Vrtenje kilometrov handlerji avto

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Problem so tudi pooblascenci, ki nikomur, razen lastnikom, ne povejo nic v zvezi s kilometri, ce prides tja z vin stevilko. Verjetno to ne velja za vse znamke, a vseeno.

To ni problem pooblaščencev, ampak zakonodaje. Ne vem, zakaj bi nekdo tvegal kazen in delal v nasptorju z zakonom.
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
No ce se naredis preprostega (brez trdega L) in potegnes listek iz zepa in reces, da ti je prodajalec dal vin stevilko in ti rekel, da idi na pooblascenca preverit, se da.
Prej je pac potrebno poklicat. Meni so na Selmarju brez problema povedali...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To ni standardno.

Po večini je potrebno kar avto pripeljat ali pa da povpraša lastnik sam. Še po vezah imam pri nekaterih težave. Verjetno bo zdaj še huje zaradi govora okoli gpdr.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, ker cepci ne vedo kaj je in kaj ni osebni podatek. In stanje kilometrov ni osebni podatek, lastništvo pa je...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ja, ker cepci ne vedo kaj je in kaj ni osebni podatek. In stanje kilometrov ni osebni podatek, lastništvo pa je...

Ti želiš podatek o avtu, ki ni v tvoji lasti. Na podlagi česa bi ti kdo to povedal? Glede na to, da se kilometri po novem vpisujejo na tehničnem pregledu, bi bil to lahko javen podatek, če bi zakon to omogočal. Jaz kot stranka nekega servisa ne bi dovolil, da kdo daje podatke o mojem vozilu brez mojega dovoljenja.

Če prodajalec nima kaj skrivat, naj gre pač s kupcem na servis in bo vse zvedel.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če se avto prodaja je je IMHO v izložbi, vsem na očeh, kajne? Če je VIN objavljen v oglasu je verjetno z namenom, kajne?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ok. Se pravi po tvoje, pooblasceni serviserji komplicirajo brez potrebe, ker ne dajo podatkov?

Potem ce je to tako enostavno se cudim, da se nihce ni dal na cenik postavke: 20€ - posredovanje informacij na podlagi VIN stevilke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, zakaj? Saj ne posreduješ imena in priimka. Posreduješ število kilometrov ki so v sistemu, posteduješ kdaj so bili opravljeni servisi, posreduješ garancijska popravila in udeležbo na vpoklicih. S temi podatki nikakor ne morem priti do osebnih podatkov lastnika.
IMHO pa je kršenje, če mi da prodajalec pildek z imenom in priimkom bivšega lastnika in reče pri njemu preveri.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja, zakaj? Saj ne posreduješ imena in priimka. Posreduješ število kilometrov ki so v sistemu, posteduješ kdaj so bili opravljeni servisi, posreduješ garancijska popravila in udeležbo na vpoklicih. S temi podatki nikakor ne morem priti do osebnih podatkov lastnika.
IMHO pa je kršenje, če mi da prodajalec pildek z imenom in priimkom bivšega lastnika in reče pri njemu preveri.

Jap... verjetno bi imeli proti nečem takemu le prodajalci omenjeni v naslovu teme. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Roberto

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Dobro, pač fake servisna knjižica. Klasična varijanta.
Pa niti ne, ker se servisne zgodovine ni preverjalo s pogledom v servisno knjižico, temveč s preverbo v sistemu proizvajalca. In tam je vse štimalo.
Ja, zakaj? Saj ne posreduješ imena in priimka. Posreduješ število kilometrov ki so v sistemu, posteduješ kdaj so bili opravljeni servisi, posreduješ garancijska popravila in udeležbo na vpoklicih. S temi podatki nikakor ne morem priti do osebnih podatkov lastnika.
IMHO pa je kršenje, če mi da prodajalec pildek z imenom in priimkom bivšega lastnika in reče pri njemu preveri.
Problem je dejansko v tem, da ima lahko pooblaščenec vsaj komplikacije, če ga kdo prijavi, da dokaže, da ni šlo za izdajo osebnih podatkov.
Moje izkušnje so, da lepa beseda lepo mesto najde, ampak ni nujno pri vseh.

ŠE TOLE, LOLEKOM,, KI DELATE KONJSKO USLUGO POOBLAŠČENCEM, KI SO VAM NAREDILI USLUGO: NE PIŠITE PO FORUMIH KDO VAM JE DAL PODATKE, KER IMAJO ZARADI VAŠE BUDALAŠTINE POOBLAŠČENCI LAHKO TEŽAVE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sicer GDPR točno določa kaj je osebni podatek in kaj ne, tako da po 25 maju se tudi informacijski pooblaščenec (zamaščenec) ne bo imel kaj veliko za usajat glede tega...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ja, zakaj? Saj ne posreduješ imena in priimka. Posreduješ število kilometrov ki so v sistemu, posteduješ kdaj so bili opravljeni servisi, posreduješ garancijska popravila in udeležbo na vpoklicih. S temi podatki nikakor ne morem priti do osebnih podatkov lastnika.
IMHO pa je kršenje, če mi da prodajalec pildek z imenom in priimkom bivšega lastnika in reče pri njemu preveri.

Ce je avto z doticno VIN stevilko servisiran na doticnem pooblascenem servisu se lahko pride tudi do osebnih podatkov. Razen, ce je lastnik vozila pravna oseba.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ce je avto z doticno VIN stevilko servisiran na doticnem pooblascenem servisu se lahko pride tudi do osebnih podatkov. Razen, ce je lastnik vozila pravna oseba.
Aja, zdaj je pa za pleh taka panika glede osebnih podatkov. Po drugi strani pa lahko vsak vidi, kdo je lastnik hiše, njegovo stalno bivališče, rojstni datum, če ima kredit za hišo. Prav tako lahko vsak vidi, koliko je kvadratov, katerega leta se je delala streha, energetska izkaznica hiše, ... pa še pa još.
Za en pleh pa se ne smenič zvedeti ...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Pbutec ne razumem, zakaj stresas jezo. Nisem jaz zakona pisal. Ce je drzava napisala zakon, da lahko, vsak vidi, kdo je lasnik hise, O.K., se ne zalim na forumu, ampak ze lahko zalim tistemu, ki je zakon sprejel.

Naj drzava se spremeni zakon, da lahko na podlagi VIN-a ugotovis, kdo je lastnik. Enostavno, VIN bi vtipkal v bazo MNZ in bi dobil vse podatke. A ves zakaj tega ni? Ker zakon tega ne omogoca. Ali je to prav ali ne nevem in mi je tudi vseeno. Dokler pa ni pravne podlage, da na podlagi VIN stevilke kot nelastnik dobis podatke pa ne vem, zakaj bi za to obtozeval servis, ce mu drzava te pravice ne daje.

Sicer pa kot je ze nekdo lepo napisal, lepa beseda vedno mesto najde...
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Aja, zdaj je pa za pleh taka panika glede osebnih podatkov. Po drugi strani pa lahko vsak vidi, kdo je lastnik hiše, njegovo stalno bivališče, rojstni datum, če ima kredit za hišo. Prav tako lahko vsak vidi, koliko je kvadratov, katerega leta se je delala streha, energetska izkaznica hiše, ... pa še pa još.
Za en pleh pa se ne smenič zvedeti ...


Za Slovenčka to ni "pleh", ampak, njegov ego,ponos,predstava za sosede in pa nekaj, z čimer se lahko postavljajo.:bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: b0li

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pbutec ne razumem, zakaj stresas jezo. Nisem jaz zakona pisal. Ce je drzava napisala zakon, da lahko, vsak vidi, kdo je lasnik hise, O.K., se ne zalim na forumu, ampak ze lahko zalim tistemu, ki je zakon sprejel.

Naj drzava se spremeni zakon, da lahko na podlagi VIN-a ugotovis, kdo je lastnik. Enostavno, VIN bi vtipkal v bazo MNZ in bi dobil vse podatke. A ves zakaj tega ni? Ker zakon tega ne omogoca. Ali je to prav ali ne nevem in mi je tudi vseeno. Dokler pa ni pravne podlage, da na podlagi VIN stevilke kot nelastnik dobis podatke pa ne vem, zakaj bi za to obtozeval servis, ce mu drzava te pravice ne daje.

Sicer pa kot je ze nekdo lepo napisal, lepa beseda vedno mesto najde...
Ne znate ločiti med javnimi in osebnimi podatki... št. parcele je isto kot VIN avtomobila. GURS lahko vzporediš s pooblaščenim servisom. Imaš javni podatek, lahko dostopaš do ostalih javnih podatkov (pri GURSu do velikosti parcele, rabe, kvadrature nepremičnine na njej, rabe nepremičnine). Pri vozilu pa servisnih podatkov. In na zbiratelju pidatkov je da posreduje samo neosebne podatke. Seveda pa je s stališča neznanja in komotnosti ne dati nič. In navaditi se bo potrebno da nekateri podatki niso odebni podatki in kot taki zaščiteni.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Ne vem, kaj je tak problem glede VIN št... Sam sem jo BP dobil in preveri na uradnem servisu. Mene ni zanimalo, koliko je lastnik star in kaj je jedel prejšnji dan, temveč le in samo servisi ter morebitne okvare/popravila. Pa avto je bil pripeljan sem iz Belgije. Zdej me pa res zanima, kaj mi pomaga belgijski naslov lastnika???? Kupljen preko dražbe, pripeljan sem in registriran. In to z magičnimi 140 000 kilometri, ki so resnični oz. realni. Podatki iz servisne štimajo s tistimi iz elektronske knjige. Diler (ja, ne boste verjel) je dal na mizo ceno, s katero ja avto kupil na dražbi, vse slike pred nakupom, opis prask na avtu, izpisek elektronske servisne, strinjal se je, da se avto pelje pogledat kamorkoli... Je pa res, da lahko veliko narediš sam, da nisi nategnjen... Že če je problem VIN dobit se samo obrnem.... Potem pa kake "pogrešane" servisne, neujemanje servisev z listki ipd... Še to... po dveh dneh mi je prenehala delovat ob volanska ročica... BP jo je zamenjal z novo (račun, bil prisoten pri montaži). Brez teženja in problemov... Tko da se najdejo pošteni handlerji. Samo jih je pa treba poiskat.. Pa či te je tisti avto pri sosedovem šmuglarju, ki ima stalno probleme s strankami še tako všeč :-D
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
262
63
Enako v določenih izpostavah uradnega VW servisa, pa lahko tukaj na vse pretege omenjate lepo besedo in pristop. Ne pomaga. Ključ in prometna, potem pa dajo BP, preverjeno iz prve roke. Ni pa povsod tako in jasno je drugače, če imaš na servisu koga poznanega.