VW e-Golf

I

Izbrisan uporabnik 474

Pa saj če malo primerjaš njegove poste par let nazaj in zdaj vidiš da je "full of bullshit" - ko naš Kahel, zvije se, kamor veter zapiha (več cankne). Isto je blo pri F1, kjer je surlo držal (pljuval po vsme in vseh), ker ga niso vzeli... Kao predrag je on za njih. Pol pa na TV3 za Pingo in sendvič iz studia, odgovor pa "ker so mi všeč underdog in outsiderji" - azdaj pa kar na Porsche Slovenija, ker so oni underdog in outsiderji :D

Še večja burlseka pa mi je to, da tip predava o elektromobilnosti in tudi na POS bo globoko vpleten v to, a ne vidi mimo prvega daljnovoda, kaj šele da bi vedel kak dela in od kod pride elektrika...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ne bom tega komentiral, ker AM ze dolgo nisem bral, F1 pa tudi ne gledam.
Sem pa prepričan, da je zelo zaj.ebano biti urednik take revije, sploh na našem majhnem trgu. OK, VW je goljufal z izpusti, dajmo posvetit celo revijo temu, da jih linčamo in pribijemo na križ. Posledica? VW neha z oglaševanjem v reviji - manj prihodkov, VW neha dajati avte iz cele skupine na test in posledično si Jože Novak ne more prebrat testa novega Tiguana 1,2TSI, zato ne kupi revije - manj prihodkov.
Ne govorim, da je bilo tako, ne govorim, da ni bilo, moj point je samo v tem, da bi tudi vi verjetno imeli malo samocenzure, če bi bili odgovorni za tako revijo in za kar nekaj ljudi, ki jim ta revija prinaša kruh.
Pa sem prvi v vrsti, ki pogreša malo več kritičnosti v revijah. Kadar si pogledam kakšen test na SLO televiziji, kadar slučajno preberem test v reviji, ko pogledam Komotarja... Vse je hudo ko pajk, vse je odlično, vse je vrhunsko pa ne glede na proizvajalca in model. Komotarja sem ravno zarad tega nehal gledat, ker to kar on počne je pa že skregano z dobrim okusom, par mesecev nazaj je na FB iskal predloge, katera potovalna agencija je dobra za poročno potovanje, pa model mej jajca in napiš: Kdo bi mi šenkal potovanje.
Sorry za off topic, ampak moj point, majhen trg in posledično se ne želi noben nikomur zamerit, pa glede na to kok dnarja majo avto proizvajalci se ne slepim, da pa v večjih državah nič ne smrdi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Koliko e golfov je pri nas registriranih? Po možnosti pri nas kupljenih? Se je to sploh kdaj prodajalo? Vem da so se prodajali tisti tsi (GTE) hibridi, za e golfa pa ne vem

Edit: vidim da testi so slovenski, tako da očitno sem jaz out of date
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Koliko e golfov je pri nas registriranih? Po možnosti pri nas kupljenih? Se je to sploh kdaj prodajalo? Vem da so se prodajali tisti tsi (GTE) hibridi, za e golfa pa ne vem
Po 19.999eur z odšteto subvencijo so jih prodajali v akciji. Za tak denar (polovična cena) so zagotovo prodali vse možne zaloge.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Zdaj samo vprašanje koliko so jih imeli. Več kot tri ali manj kot tri.
Ter ali so se registrirali v slo, ali v tujini.
 

Priponke

  • Screenshot_2019-10-21-12-00-19-266_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-10-21-12-00-19-266_com.android.chrome.png
    563,2 KB · Ogledi: 181

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
A ni bilo nekje v tej temi napisano, da je bilo 8 Golfov na voljo za tako ceno in vsi razprodani še isti dan dopoldne? Razen, če se je kdo norca delal iz tega?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako boš delal reimport avta, ki se ga čaka 3 mesece?

Sem vam pripel linke z mobile.de za 24.000 in 26.000 brez subvencij.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Pa saj če malo primerjaš njegove poste par let nazaj in zdaj vidiš da je "full of bullshit" - ko naš Kahel, zvije se, kamor veter zapiha (več cankne). Isto je blo pri F1, kjer je surlo držal (pljuval po vsme in vseh), ker ga niso vzeli... Kao predrag je on za njih. Pol pa na TV3 za Pingo in sendvič iz studia, odgovor pa "ker so mi všeč underdog in outsiderji" - azdaj pa kar na Porsche Slovenija, ker so oni underdog in outsiderji :D

Še večja burlseka pa mi je to, da tip predava o elektromobilnosti in tudi na POS bo globoko vpleten v to, a ne vidi mimo prvega daljnovoda, kaj šele da bi vedel kak dela in od kod pride elektrika...
Pokaži mi kje sem za F1 surlo držal. Postavil sem ceno, niso jo sprejeli, to sem tudi povedal, that's it. Na TV3 sem povedal ceno, so rekli ja, to je to.
O štromu vem pa malo več, kot si predstavljaš ... Ampak OK, glede na to, da mi nisi ti šef, si misli, kar si hočeš ... Ne boli (ti samo posplošuješ in nakladaš za razliko od pbutca, ki direktno laže). Na kakem od naših predavanj pa zgleda še nisi bil ... Če pa si, pa lahko natančno napišeš, kakšne napake so po tvojem mnenju v vsebini.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
EV-ji?

Kaj jih dela boljše od sodobnih EURO6 ICE gede na to da jih bomo Slovenci polnili pretežno na šoštanjski lignit?
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
287
132
43
Pretežno ?S tem misliš kot več kot 50%? A si ziher ali gledaš sam za ta mesec ko je JE v remontu? Sicer pa tudi če to predpostavljaš - dosti lažje kontrolirati in filtrirati izpuste na enem "dimniku", kot na tisoče avtih. Upoštevaj še veliko kratkih razdalj in voženj s hladnim motorjem, kjer so izpusti katastrofa, koncentrirano onesnaževanje znotraj mest, kjer je veliko idlanja za brezveze - torej največ onesnaženja ravno kjer je največja gostota prebivalstva.. Že zaradi neodvisnosti je fina elektrika, se Trumpa mal strga, kot se mu je že večkrat, šejki prepolovijo prozvodnjo in hop gredo cene u nebo. Primer iz 08 v dobrem letu iz 50 na 150$ za sodček Brenta. Štrom dobiš na 1000 in 1 način in zaradi tega je cena bistveno bolj stabilna.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
EV-ji?

Kaj jih dela boljše od sodobnih EURO6 ICE gede na to da jih bomo Slovenci polnili pretežno na šoštanjski lignit?
Poišči še podatek, koliko kW električne energije se porabi za to, da se 1 liter goriva spravi izpod zemlje/morja v tank avtomobila. Ko boš imel ta podatek pa še izračunaj, koliko kilometrov lahko prevozi EV z enako količino energije. Potem pa nakladaj o šoštanjski elektrarni in podobnih stvareh.

 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Štrom dobiš na 1000 in 1 način? Finančno vzdržna sta samo premog, nuklearke in voda. Vse ostalo požere več denarja, kot ga pa ustvari... Vetrnice so morda prilezle 1 na 1... V Nemčiji recimo je 100km z Teslo že dražje kot z dizlom...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
EV-ji?

Kaj jih dela boljše od sodobnih EURO6 ICE gede na to da jih bomo Slovenci polnili pretežno na šoštanjski lignit?
Ne, ne boš jih pretežno polnil na šoštanjski lignit. V Slo je cca 1/3 elektrike iz TE. Še celo zdaj, ko NEK stoji, ima SLO mix elektrike max okoli 400g/kWh. Ko NEK laufa, smo bližje 200. To pa pomeni preračunano pod 50g/km, povprečen SLO ICE avto ima okoli 150 samo iz izpuha, ne da bi upošteval ves CO2, ki gre v luft pri pridobivanju goriva (do tanka). Pri elektriki je to že všteto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Štrom dobiš na 1000 in 1 način? Finančno vzdržna sta samo premog, nuklearke in voda. Vse ostalo požere več denarja, kot ga pa ustvari... Vetrnice so morda prilezle 1 na 1... V Nemčiji recimo je 100km z Teslo že dražje kot z dizlom...
Hmmm... Če porabi Model S 20 kWh na 100 km, je to cca 5 evrov. Koliko stane gorivo za primerljiv ICE avto na 100 km? Pa 20 kWh pro modelu S pomeni tudi nekaj AC ... Vzemi 535d, recimo, pa v enakih razmerah porabi kakih 6 litrov - ali 9 € ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova