Vrtno klop -iščem ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Zdravo ,

ima kdo morda idejo ,kje bi kupil klop ,ki je v prodaji na mimovrste , a je razprodana ?
Fieldmann FDZN 4013
Češke ,Poljske trgovine imajo ,samo a ima katera dostavo do nas ne vem..

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To rabiš za okras ali za sedet?

Ni mi čisto jasno , kaj namiguješ... Sklepam pa da o lesu nimaš pojma. Akacija in podobni lesi so povsem druga zgodba kot smreka ali bor...
In da,sedel bom.

Ups..edino nisem prilepil pravega linka.
Malce drugačen model ,druga isto.
Tole sem naročil:

lp
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
MA dostikrat ni toliko pomemben les, kakor so pomembni spoji, kakšna je lazura in kako je rezan (kam so vlakna obrnjena in kako ga bo krivilo).
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
MA dostikrat ni toliko pomemben les, kakor so pomembni spoji, kakšna je lazura in kako je rezan (kam so vlakna obrnjena in kako ga bo krivilo).
To kar si napisal je res ,res je pa , da to so podrobnosti ki nekega povprečnega kupca ne zanimajo. Po tem razmišljanju ne smeš kupiti nič.
Me zanima če za svoje izdelke doma veš točne podatke...
Pričakujem pa tudi ne, da bo klop zdržala sto let...Čeprav ob kup pogojev tudi celo možno.

Lp
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
To kar si napisal je res ,res je pa , da to so podrobnosti ki nekega povprečnega kupca ne zanimajo. Po tem razmišljanju ne smeš kupiti nič.
Me zanima če za svoje izdelke doma veš točne podatke...
Pričakujem pa tudi ne, da bo klop zdržala sto let...Čeprav ob kup pogojev tudi celo možno.

Lp
Za svoje vem, ker sem sam izdelal ;)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bolano..Celo znanost delate eni iz ene navadne klopi za 85 evrov , ki dejansko sploh ni slaba..Res bi rad videl vaše domove kje živite..lp
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.239
113
brez zamere, tele lesene zadeve so vse vigivagi. Vsaj za ta denar, sem jih tudi sama nekaj pregledala, pa je to samo za gledat.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
ne vem kdo je tukaj doktoriral iz znanosti. Jaz sem ti samo komentiral tvojo trditev in odgovoril na tvoje vprašanje.
Je pa res kar sem sam v trgovinah videl in kakšno je bilo čez 5 let je res bilo bolj trhlo. Primarni problem je bil, da je bil les surov ali z napačno lazuro premazan. Če bi bilo bolj masivno bi dlje držalo a bi s časom tudi prehitro šlo.
V razmislek: dobra lazura stane cca 15€/l, kje je še primer. Po navadi delaš s tremi različnimi kantami (primer, tankoslojna, debeloslojna lazura). Zdaj pa preračunaj kje so šparali.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
ne vem kdo je tukaj doktoriral iz znanosti. Jaz sem ti samo komentiral tvojo trditev in odgovoril na tvoje vprašanje.
Je pa res kar sem sam v trgovinah videl in kakšno je bilo čez 5 let je res bilo bolj trhlo. Primarni problem je bil, da je bil les surov ali z napačno lazuro premazan. Če bi bilo bolj masivno bi dlje držalo a bi s časom tudi prehitro šlo.
V razmislek: dobra lazura stane cca 15€/l, kje je še primer. Po navadi delaš s tremi različnimi kantami (primer, tankoslojna, debeloslojna lazura). Zdaj pa preračunaj kje so šparali.
Potem se da i z vsake stvari doktorirat... Kuhinje imaš tudi od 200 do 50.000 evrov. Pa sem videl kuhinjo za 500 evrov staro 10 let kot novo.

Da se samo dotaknem tvoje cene lazure. Cena 15 evrov je zame ,morda zate.. Nek resen izdelovalec jo kupuje v 200 ali celo 1000 litrskih sodih ,cisternah in je cena bistveno ,bistveno drugačna...

Vedno tudi ni tako da je vse zanič. Saj realno gledano pa tistih deset lat na klopi stane 85 evrov kar niti ni tako malo.

Je pa akacija čisto nekaj drugega kot smreka ,bor.

pa tudi na tej klopi ne bo sedel nihče 24/7 . Prideš posediš ,greš...Morda kako urco na teden.

lp
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
dobr, pa tud če po petih letih zgnije, jo brez slabega občutka sežagaš in jo porabiš za spominski piknik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes