Vstop Ukrajine v EU

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.762
-141
113
Janša in poljski pv sta predlagala na vrhu EU, da sprejmemo Ukrajino v EU. Kljub temu da ne izpolnjuje minimalnih standardov za sprejem.
Podpirate?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.210
5.764
113
Bodimo no resni. Ukrajina takšna kot je nima kaj počet v EU.

Lahko pa se namesto dosedanjih meglednih obljub iz strani EU končno začne resno pripravljat na vstop, začne delat na izpolnjevanju pogojev in lahko se jim pri tem pomaga. S korenčkom in palico seveda. Pa naj sami razmislijo kako se jim splača potrudit. Ker naše miljarde zapravljat za fotranje neke mafije pa tudi ni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.473
249
113
je bilo jasno receno, da ne bo slo skozi tako hitro.

tudi jansa je malo dodal na svojo izjavo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.762
-141
113
Bilo po dnevniku
kamela 123, kaj je tu smešnega?

Janša podprl hiter vstop Ukrajine v EU​

Slovenski premier Janez Janša je na Twitterju izrazil "polno podporo" pospešenemu procesu priključitve Ukrajine EU-ju. "Imate našo polno podporo," je zapisal Janša, ki je pretekli teden skupaj s poljskim kolegom Morawieckim pozval Evropski svet k "hitrim in pogumnim odločitvam" glede sprejema Ukrajine v EU.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Saj je danes o tem na polno nakladal na RTV 1. Pokazal se je tudi kot vodilni evropski taktik in strateg za ukrajinsko vojno. :jok:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bodimo no resni. Ukrajina takšna kot je nima kaj počet v EU.

Lahko pa se namesto dosedanjih meglednih obljub iz strani EU končno začne resno pripravljat na vstop, začne delat na izpolnjevanju pogojev in lahko se jim pri tem pomaga. S korenčkom in palico seveda. Pa naj sami razmislijo kako se jim splača potrudit. Ker naše miljarde zapravljat za fotranje neke mafije pa tudi ni.
Ukrajina ima 3x nižji BDP od Romunije, pa se ve, kaka ciganija je tam. Sedaj smo v EU na polno spustili ženske in otroke, me prav zanima, koliko jih bo šlo nazaj, ko se razmere izboljšajo. Še moški bodo prišli za njimi, ko jih bodo spustili.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.632
3.861
113
Ukrajina ima 3x nižji BDP od Romunije, pa se ve, kaka ciganija je tam. Sedaj smo v EU na polno spustili ženske in otroke, me prav zanima, koliko jih bo šlo nazaj, ko se razmere izboljšajo. Še moški bodo prišli za njimi, ko jih bodo spustili.
Buzi ima raje zažgance...

BDP je jasn, pod Rusijo je to kmerovski BDP...
Kar kmer prime je katastrofa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth in 8888

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.132
3.073
113
Ukrajina ima 3x nižji BDP od Romunije, pa se ve, kaka ciganija je tam. Sedaj smo v EU na polno spustili ženske in otroke, me prav zanima, koliko jih bo šlo nazaj, ko se razmere izboljšajo. Še moški bodo prišli za njimi, ko jih bodo spustili.
In za ukrajinskimi moškimi pridejo Rusi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Buzi ima raje zažgance...

BDP je jasn, pod Rusijo je to kmerovski BDP...
Kar kmer prime je katastrofa...
Spet nekaj bluziš. Zakaj pa ima Belorusija 2x višji BDP od Ukrajine. A tam ni tvojih kmerov? :nigladek: Osmica se bo pa lahko prekrstil v pravoslavca, če bomo z veseljem gostili 200.000 beguncev, s čimer se Hojs hvali. :fredi:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.191
4.662
113
Za EU je pomembno, kak potencial ima država, ne pa trenutni BDP. Nizek BDP garantira, da bo dovolj cenejše delovne sile, ki bodo po EU zavirali apetite sindikatov po dvigu minimalne plače. Dobri pogoji za kmetijstvo pomenijo, da bo samooskrba držav s hrano padla, EU države bodo na tak način bolj odvisne ene od druge. 40 mio prebivalcev vseeno predstavlja lep trg. Najbogatejše države EU bodo tak vstop morale krepko plačati, bodo pa tudi veliko dobile nazaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.762
-141
113
Za EU je pomembno, kak potencial ima država, ne pa trenutni BDP. Nizek BDP garantira, da bo dovolj cenejše delovne sile, ki bodo po EU zavirali apetite sindikatov po dvigu minimalne plače. Dobri pogoji za kmetijstvo pomenijo, da bo samooskrba držav s hrano padla, EU države bodo na tak način bolj odvisne ene od druge. 40 mio prebivalcev vseeno predstavlja lep trg. Najbogatejše države EU bodo tak vstop morale krepko plačati, bodo pa tudi veliko dobile nazaj.
Bi bila ukrajina z vstopom v EU neto plačnica, ali bi samo cuzala EU proračun?
No ja, kar bomo dobili od Ukrajine bomo plačali, al bo zastonj?
 
  • Haha
Reactions: mosseero

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.762
-141
113
Kaj ti misliš, kaj bi bila s svojim gromozanskim BDP per capita?
Kaj jaz mislim? Večno bi cuzala EU proračun, mi pa na veliko plačevali vse zablode Zelenkota, pa bogatili njihove tajkune, pa mafijo, ki jo imajo večkot kdorkoli v evropi. Narod bi pa stradal še naprej. Mi bi jo pa kar sprejemali v EU po hitrem postopku.

Ne vem pa, kaj je mislil Pepe s tem, ko je napisal, da bi dobili veliko nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in bizi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.191
4.662
113
Ne vem pa, kaj je mislil Pepe s tem, ko je napisal, da bi dobili veliko nazaj.
Mirsi, ti še marsikaj drugega ne razumeš in nima smisla, da se trudimo, da ti razložimo.
Res je bilo ogromno članic sprejetih v EU po letu 2000, ki so bile neto plačnice ... Večji enotni trg je zmeraj priložnost za profit pri tistih, ki to znajo izkoristiti. Tudi pri hitrem vstopu Ukrajine v EU je ekonomska računica za marsikoga. EU tako ali tako že sedaj pobere daleč preveč denarja kot ga je sposobna smiselno izkoristiti. In imamo kup "neprofitnih" in "nevladnih" organizacij po Evropi, ki pač lahko črpajo iz proračuna za mešanje raznega dreka.