VW Passat 1.9 TDI 110 KM l .1999 355.000 km

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Še bolj kot pri slovencih, jo drži južno od nas. Tako kot mi uvažamo 3 leta stare iz severa, jih od nas potem 10 let stare.

Zakaj pa druge znamke nimajo takih šans pa ne vem.

Verjetno zato ker so reoji in podobni boljši se prodajajo 10x cenej
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko je avto enkrat star 15 let in ima 350.000 km + prevoženih je skoraj vseeno katera znamka je... Nekaj kar dela. In Passati teh letnikov so bili dokaj skromni z opremo...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ko je avto enkrat star 15 let in ima 350.000 km + prevoženih je skoraj vseeno katera znamka je... Nekaj kar dela. In Passati teh letnikov so bili dokaj skromni z opremo...
Pri teh Passatih je bistvo to, kar sem poudaril.
Namreč ta Passat bo ob rednem vzdrževanju in odpravi določenih napak, ki pa niso ravno ekstremno drage (LMM, podvozje spredaj) delal in delal in delal in tudi 500 tisoč km ni nič za tak avto. Marsikateri drugi avto bi že pri teh 350.000 km bil le še za na odpad.
Zato so pa take cene, pa čeprav verjemem, da nekatere zelo boli, ko gledate, da se take zamortizirane gajbe prodajajo za take cene.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Nekateri imajo raje opremljeno "nepremičnino" v garaži in hodijo peš, kot pa "surovo"premičnino s katero se še vedno dokaj zanesljivo da peljati.
in res zanimivo, kako zagovarjajo svoje stališče.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nekateri imajo raje opremljeno "nepremičnino" v garaži in hodijo peš, kot pa "surovo"premičnino s katero se še vedno dokaj zanesljivo da peljati.
in res zanimivo, kako zagovarjajo svoje stališče.
Vsak ima svoje zahteve, želje, preference in prav je tako. Je pa rahlo tečno ja, ko eni vsiljujejo svoje razmišljanje drugim.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kakor koga... Gledam povsem neobremenjeno, v glavnem je tu navezanost balkanjerosov na svoj avto...
Tudi preko luže so avtomobili še zaneslivejši, pa se toliko stare (in primerljivo milažo) prodajajo za stotaka ali dva (dolarska). Ko potem prebiraš potopise kako si je popotnik enostavno kupil tako gajbo, malo prekruzal ameriko in jo prodal na odpad. Ker tudi negro jo potem noče več kupiti...
Pri nas pa je navezanost in precenjenost...
@Hanzi... nisem tako bogat da bi kupoval poceni. In beri post MTLja pred mojim.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Avto je zgubil tisto kar mora. Ceno. Karoserija lahko zdrži 25 let, motor 500 kkm, poraba med 5 in6 l. Edino roke bo treba menjavat pa polirat žaromete. Če je prvi lastnik ga je tudi verjetno pazil.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ti passati imajo se steklene žaromete ce se ne motim. Se to tudi polira?
So kar plastični in se polirajo, ampak spet ne tako pogosto, recimo na ene 3 leta strošek 40 eur.

Mašina že zdrži 500k ampak 17 let star dizel ima vsak že tolko,...moj je imel lih 500 ko so se začeli mali problemi=pogosti obiski mehanika. Ta Cevka, ono stikalo, pa motorček, žička, ključavnica, rele, spoj, tesnilo, mehanizem, kontakti itd ni konca mi je presedlo do mehanika se vozt čeprav je bilo vse zelo pocen,....pa žensko poslušat vsakič na novo kaj vse jo moti - neprecenljivo
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.666
1.584
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kakor koga... Gledam povsem neobremenjeno, v glavnem je tu navezanost balkanjerosov na svoj avto...

Se je oglasil podalpski ubermensch
hysterical-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
seveda se najdejo zadeve za popravljati , samo to imaš pri nekaterih avtih že pri novih

osnova (motor, karoserija) je pa kot sem napisal
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Citat:
Uporabnik stop pravi:
seveda se najdejo zadeve za popravljati , samo to imaš pri nekaterih avtih že pri novih

osnova (motor, karoserija) je pa kot sem napisal

Tudi motor je pri 500k kazal znake utrujenosti - verjetno zvita glava ali tesnilo šlo na glavi, pil je namreč hladilno vodo in to konkretno!
Karoserija recimo da ok brez rje, vendar na samem podnu sem opazil že par luknjic skoz....začel je bledet in barva odpadat s popravljenih delov ki so bili barvani recimo 10 let nazaj
smile-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
seveda se najdejo zadeve za popravljati , samo to imaš pri nekaterih avtih že pri novih

osnova (motor, karoserija) je pa kot sem napisal [/quote



Tudi motor je pri 500k kazal znake utrujenosti - verjetno zvita glava ali tesnilo šlo na glavi, pil je namreč hladilno vodo in to konkretno!
Karoserija recimo da ok brez rje, vendar na samem podnu sem opazil že par luknjic skoz....začel je bledet in barva odpadat s popravljenih delov ki so bili barvani recimo 10 let nazaj
smile-1.gif


aja tisto kar je bilo poppravljano je začelo odpadat.... dobra