Vrtenje kilometrov handlerji avto

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hm hm hm...

Dobi se lahko res fantastične avtomobile iz tujine oz. saj so skoraj samo še iz tam, nekje mora biti razlog.

Moje mnenje je, da forumski zapisi o samo 130kkm pa že nima 3 leta star iz tujine kažejo na zavist, ker je kak znanec dobil izredno lep avto iz tujine za dosti manj denarja ali pa z več opreme. Pač tisto, če še sosedu krava crkne se počutim veliko bolje... :S
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Pa kaj si ti ja nor kak si ti zdaj od vrtenja kilometrov in dilerjev prišel na favšijo? Enim vam pa res dogaja v tisti votlini nad nosom. Obstaja še samo ena hujša stvar kot faušija in to je obremenjenost z njo. Tak da če si hotel izpasti bister, ti žal ni ratalo.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja pri tebi je res votlo tam zgoraj če ti ni jasna povezava.

Pametni so ravno tisti, ki gledajo mobile.de pa fantazirajo, nimajo pa jajc, da bi zadevo izpeljali, pri znancih, ki so pripeljali kak avto in bi še kakšnega pomagali pa so se z debilnimi izjavami glede avtov iz tujine že odpovedali pomoči.

To je še najbolj rewarding ko te brihte poslušam debatirat, kakšne to spuščajo. :D
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ja pri tebi je res votlo tam zgoraj če ti ni jasna povezava.

Pametni so ravno tisti, ki gledajo mobile.de pa fantazirajo, nimajo pa jajc, da bi zadevo izpeljali, pri znancih, ki so pripeljali kak avto in bi še kakšnega pomagali pa so se z debilnimi izjavami glede avtov iz tujine že odpovedali pomoči.

To je še najbolj rewarding ko te brihte poslušam debatirat, kakšne to spuščajo. :D
Govora je o šmuglarjih, ki vozijo avte iz tujine in jih tukaj prodajajo s 130.000km. Kupcu takega avta nikakor ne moreš biti fouš, lahko pa smo privoščljivi njihovi naivnosti. Od šmuglarja enostavno ne moreš naleteti na top vozilo po ugodni ceni. So zbiti kilometri ali pa je bil avto poškodovan, druge opcije ni.

Imajo pa ta sumljiva vozila skupne točke: star malo manj kot 4 leta, prevožnih maksimalno 134.000km, nobene preverljive zgodovine o opravljenih servisih, cena pod 1/2 vrednosti novega (kar pomeni, da ga je šmuglar dobil pod 1/3 cene novega).
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hja je pa ni res...

Da je nekdo kupil avto je verjetno ocenil, da mu je všeč in da je cena primerna. Primer... nategun iz celja na tisti glavni ulici odlično previja kilometre, vendar po drugi strani so njihovi avtomobili izredno dobro očiščeni in so v notranjosti spedenani v tako stanje kot da imajo pod 100kkm in nikoli več ne bodo tako lepi znotraj ko jih uporabljajo novi kvazi pedantni lastniki, ki so dlakocepili ob nakupu rabljenega.

Prav zna se narediti, da je nategnjeni lastnik izredno zadovoljen z nakupom. Tehnične težave nikakor niso garant, stanje vozila pa kot napisano lepši kot vsi ostali na avto.net tudi slovenski. Kaj je potem problem in zakaj je tak zadovoljen lastnik glup?

Molk BMW mi je enkrat pravil, da je servisiral nemški avto in da je lastnik moral menjati vedno več robe ob servisih. Vozilo so bolj detajlno preverili in ugotovili, da je kake 200kkm previt in ima avto zdaj okoli 400kkm. Potem je blo vsem jasno, zakaj tisti avto potrebuje na servisih še kak ležaj ne samo potrošni material. Nategnjeni slo lastnik je seveda bil razočaran ko so mu povedali je pa še vedno naklepal sam veliko kilometrov in okvar tudi ni bilo ravno ogromno... ni ga puščal na cesti.
 

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
Sem Kibelwagna nabavil pri deklariranem šmuglerju. 4 leta star PASSAT, 45kkm. s servisno knjigo, pred nakupom preverba s servisom.... Rezultat: realni kilometri, plačaj, odpelji in se vozi. Je pa res bil 2k€ dražji od vseh podobnih 147kkm-jevskih. Torej eden od 1000 je pravi, ampak sem ga čakal 2 leti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
To na avkciji ali si dal ponudbo osebno prodajalcu?

Prodajalcu sem povedal kolko dam jaz njemu za avto. Koliko je dal na avkciji, nevem in me niti ni zanimalo :)

Je pa seveda zelo odvisno od avta. Ker za prius plus se verjetno folk ni tepo. Za vse kaj je nad 150-200k je pa huda konkurenca iz vzhoda. In določene modele se že težko dobi za pametn dnar.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Govora je o šmuglarjih, ki vozijo avte iz tujine in jih tukaj prodajajo s 130.000km. Kupcu takega avta nikakor ne moreš biti fouš, lahko pa smo privoščljivi njihovi naivnosti. Od šmuglarja enostavno ne moreš naleteti na top vozilo po ugodni ceni. So zbiti kilometri ali pa je bil avto poškodovan, druge opcije ni.

Imajo pa ta sumljiva vozila skupne točke: star malo manj kot 4 leta, prevožnih maksimalno 134.000km, nobene preverljive zgodovine o opravljenih servisih, cena pod 1/2 vrednosti novega (kar pomeni, da ga je šmuglar dobil pod 1/3 cene novega).

Za vse to enostavno ne velja. Sem gledal hyundaia i40 iz Belgije. Popolnoma vsi papirji, slike iz avkcije v Belgiji, vse praske ze tam oznacene in vse so bile se na avtu. Vsi servisi v servisni in ekstra izpisek posegov na avtu s stempiljko, dal mi je mail in telefonsko hise, ce zelim preveriti kilometre in stanje ob avkciji, vin stevilko itak itd. Skratka niso vsi nateguni. Da ne govorim o tem, da o taki opremi avto v slo ni bil prodan. V vecini so vsi se brez ekrana.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.110
113
sej razni scenici in lagune iz BE so tudi dost top opremljeni za normalni dinar. Tako da. Po mojem best buy če naletiš na nekaj takega v tem cenovnem razredu in pačna samo francosko šlamparijo izdelave ne daš dosti. Zagotovo dosti boljši nakup od oskubljenega + enkrat ali 2x starejšega golfa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Daniel

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz gledam na stvar malo drugače. Prodajalci samo ustrežejo zahtevam kupcev. Janez ne kupi avta z 200k km, pa če ima zlate felne. Se pa z lahkoto pusti nategnit, da ima čisto vsak uvožen avto 138k km. Tak da kdo je zdaj tu tele?
Vidiš, to je ena lepa ponarodela razlaga/opravičilo za nategovanje. Pa dajmo tole malo secirat.
V življenju še nisem srečal kupca (pa sem jih verjetno videl zelo, zelo veliko), ki bi rekel, čuj ti prodajalec, daj me lepo z vazelinom nategni in mi prodaj lepo našminkano razpadlo gajbo za ceno dobre zadeve. Če me pa na suho in mi zraven podtakneš še avto sestavljen iz dveh, ti pa plačam še več. A si ga ti že srečal?
Torej, zame je to, kar si zapisal, le eno navadno sranje, ki ga nategunčki uporabljajo, da ''upravičujejo'' svoje nategunstvo. In to je vse. Ker z nategunstvom ustrežejo le SVOJIM zahtevam in to je, OCURI stranko do konca, da bo zame več ostalo. Tudi na nelegalni način.
Kdor pa ni nategunček in to predstavlja kot resnico, je pa ena navadna ovca, ki ne zna razmišljat s svojo glavo. Ali pa oseba, ki so jo na suho nategnili in sedaj s tako ''resnico'' opravičuje svoj nateg.

Sedaj pa beri tole, seveda je to nategunom nepredstavljivo: če ne bi bilo nategunstva, bi povprečen kupec ugotovil, da bo za avto z realnimi 100.000km pač moral plačati več, hkrati pa še to, da avto pri 200.000km kar naenkrat (lejga, lejga, čudo božje) NE razpade. Ampak dela čisto enako pri 200.001 km kot pri 199.999 km in bo delal še dolgo, seveda če je bil ustrezno vzdrževan.

