VW PASSAT - DRIVING DATA

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Imam Passata letnik 2015... Kupljen z 90k km, zdaj jih ima cca. 100k. V tem času se mi je že dvakrat zgodilo, da so se mi ''resetirali'' podataki o vožnji (LONG - TERM, SHORT - TERM, SINCE - REFUEL). Gre za podatke, ki jih prikazuje Discover Media (PRO) na zavihku CAR (podatki o povprečni porabi, hitrosti, času potovanja...). Prvič temu nisem posvečal preveč pozornosti - sem si mislil, da sem kaj pritisnil... Sedaj pa sem 100% da nisem ničesar pritiskal... :) Sicer problem ni tako moteč, me pa vseeno zanima zakaj ter na kakšen način se lahko zadeva kar sama resetira...
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Sicer velja za Škodo ampak je tako eno in isto ;)

Od zagona (predvidevam da SHORT TERM) - se resetira pred vsako vožnjo (če avto stoji 2 uri ali več)
Od točenja goriva (SINCE REFUEL) - se resetira ob točenju goriva
Dolgoročno (LONG TERM) - se resetira vsakih 100 ur
 

midi

Pripravnik
4. maj 2010
184
6
18
meni se na škodi long term resetira na 5000km. Mogoče je dlih sovpadalo s 100 urami, vendar nisem prepričan. Glede na to, da ima avto dobrih 6000km je sedaj povprečna dost nižja,kot je bila prej in mi je kul haha
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Se pravi je ''sistemsko'' tole resetiranje...

Meni so se resetirale vse tri postavke naenkrat... Dolgoročno, od zagona in od točenja goriva... Bi pa res znalo biti na 5k km oz 100 ur, ker sem ravno v takih intervalih tole opazil...

Hvala
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
A discover media ti sicer dela normalno? Pri teh letnikih so bile kar težave, rešitev je bila nadgradnja ali v najslabšem primeru menjava. Sem imel isto težavo v polotu in so zrihtali v garanciji.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
A discover media ti sicer dela normalno? Pri teh letnikih so bile kar težave, rešitev je bila nadgradnja ali v najslabšem primeru menjava. Sem imel isto težavo v polotu in so zrihtali v garanciji.

Discover Media dela brez problemov, vsaj nisem opazil nobenih posebnosti... :) Edino moteče mi je TRAFFIC info, ker mi prikazuje nemške / avstrijske podatke o zastojih (avto uvožen iz Nemčije)... Baje so te prometne informacije vezane na radijske postaje in se ne da ''izklopiti'' oziroma preklopiti na slovenske informacije... Če kdo ve kaj več, vsaka informacija dobrodošla...