VW e-Golf

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
:valjamse::bonk:


No in kje je zdaj ekonomska logika elektricnega avta? Neko je tak avto kupil pred X meseci, leti. Sedaj s ceno 19.990 EUR (vec glede na domen niti ni vreden) unicijo trg rabljenih eGolfov. Super. Me zanima, ce si je kdo od eko famatikov naredil izracun stroska na prevozen kilometer od upostevanju taksnega padca vrednosti.

Ko grejo avti iz proizvodnje, se to vedno dogaja. Sploh, ko nimajo neposrednega naslednika. Poglej recimo C-maxa, 16 jurjev... Pa manj ko jih bo na zalogi, bolj bo šla cena dol.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
V ceniku in konfuguratorju so še. Ne vem pa, koliko se da še naročit ... Pa tudi ne vem točno, kakšni so bili ti, ki so bili za ta denar. Upam, da je vmes kašen s TČ gretjem ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolega mi je rekel, da se jih da iz Nemčije za cca 24.000€ dobit brez njihove/naše subvencije. Ne vem pa točno kako in kaj ker me VW ne zanima.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu res - vsakemu državljanu bi enkrat na 5 ali 10 let pripadla subvencija 7.500€ (al kolko pač je zdaj) in naj naredi z denarjem kar hoče - magari si "kruh in mleko" kupi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Kolega mi je rekel, da se jih da iz Nemčije za cca 24.000€ dobit brez njihove/naše subvencije. Ne vem pa točno kako in kaj ker me VW ne zanima.

daj kontakt od kolega, da razloži kje in kaj se za 24.000€ dobi. Lahko pa tudi ti priskrbiš informacije, dobita oba provizijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Zakaj ne dajo isto subvencijo za nakup običajnega kolesa?
Točno tako, bolj ekološko. Še bolj pa bi bilo, če bi bila subvencija za čevlje in oblačila za peš hojo.
Ampak o tem smo se že velikokrat kregali, odločamo pa o ničemer. Subvencija je uzakonjena legalna pomoč države proizvajalcu po trenutnih pravilih. Ki jo v tem primeru dobi kupec, da jo kanalizira proizvajalcu. V kmetijstvu je bolj preprosto in nazorno ter subvencijo dobi proizvajalec. Pa tudi kontrole je več. Pri nas bi morala biti vsaj neka obveznost, koliko mora biti vozilo v uporabi v prvih N letih, da ne rabiš subvencije vračati. Subvencionirati nekomu nakup za 5000 km na leto nima neke resne logike, kar se tiče okolja. Ali pa če vozilo pred iztekom roka zapusti državo, oziroma je totalka in se ne popravi ... Zakaj mislite, da se kmetje bunijo za ovce, ki jih pobije medved? On je subvencijski vlogi navedel stalež živine in to mora držati. Če noče vračanja subvencij, mora precej hitro nakupiti nove živali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Hudiča, v SLO jih res ni več, in tudi letos se nič ne bo dalo dobit. Zgleda, da bom še pol leta na bencinu ...

Ker sem videl, da se poslavljaš z mesta urednika Avtomagazina (veliko sreče v nadaljnji karieri) in, da si namignil, da se boš ukvarjal bolj z električno mobilnostjo mi zdaj moja raziskovalna žilica ne da miru. Torej, ali greš na Porsche Slovenija in si s tem postom malo namignil, da je električni VW oh in sploh :fredi: ali greš na kakšno bolj splošno delovno mesto, kjer boš skrbel za elektrifikacijo slovenskega voznega parka?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ah sranje, zdaj boš še ti postal neznosen. :p

No ja za službenega Taycana jaz tudi postanem CO2 fanatik in nalepko na avto:

1571391807281.jpeg