. Rabil boš komplet sedež, kablovje, modul pod sedežem, poleg tega pa pričakuj še, da bo treba kaj prekodirati s testerjem in eventuelno še iti do štromarja. Konkretno za B8 nisem na tekočem, sem pa tik pred izvedbo za drug voz iz istega koncerna. Fino je v tem primeru imeti še memory motorček tako v levem kot desnem špeglu, da se oboje prilagodi vozniku oz. želenemu avtomobilskem ključu.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Od kolega ni avtomatik... In to je ena izmed glavnih zahtev novega avta...

Aja, to za memory špegle pa niti nisem pomislil...

Drugače pa sem si pač mislil, da ker ima vse gumbe na samem sedežu, da nebi smelo bit problema...

To je pač tako vprašanje, ko ga noben ne ve ziher...

Kaj na servisu bodo vedli odgovor? (Saj nebi dal njim delat)...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Evo, sma danes na hitro pogledala kablovje (konektorje) in ugotovila, da mojemu (brez memory) manjkata 2 konektorja (kabla)...

Brez memory:
moj_passat.png


Z memory:
stef_passat.png


Kaj bi lahko slučajno kdo pogledal v shemo tega konektorja (z autodato al pač s katerim programom), kaj sta ta dva kabla?

Drugače pa je razlika še neka dodatna škatlica pod memory sedežem, kar je po mojem normalno... Konektorji so isti, za razliko teh dveh kablov...

V mojem avtu (brez memory) na teh dveh konektorjih ni niti puščenih konektorjev v "vtičnici", ampak sta "prazna"...

Torej, bi lahko koga prosil, ki se na te zadeve spozna in ima nameščene prave programe, kaj sta ta dva kabla In kaj nebo delalo, če bi vseeno dal memory sedeže v mojega?
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
Kolikor jaz vem (ne za B8, ampak zgoraj omenjeno, za drug avto iz Vag grupe), ni predpriprave in rabiš potegniti kable. Zato sem omenjal, da bo treba še do štromarja in nato kodirati s testerjem.

Najlažje boš prišel do info oz. shem, če poznaš koga s servisa ali vsaj dostopom do baz (kot si že sam omenjal), eventuelno ti mogoče lahko s shemami pomaga MTL?