Vrhunska grafična kartica za GAMEing - mnenja

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kako maš pa plato? SLI ne podpirajo vse. Ker pri tej resoluciji bi morala biti občutna razlika. Lahko pa da imaš ozko grlo kje drugje. Opcija sta tudi dve ati kartici v crossfire. Crossfire je manj občutljiv na tip chipseta.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Kako maš pa plato? SLI ne podpirajo vse. Ker pri tej resoluciji bi morala biti občutna razlika. Lahko pa da imaš ozko grlo kje drugje. Opcija sta tudi dve ati kartici v crossfire. Crossfire je manj občutljiv na tip chipseta.

Trenutno GA-Z68X-UD3P-B3

Zdej razmisljam da bi nekaj za cca 400 GBP vzel, pogojno lahko tudi v SLO če je ugodna cena,ker kakor vidim so na Amazonu šle cene kar malce gor izpred pol leta. Npr trenutna GTX680 je bila takrat 290GBP, sedaj je 410GBP...verjetno je enak efekt tudi na ostalih karticah.

Tale Gigabyte NVIDIA GTX 780Ti se mi zdi tudi zanimiva,samo je pa malce višja cena kot sem si zadal cilj. Je vredna tega ali raje kaj drugega?

Ali pa mogoče Sapphire AMD R9 290 TRI-X OC Graphics Card (4GB, HDMI, PCI-E) ?

Ali MSI AMD R9 290X GAMING Graphics Card (4GB, DDR5, PCI-E) ?


confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
No po malo googlanja, sem uspel najti še tale model TUKAJ , se mi zdi TOP izbira glede na cenovni rang in zmogljivost.

Mnenja?
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Po slotech forumu sem zasledil, da so nekateri z AMD grafičnimi jamrali v BF4 temi.. za kaj točno se gre, ne vem, ker nimam amd in me posledično ni zanimalo
grin1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
No po malo googlanja, sem uspel najti še tale model TUKAJ , se mi zdi TOP izbira glede na cenovni rang in zmogljivost.

Mnenja?

ce ze gres v tej smeri pol raje 2x280 ali se raje po cakas kak mesec in se odlocis za Maxwell Nvidio (770, 780 oziroma karkoli bo ze)

glede na to da sedaj nimas ravno revscino je to se nekak najbolj smiselno....
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Zdej razmisljam da bi nekaj za cca 400 GBP vzel, pogojno lahko tudi v SLO če je ugodna cena,ker kakor vidim so na Amazonu šle cene kar malce gor izpred pol leta. Npr trenutna GTX680 je bila takrat 290GBP, sedaj je 410GBP...verjetno je enak efekt tudi na ostalih karticah.

Počakaj da bitcoin dokočno propade, pa da padejo cene kartic tja kjer so bile, ker trenutno jih boš zaradi minerjev precej preplačal
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
No po malo googlanja, sem uspel najti še tale model TUKAJ , se mi zdi TOP izbira glede na cenovni rang in zmogljivost.

Mnenja?

ce ze gres v tej smeri pol raje 2x280 ali se raje po cakas kak mesec in se odlocis za Maxwell Nvidio (770, 780 oziroma karkoli bo ze)

glede na to da sedaj nimas ravno revscino je to se nekak najbolj smiselno....

Situtacija je taka da me je zamikala menjava, to je za sabo potegnilo tudi to da se je takoj najdel kupec za GTX680 in sicer za 340€ . Je torej smiselno čakati na nekaj novega,ali prodati in doplačati razliko do višjega modela.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Situtacija je taka da me je zamikala menjava, to je za sabo potegnilo tudi to da se je takoj najdel kupec za GTX680 in sicer za 340€ . Je torej smiselno čakati na nekaj novega,ali prodati in doplačati razliko do višjega modela.

Ce gres za ATi bos pljunil dost €, pridobil pa relativo malo ce pustimo Mantle ob strani. Ce upostavamo se zamenjavo MB v primeru 2xATI
rolleyes-1.gif
. Maxwell based 750 je ze naprodaj in seka... Do poletja bodo visje sestrice zagotovo zunaj.

Poglej malo teste 750ti pa ti bo vse jasno
evil.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Če govorimo o gejmingu (sploh streljačine) si lahko vso resolucijo zatkačiš nekam če ne upoštevaš par zadev. Osveževanje sekvenc je precej pomembno, bolj od resolucije. Zgoraj iz grafov je razvidno da že standardne "monitor" resolucije (60hz) ne zmore furat nobena grafa v max. ločljivosti. Torej imaš frame drope ki ti omejujejo igralnost.

Pa tudi če imaš grafo ki ti zmore 120FPS boš pri poceni monitorjih omejen z dejansko osvežitvijo 60hz ker to je to kar zmore večina navadnih monitorjev. Gamerski monitorji z true 120Hz (+) so pa dragi (precej dražji od višje resolcije).

Vsak pravi gamer bo imel raje 120Hz monitor na HD kot pa 4k resolucijo, posledično manjša resolucija pomeni tudi manj dela za grafično in več možnosti da grafična izpljune višji FPS. No če imaš odveč denarja potem lahko igraš tudi na visoki resoluciji z visokim frameratom, ampak tukaj govorimo o konkretnem vložku tako v grafične kartice kot tudi v monitorje ki to podpirajo.

Ni vsak pravi gamer zgolj tisti, ki nabija 3D streljačine v multiplayer.. mene osebno ne zanimajo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Situtacija je taka da me je zamikala menjava, to je za sabo potegnilo tudi to da se je takoj najdel kupec za GTX680 in sicer za 340€ . Je torej smiselno čakati na nekaj novega,ali prodati in doplačati razliko do višjega modela.

Ce gres za ATi bos pljunil dost €, pridobil pa relativo malo ce pustimo Mantle ob strani. Ce upostavamo se zamenjavo MB v primeru 2xATI
rolleyes-1.gif
. Maxwell based 750 je ze naprodaj in seka... Do poletja bodo visje sestrice zagotovo zunaj.

Poglej malo teste 750ti pa ti bo vse jasno
evil.gif

Zakaj pa zamenjavo MB? Saj ima obstoječa plosca prostor za 2 komada grafične kartice, čeprav iskreno dvomim da bom imel ponovno dve kartice notri.

Iščem pa nasvete kaj kupit TRENUTNO, torej ne čez 14 dni oziroma 2 meseca,ampak v roku 3-5 dni recimo.
Recimo trenutno je v igri Asus AMD Radeon R9 290X DirectCU II , se ti zdi izbira dobra ali slaba? Če se ti zdi slaba,kaj priporočaš?

Kar se tiče igranja iger,je primarno samo BattleField4 in posledično 5 ko bo zunaj ,ampak to je še prekmalu za komentirat.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Situtacija je taka da me je zamikala menjava, to je za sabo potegnilo tudi to da se je takoj najdel kupec za GTX680 in sicer za 340€ . Je torej smiselno čakati na nekaj novega,ali prodati in doplačati razliko do višjega modela.

Ce gres za ATi bos pljunil dost €, pridobil pa relativo malo ce pustimo Mantle ob strani. Ce upostavamo se zamenjavo MB v primeru 2xATI
rolleyes-1.gif
. Maxwell based 750 je ze naprodaj in seka... Do poletja bodo visje sestrice zagotovo zunaj.

Poglej malo teste 750ti pa ti bo vse jasno
evil.gif

Zakaj pa zamenjavo MB? Saj ima obstoječa plosca prostor za 2 komada grafične kartice, čeprav iskreno dvomim da bom imel ponovno dve kartice notri.

Iščem pa nasvete kaj kupit TRENUTNO, torej ne čez 14 dni oziroma 2 meseca,ampak v roku 3-5 dni recimo.
Recimo trenutno je v igri Asus AMD Radeon R9 290X DirectCU II , se ti zdi izbira dobra ali slaba? Če se ti zdi slaba,kaj priporočaš?

Kar se tiče igranja iger,je primarno samo BattleField4 in posledično 5 ko bo zunaj ,ampak to je še prekmalu za komentirat.

KLIK

1. pocakaj na Maxwell (moja izbira)
2. 290 ce imas hlajenje postimano
3. 280