VW navigacija

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Dela.

7zip je imel zgleda tezave. Danes frisna glava, pc se je na frisno zagnal in je blo to to.

Hvala
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Živjo,

iz pašnika sem si poegnil 2020 mape za RNS510.

Z RNS510 map tools sem si, dal mape na SD kartico.

Sedaj samo vstavim kartico v RNS510, da se mape prekopirajo na disk ali moram še kaj posebaj naredit?



Podvprašanje za strokovnjake pa je, če se mi splača nadgrajevat SW?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Očitno si zelo slabo prebral navodila kako se instalira karta preko SD, ki je ustvarjena z maps tools-om. Potrebuješ tudi "zagonski" CD/DVD, ki pravzaprav sploh sproži instalacijo iz SDS v HDD..sama SD kartica s podatki ti ne koristi kaj dosti. Imaš na voljo ogromno strani/blogov kjer imaš detajlno opisan postopek. V vsakem primeru pa je pri tem načinu tudi nekaj rizika, kajti mnogokrat gre lahko kaj narobe in posledice so potem lahko zelo različne.

Kar se SW-ja tiče, težko je svetovat na tako vprašanje brez osnovne podlage. Odvisno je katero verzijo imaš sedaj. Če je le ta pod 3.xxx potem se ti defitivno splača nadgradit na najbolj stabilno in optimalno verzijo 5238 (by Josi). Če imaš že sedaj višjo, potem ni potrebe po kakršni koli nadgradnji, razen v primeru če opažaš kakšne težave v samem delovanju sistema.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Če te prav razumem, je bolje da kupim 8GB DVD.

Preko DVD sem enkrat že updatal, pa je trajalo kar cca. 2h če se prav spomnim. To je tudi razlog, da sem želel updatat preko SD.

Mimogrede, lahko updatam pri ugasnjenem avtu??

HW imam: H30
Sw: 6270
part num: 1t0035680r
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Če te prav razumem, je bolje da kupim 8GB DVD.

Preko DVD sem enkrat že updatal, pa je trajalo kar cca. 2h če se prav spomnim. To je tudi razlog, da sem želel updatat preko SD.

Mimogrede, lahko updatam pri ugasnjenem avtu??

HW imam: H30
Sw: 6270
part num: 1t0035680r

Tako je, mape zapeci na DL DVD na najnizji mozni hitrosti.

Za namestitev je dovolj glavni kontakt ;)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
SD varianta instalacija se uporablja kot "zadnja" opcija, v primeru, če ti nikakor ne prepozna DVD-ja, kar je pri RNS510 zelo pogost problem, saj je sistem precej občutljiv na kopirane DVD-je. Odvisno je tudi od kondicije samega laserske leče v enoti, saj če je le ta umazana ali obrabljena, potem DVD-ja ne bo prepoznalo in boš ob vstavitvi dobil sporočilo "DVD read error". Dvoslojni DVD-ji pa tudi niso ravno poceni, da bi jih metal stran ob poiskušanju narediti dobro kopijo na različnih pekačih. V tem primeru se potem začneš lahko spogledovat z SD načinom instalacije. Instalacija preko DVD-ja traja cca 45 min, preko SD pa 30-40 min. V obeh primerih lahko delaš posodobitev pri ugasnjenem avtomobilu - pri SD inštalaciji je to itak pogoj oz priporočilo, medtem ko pri DVD instalaciji lahko delaš update tudi med vožnjo, čeprav zaradi tresljajev to odsvetujem...SW ne rabiš posodabljat, saj že imaš enega zadnjih, novejši je samo še mislim da 6276.
 

bla11111

Pripravnik
18. apr 2012
113
-2
18
Najprej hvala obema.

Zapekel sem karte z 3x hitrostjo (manj ni šlo)

Sem dal v RNS510, napiše da je zaznal DVD z kartami, me vpraša ali jih inštalira ali predvaja iz DVDja.

Izberem install. DVD je bil notri cca. 1uro. Slisalo se je, da se vrti. Na ekranu ni izpisalo nic vec. Ne da je uspeno prekopiral, ne da bi prislo do napake.

Ko se DVDja ni vec slisalo, da bi se vrtel sem ga dal ven.

Ko grem v info mi sedaj pise:

Map version HDD: 8555 kar je OK.

Se probal tudi, planiranje poti in deluje OK.

Verjetno je vse OK, kljub temu, da ni javil da je uspešno zaključil?

Če dam DVD sedaj še enkrat notri se ne zgodi nič. Razen, da mi pri info potem piše:

Map version DVD: 8555.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Vse je ok in je tudi normalno, da ti ne zaznava dvd-ja, saj je ta verzija že nameščena. Če želiš da ti naslednjič sistem javi kdaj je namestitev končana, moraš med instalacijo stisnit gumb eject in takrat ti javi da poteka posodobitev in ti ponudi opcijo da ti sporoči, ko je instalacija končana.

dvd-seat-rns510-rns810-2020-v17-map-volkswagen-skoda-125-p.jpg
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Kaj posodobitve VW zemljevidov niso več dostopne? Ker mi VW linki od zadnjih 10 strani te teme ne dečuje več...

Pa tudi z googlom nekaj ne najdem tiste strani,kjer si izbral avto, nato navigacijsko enoto in nato dolpotegnil zemljevide...

So to pri VW ukinili? Iščem pa .de stran...

Edit: Eh, pozabite... Ko sem v google vpisal malo drugačne iskane besede, je bil prvi zadetek pravi... Se posipam s pepelom... Stran pa je ta: https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/int/en/index.html... So to najnovejši zemljevidi?
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Kaj posodobitve VW zemljevidov niso več dostopne? Ker mi VW linki od zadnjih 10 strani te teme ne dečuje več...

Pa tudi z googlom nekaj ne najdem tiste strani,kjer si izbral avto, nato navigacijsko enoto in nato dolpotegnil zemljevide...

So to pri VW ukinili? Iščem pa .de stran...

Edit: Eh, pozabite... Ko sem v google vpisal malo drugačne iskane besede, je bil prvi zadetek pravi... Se posipam s pepelom... Stran pa je ta: https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/int/en/index.html... So to najnovejši zemljevidi?
KSZ

Iz Nemčije sem uvozil slaba 4 leta staro Seat Alhambro. Takoj, prvi dan, je navigacijo sicer kazalo, sedaj pa piše, da Navigacijska baza ni na voljo (nekaj takega)
A se ima sploh smisel trudit s kako posodobitvijo preko SD kartice?
Avto ima Android Avto podporo, tako da ni kake hude težave zaradi navigacije, samo bi pa vseeno imel delujočo, če gre na kak način.
Hvala.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
originalno kartico kupiš na ebayu za par 10€... brez tega ne bo šlo

verjetno bo tudi tista od vw ali škode ok. seveda pa je važno kakšno enoto imaš.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Najprej si napisal, da ti je na začetku navigacija delala, sedaj pa ne več oz niti nimaš kartice. To dvoje ne gre skupaj. Če ti manjka kartica, potem ti navigacije že na začetku nebi delovala.

Sicer pa pri Seatu je malo drugače - ne paše kartica od Škode oz VW, tako da moraš gledat izključno za Seata.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Sem že gledal na slovenski strani, pa je omenjena originalna kartica, ki pa je seveda nimam. Govora je tudi o zakupljeni storitvi MapCare.

SEAT slovenija
Brez kartice pa sigurno ne bo šlo, pa tudi nikoli ni delala navigacija, ena od opcij nakupa sd kartice:

 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Najprej si napisal, da ti je na začetku navigacija delala, sedaj pa ne več oz niti nimaš kartice. To dvoje ne gre skupaj. Če ti manjka kartica, potem ti navigacije že na začetku nebi delovala.

Sicer pa pri Seatu je malo drugače - ne paše kartica od Škode oz VW, tako da moraš gledat izključno za Seata.
Ko sem prvič (pač firbec) vključil navigacijo, je pač prikazalo zemljevid in ni nič pisalo. Nisem pa je preizkusil, da bi preveril, ali tudi dejansko navigira.
Sedaj pa pač napiše, da baza ni na voljo.

Če vas prav razumem, mora biti kartica za Seat original in ves čas vstavljena v režo?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Drži, pri standard verziji mora biti kartica ves čas v reži in mora biti "original". Če pa imaš Navi system Plus, potem pa se podatki instalirajo iz kartice v sistem. V tem primeru rabiš navadno 32gb sd kartico katero po instalaciji odstraniš in navigacija deluje brez SD.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bostjangtline