Evo, ravno danes imel primerno zadevo, da jo tukaj zapišem: Golf 7, 4 leta star, super duper, kilometri normalni za dizlarja, servisna preverjeno na servisu ŠTIMALA, je pa izgledalo, da je avto pač malo dlje rabil, da je prišel do Slovenije v prodajo. Kilometri na števcu 131.000 km. No, realno pa 161.000 km. Kar recimo stranki ne bi pomenilo nič kaj preveč problematičnega in bi avto še vedno kupila, seveda za ustrezno nižjo ceno. Tukaj je prodajalec pač skrbel le za LASTNI interes.
Pa sem stranki avto odsvetoval in ga ni kupila. Zakaj? Ker je avto zelo verjetno PRESKOČIL en servis. Kakšna je obraba vseh delov, ki jih olje maže, ko je olje sežgano in kaj to pomeni za dolgoročno uporabo in potencialne stroške popravil avtomobila, je pa verjetno vsem jasno. No, pa še nekaj zadev je bilo zraven, ki niso bile ravno pozitivne...

Ajd, pozdrav vsem, ki z nategi skrbijo, da so zahteve kupcev izpolnjene, loool.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pazi da te ne bodo dilerji preko Trojan začeli loviti ko jim takole posel kvariš in (upravičeno) porajaš dvome v njihovo poštenost... :valjamse::valjamse::evil:
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Meni je ful zanimivo, ko sem kupoval avto. V 90% pri erih, ko je slika servisne knjiga na oglasu je tako, da je avto recimo delal servise na 20k km in recimo da je 20k km obrnil v pol leta. Potem je pa slika zadnjega servisa recimo avgust 2017 ko je avto imel 150k km, sedaj maja 2018jih ima pa enako 150k km
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Meni je ful zanimivo, ko sem kupoval avto. V 90% pri erih, ko je slika servisne knjiga na oglasu je tako, da je avto recimo delal servise na 20k km in recimo da je 20k km obrnil v pol leta. Potem je pa slika zadnjega servisa recimo avgust 2017 ko je avto imel 150k km, sedaj maja 2018jih ima pa enako 150k km
Jah traja, da spraviš avto s porivanjem iz Francije do Slovenije:eek:. Vmes pa seveda z veseljem gledaš, kako avto dobesedno vsak dan izgublja na vrednosti. Potem moraš pa zadovoljit še potrebo kupca, da ga na suho nategneš in si tam: oba zadovoljna, baje...

PS: Obstajajo lahko tudi objektivni razlogi, da se zavleče prodaja nekega avtomobila, ampak je verjetnost za to relativno nizka. Ker nihče ne gleda rad vezan mrtev kapital na dvorišču, ki je vsak dan manj vreden.
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jah traja, da spraviš avto s porivanjem iz Francije do Slovenije:eek:. Vmes pa seveda z veseljem gledaš, kako avto dobesedno vsak dan izgublja na vrednosti. Potem moraš pa zadovoljit še potrebo kupca, da ga na suho nategneš in si tam: oba zadovoljna, baje...

PS: Obstajajo lahko tudi objektivni razlogi, da se zavleče prodaja nekega avtomobila, ampak je verjetnost za to relativno nizka. Ker nihče ne gleda rad vezan mrtev kapital na dvorišču, ki je vsak dan manj vreden.

Ja, saj verjamem, da se kdaj zgodi da pač traja da se avto proda ali je kakšen drug razlog. Samo kot rečeno, ko sem jaz gledal avto.net je bilo v 80% primerih ko je bila slikana servisna knjižica videti, kot da avto zadnje pol leta ni naredil niti kilometra.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
kaj je to tak neobičajnega? Preden pride avto od uporabnika do dražbe. Preden pride do trgovca v slo. Potem rihtanje papirjev na davčni. Potem traja nekaj, da ličar opravi svoje. Pri nekaterih je treba še do mehanika kako malenkost zrihtat. Ponavadi se avto ne proda prvi dan in se nabirajo meseci hitro. Samo ajde neka razlika v kilometrih bi vseeno lahko bla. Ker, ga vseeno ne teleportitajo iz enega kraja v drugega. Ne e narobe razumet. Ne pišem, da ne nategujejo. Samo če se kilometri minimalno spremenijo v pol leta še ne pomeni avtomatsko da je nateg.
Za mojega je bila dražba zaključena 18.4, 15.5 Sem ga registriral.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo to ne obrazloži dejstva zakaj ima 12 ali več mesecev po zadnjem servisu manj kilometrov na števcu kot je napisano v servisni knjigi ob servisu...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Problem so tudi pooblascenci, ki nikomur, razen lastnikom, ne povejo nic v zvezi s kilometri, ce prides tja z vin stevilko. Verjetno to ne velja za vse znamke, a vseeno.