VW e-Golf

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
in potem mora nacionalka poleg skakat z oddajo. Ukinit vse skup. Pa naj avte pocenijo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.764
595
113
EU
Še v življenju nisem gledal, kateri avto je avto leta ali to sploh kadarkoli upošteval pri nakupu. To je praktično res povsem brezzvezen podatek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa in Pbutec

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Avto leta je preprosto zato, da se lahko proizvajalec "kiti" z titulo pri avtomobilu in zaradi tega proda nekaj več teh modelov. Na te titule padajo predvsem srednja in starejša populacija in tehnični analfabeti. Koliko točno se titula pozna pri prodaji modela, vedo najboljše proizvajalci in skladno temu oblikujejo svojo kampanijo za Avto leta. VAG bo izračunal, da se jim z forsiranjem Fabie izplača vložit (podmazat) npr. 1 mio €, Renault z Cliom ima računico samo pri 750k€. Kar je več, ne prinese nič... (številke in avtomobili so izmišljeni).
Vsakemu s 5g (delujočih) možganov je jasno, da Avto leta nima nič z samim avtomobilom, glasovanjem in celo maškarado okrog tega, pa če se spoštovani urednik AM na trepalnice postavi - pač laže samemu sebi.

Vprašaj urednika AM, kaj si misli o tem, pa bo.
Kar se mene tiče, mirno spim. Mimogrede: da v takih namigovanjih ni nič resnice, se je že pred leti izkazalo na sodišču, ko je en tak 'obrekovalec' grdo izgubil ...
O milijonu za lakršnekoli kampanje in projekte pri avtomobilsitih lahko pa samo sanjaš ... Nekateri celoletnega budgeta za vse skupaj nimajo blizu temu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Nekaj se mora dogajati. Na vsakem področju je kak dogodek tipa "avto leta". Če ostanemo na avto področju, obstaja "mehanik leta". Izberejo nekoga, ki potem eno leto v imenu mehanikov prepričuje, da naj ne nosijo svojih delov na servis in sprejmejo vsak strošek popravila. Obstaja n-verzij "vinske kraljice". Dobro, te so pogosto vsaj mlade in lepe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
I

Izbrisan uporabnik 474

Vprašaj urednika AM, kaj si misli o tem, pa bo.
Kar se mene tiče, mirno spim. Mimogrede: da v takih namigovanjih ni nič resnice, se je že pred leti izkazalo na sodišču, ko je en tak 'obrekovalec' grdo izgubil ...
O milijonu za lakršnekoli kampanje in projekte pri avtomobilsitih lahko pa samo sanjaš ... Nekateri celoletnega budgeta za vse skupaj nimajo blizu temu.

Ne, seveda ni nič resnice... Pol pa svizec... Verjamem pa, da mirno spiš. Michael Ramstetter je tudi. Do 2014. Potem pa German Car of the Year, ADAC, koncern VAG... Ring a bell? Pa še malo za nazaj... 2012, 2013...

Preveč sem vpet v avtoidunstrijo, da bi mi prodajal bučke o transparentnih izborih "avtomobil leta." O zneskih sem govoril hipotetično - saj imaš disclaimer v oklepajih.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Heh men nič jasno kaj se užigate glede tega, ne vem če sem že 15min gledal izbor avto leta ali se pa ukvarjal s tem kateri polo ali golf je letos. :D

Mi je pa zanimivo, kako pol dafuq gledate enga Komotarja, ki se sluzi od bilke do bilke da obstane na našem trgu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
me za nima če vsi ti plačujejo kaj bonitet ko dobivajo podarjene stvari... me zanima kako to deluje pri Fursu.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Mah, če mu folk daje stvari nej jih ma. Komotar je bil na začetku čist ok, samo to kako pa zdej fehta vse stvari (sicer prikrito), je pa že malo odvratno. Kakor sem videl, je zdej še ženo spravu na IG al kje ma že profil bizi mami :bruh: Bizi mami???? 13k followerjev, kjer se bizi mami slika kako uživa v bazenih, termah in ne vem kje še (sem šel ravnokar pogledat). Ta svet je šel res v K... Bizi mami z enim otrokom in finančnim zaledjem, mal se mi kr smil ja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Ne, seveda ni nič resnice... Pol pa svizec... Verjamem pa, da mirno spiš. Michael Ramstetter je tudi. Do 2014. Potem pa German Car of the Year, ADAC, koncern VAG... Ring a bell? Pa še malo za nazaj... 2012, 2013...

Preveč sem vpet v avtoidunstrijo, da bi mi prodajal bučke o transparentnih izborih "avtomobil leta." O zneskih sem govoril hipotetično - saj imaš disclaimer v oklepajih.
Jaz bom lahko vedno. Kaj si ti misliš, mi je vseeno, ampak če je tvoje poznavanje industrije takšno, kot je poznavanje izbora za SLO avto leta, me malo skrbi za tvojo prihodnost.
Ti bom namignil: zakaj nekaj let izbora ni bilo na TV? Zato, ker so nekateri uvozniki postavljali zanimive pogoje, da bi pristali na sodelovanje. In se te igre z njimi pač nismo šli. Če tako zelo dobro poznaš industrijo, kot trdiš, boš vedel tudi kateri uvoznik(i) in katere osebe pri njih. Če pa ne veš, pa pač ne poznaš dovolj ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No pa nazaj k temi.

Če kdo rabi e-Golf a ga dobi pri avto Jarc v Mariboru.

IMG_20191107_134058.jpg
IMG_20191107_134053.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
dobra cena. čeprav, a s subvencijo mal zavajajo? ker verjetno moraš plačat polno ceno in subvencija potem pride na račun, ali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ja, seveda, subvencijo dobiš nazaj naknadno.

Mi je pa zdaj čudno, da se na avtonetu prodajajo 4 leta stari e-golfi za 20k€ ... ????
npr. tale

Pa ima ta za 19,9k€ zgoraj na sliki prav tako radarski tempomat (če je verjeti opisu, kaj drugega pa ne bi vedel najti za takšno razliko v ceni napram rabljenim)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Meni se ne zdi čudno. Pač je prodajalec skregan z realno ponudbo na trgu. MOgoče bo pa koga "nategnil"
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ha, imam pa tud jaz eno vprašanje: če vzameš golfa na kredo z eko subvencijo, ga sprva plačaš 27.5k€, potem pa 7.5k€ dobiš nazaj. To mi je razumljivo.

Ampak a to pomeni, da dobiš praktično zelo ugoden kredit (govorim o presežku 7.5k€)? Če ga dobiš recimo z 1,5% obrestno mero? Mar niso EKO krediti precej bolj ugodni od klasičnih avtomobilskih?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.624
766
113
Za Eko kredit imaš vse informacije tukaj, tudi informativni izračun:

Imaš pa še kar nekaj stroškov (zavarovanje, odobritev posebej na eko skladu in posebej na banki...) in vsako leto vodenje kredita. Tako od oka se splača če vzameš na dolgo dobo, sicer imajo nekatere banke tudi svoje konkurenčne "Eko" kredite za EV in hibridna vozila (Sparkasse, DBS, DH...) brez te birokracije in dolgega čakanja na odobritev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej