Vstop Ukrajine v EU

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Za EU je pomembno, kak potencial ima država, ne pa trenutni BDP. Nizek BDP garantira, da bo dovolj cenejše delovne sile, ki bodo po EU zavirali apetite sindikatov po dvigu minimalne plače. Dobri pogoji za kmetijstvo pomenijo, da bo samooskrba držav s hrano padla, EU države bodo na tak način bolj odvisne ene od druge. 40 mio prebivalcev vseeno predstavlja lep trg. Najbogatejše države EU bodo tak vstop morale krepko plačati, bodo pa tudi veliko dobile nazaj.

... in glede na veliko poceni delovne sile ne bo več izgovorov za uvoz astronavtskih kamelarjev...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Mirsi, ti še marsikaj drugega ne razumeš in nima smisla, da se trudimo, da ti razložimo.
Res je bilo ogromno članic sprejetih v EU po letu 2000, ki so bile neto plačnice ... Večji enotni trg je zmeraj priložnost za profit pri tistih, ki to znajo izkoristiti. Tudi pri hitrem vstopu Ukrajine v EU je ekonomska računica za marsikoga. EU tako ali tako že sedaj pobere daleč preveč denarja kot ga je sposobna smiselno izkoristiti. In imamo kup "neprofitnih" in "nevladnih" organizacij po Evropi, ki pač lahko črpajo iz proračuna za mešanje raznega dreka.Po letu 2000 je bilo sprejetih
po letu 2103 je bilo sprejetih 13 držav.
NEto plačniki so:
1646327874800.png

Niti eno od 13 držav sprejetih v EU p oletu 2000 ni na tej sliki.

Ti veš kaj pišeš?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.216
4.700
113
Preberi pazljivo, kaj sem repliciral in kaj sem napisal in boš mogoče razumel, da sem hotel mirsiju dopovedati, da morebitna nova članica, ki ne bi bila neto plačnica, ne bila nobena posebnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888