VW navigacija

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
zadnji.....

sicer gre za Škodo in sistem Columbus a vseeno....

na radarje me opozarja precej pozno....v bistvu že ko sem pod njim, kar pomeni da me sploh ne opozori :bonk: Če sem prehiter me samo obvesti, da bo položnica kmalu doma...

Na AC je situacija boljša, me opozori normalno....

Je to nastavitev kakšna pa je ne najdem al je to odvisno od POI? POI imam naložene...ammm Janch ve:cool:
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kolikor je meni znano ni možnosti glasovnega opozorila za radarje na RNS510 (ista zadeva je škoda columbus), saj se le ti na karti prikazujejo kot klasične POI točke. Na starejših revizijah teh enot pa niti to ni možno.
 
  • Žalosti me
Reactions: kwa1

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
App connect/SmartLink/FullLink se da potencialno odklenit samo na MIB2 enotrah z navigacijo. Če gre za enote brez navigacije potem rešitev ni možna samo preko diagnostike ali raznih SD skript..No, odvisno predvsem od proizvajalca enote (Technisat/Preh, Delphi)
 

janez09

Zelenc'
5. jun 2012
18
1
3
App connect/SmartLink/FullLink se da potencialno odklenit samo na MIB2 enotrah z navigacijo. Če gre za enote brez navigacije potem rešitev ni možna samo preko diagnostike ali raznih SD skript..No, odvisno predvsem od proizvajalca enote (Technisat/Preh, Delphi)
se pravi, ce nimam navigacije (mogoce jo enota ima?), je edina (easy) resitev za app connect in carplay, da na uradnem servisu uredijo? za mastne pare://

drugace pise HW: 724, software 0890, app-connect: 755 (touran2019).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je avto brez navigacije (nima tipke NAV) in ima funkcijo App-connect in je le ta zaklenjena, potem je zadeva precej bolj kompleksna po neuradni poti, saj je potrebno odstranit enoto in jo sprogramirat na mizi (sprogramira se eMMC čip). Odvisno tudi od proizvajalca enote, ta postopek velja za Delphi/Preh enote. Če je Delphi (kar tudi sklepam po verziji SW), potem ni takega problema. Če te zanima kaj več glede izvedbe se javi na ZS. Druga opcija pa je seveda uraden servis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: janez09

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
206
25
28
17.325776N, 23.254786E
Imam Seata letnik 2017 in VW letnik 2020.
Ali je možno, da VWju vzamem ven SD kartico, skopiram vsebino (če so na njej samo karte, ne pa tudi sama navigacija) na računalnik, potem pa to skopiram na SEATOVO SD kartico in tako pomladim navigacijo na 3 leta starejšem avtu?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lahko uporabiš isto, saj imajo VW, Seat in Škoda v osnovi isto bazo za posodobitev. Edino kar moraš ohranit iz svoje obstoječe kartice je datoteka OVERALL.NDS, saj če je ne boš prenesel v novo verzijo, ti kartica ne bo delovala. Datoteko najdeš na svoji kartici v mapi \maps\EEC\EEC_WLD\

Sicer pa z malo truda si lahko iz VW strani brezplačno pobereš novo karto 2024, je pa res, da ti ne bo šla na kartico saj presega 16 GB, torej potrebuješ 32.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Verjetno boš moral še patchati enoto, saj karte ne bodo delovale, če nimaš prave FEC kode.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Za MIB2 sisteme, kjer navigacija dela iz kartice (VW, Seat, Škoda), patchanje ni potrebno. Patchat je treba samo v primeru če želiš aktivirat App-connect/Smart Link/Full Link.