VW Passat TDI par problemov

kabudi

Zelenc'
9. okt 2007
25
0
1
Zdravo.

1. Pušča voda pri voznikovih nogah. Odkril sem približno kje. Tam kjer je tista črna škatla tik pod havbo zgoraj desno se zadaj nabira voda. Sem poizkusil spucat s štrajfiksom listje in ostale zadeve pa še zmerom teče. Možnosti sta dve. Da se je zadej zabilo ali pa da je šla dihtunga te škatle pod katero so kabli ki gredo v kabino. V vsakem primeru moram odšraufat črno škatlo in probat pogledat kaj se dogaja. Sem začel pa nikakor nisem mogu odstranit plastike ki gre po celi dolžini pod vetrobranskim steklom. Ima kdo kako idejo kako se to naredi da se je ne poškoduje? Ali je kej zalimana gor?

2. Ne znam odšraufat filtra za gorivo. Pri novejših tdi-jih so na filtru že lulčki in samo iztakneš in natakneš cevke. Tale pa ima posebej zgornji nastavek in samo filter spodaj ki se našraufa. Zdaj poizkusil sem odšraufat kar se cevkami še gor pa se nekako ni dalo. Ve kdo za kako posebno tehniko?

Dodal sem tudi par slik za lažjo predstavo.

Hvala za pomoč pa lp,
kabudi
cool-1.gif

489908-slika2.jpg
 

Priponke

  • 489908-slika2.jpg
    489908-slika2.jpg
    65,4 KB · Ogledi: 745
Nazadnje urejeno:

splash

Fizikalc
1. sep 2007
421
38
28
42
Za tisto plastiko je ponavadi potrebno odšravfati brisalca. Potem je pa pritrjena z več šravfi.

Pri meni se je tudi nabirala voda, ker sem imel od suhega listja in iglic zamašene luknje za odtok vode.
Ko sem odstranil plastiko in z zrakom spihal umazanijo proč je bilo uredu in voda je naprej odtekala.

Še ena ideja: voda mi še vedno priteka v avto nekje po gumi, zato sem v dno zvrtal luknjo, tako da voda prideka in odteka in mi voda n stoji več v avtu.
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
1. Tam se tudi meni nabira voda (sicer mi ni nikoli puščalo v vozilo), sicer obstaja "odvajalni" kanalček pod tisto črno škatlo (v kateri domnevam da je računalnik vozila), ki se ga da spucat s kakšno žico -> v mseri proti akumulatorju gre, tako da je bolje začet iz kontra smeri pucat. Meni je delo uspelo napol, tako da sedaj voda odteče v parih urcah, prej je bil pa bazen lahko tudi par dni!
evil.gif


Za odpret tisto škatlo se da lepo brez da bi odstranil plastiko spodaj po celi dolžini .. imaš na mestih kjer so na škatli "šraufi" na vrhu plastike tisti plastični "pokrovček" in pač odstraniš in odviješ vijak (dvomim pa da bi bila v tej škatli voda ker kot sem že dejal gre za ECU vozila).

2. Pa ne bi vedel ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
snemi brisalce
plastika ima rob ki je moæno vpet pod vetrobarnsko steklo, začni PRI ROBU in boš videl v kaj je vtaknjeno, spodnji rob ki drži se začne 2 cm od roba zgornje plastike ki jo hočeš odstraniti

voda MORA odtekati
 

kabudi

Zelenc'
9. okt 2007
25
0
1
ja to škatlo je tudi men ratal odpret, samo je problem ker moram odstranit tudi spodnji del, da vidim kje je hudičeva luknja. so pa pod škatlo kabli ki grejo v kabino in se zdi čisto možno glede na dejsto da tam precej stoji voda, da je prežrlo dihtungo ker škatla je nekako pritrjena na karoserijo

v prvem poskusu sem snel brisalce odstranil vse moteče plastike vključno z zaščito filtra za kabino pa vseeno ni šlo. če pravite da more dol brez problema bo očitno treba ponovit vajo. sem pa s precejšnjo silo poskušal pa sem se v enem trenutnu zbal da zlomim, na robu je namreč začelo mal odstopat naprej pa ne. a je možno da so še kaki ekstra šraufi kje?

hvala za odgovore pa lp,
kabudi
cool-1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
1. koliko se spomnim ni potrebno odvijat plastike pos steklom, ampak samo odpret skatlo , ven vzet racunalnik in odvit vijake ker je tu zunaj skatla sam zataknjena.Verjetno pa res tu zamaka, vcasih se celo zgodi da se navlazijo kabli in avto sploh ne gre.
2.Za odvit filter rabis kljuc za odvijanje filtrov, vendar najprej moras sneti tisto debelo cev ki gre na intercoler, potem odpustit nosilec v katerem lezi filter, filter dvignit z nosilca ven.Potem zgornjo glavo filtra kjer so cevi drzis z 17 vilicastim kljucem tam kjer je vijak za odzracevanje je nastavek za kljuc in filter enostavno odvijes s kljucem za odvijanje filtrov.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Prever da ti mogoce ne pušča kje pri dihtungi od zajle za odpirat pokrov motorja .. se nahaja tudi v območju "bazenčka".
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
tista 'črna škatla' je računalnik...tako da bodi previden z šravfanjem, da ne spuliš kakega kabla.


Predvidevam, da imaš odtočno cev zabito do te mere, da si je voda naša pot v notranjost...tako da...poskusi jo odmašiti s kakim dratom.
glede filtra pa....

poskusi si kaj pomagat s tole temo:

https://www.alter.si/tabla/show...&PHPSESSID=

v kolikor pa imaš drugo opcijo filtra, pa odšravfaš s ključem, ki je namenjen za filtre.

če bi rad dal dol brisalce...s šravfcigerjem (manjšim) dvigni pokrovček (tam kjer ge brisalec v notranjost avtomobila) pa boš tako prišel do šravfa. Odvij, odstrani celotni brisalec....pa imaš prosto pot za odstranjevanje tistega dela plastike.
 

kabudi

Zelenc'
9. okt 2007
25
0
1
Ja sej odtočno cev iščem, nahaja se pod črno škatlo oz nekje zadej.

Ne pomaga tista tema jaz mam filter goriva ki je bil v avtih pred serijsko 3b2_y_350000

Hvala za odgovore in lp,
kabudi
cool-1.gif