Vremenska napoved

matija74

Zelenc'
12. nov 2019
11
1
3
Kdo pozna dobro, zanesljivo in enostavno aplikacijo na mobitelu - Android, za vremensko napoved. Kakšnih in podobnih aplikacij za napoved vremena je ogromno. Me pa jezi, ker je vse preveč netočnih napovedi. Sploh napoved dežja je vse prevečkrat čisto mimo. Cool bi bilo, da bi pokrivala celo slovenijo in področje Istre in Kvarnerja.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz uporabljam to:
Na pašnikih dobiš, če nočeš plačat za več...
Uporablja vse radarje v okoliških državah - bi naj bilo točno... Če ni, pa...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Kdo pozna dobro, zanesljivo in enostavno aplikacijo na mobitelu - Android, za vremensko napoved. Kakšnih in podobnih aplikacij za napoved vremena je ogromno. Me pa jezi, ker je vse preveč netočnih napovedi. Sploh napoved dežja je vse prevečkrat čisto mimo. Cool bi bilo, da bi pokrivala celo slovenijo in področje Istre in Kvarnerja.
Tole si daš med bližnjice:

 

matija74

Zelenc'
12. nov 2019
11
1
3
Jaz uporabljam to:
Na pašnikih dobiš, če nočeš plačat za več...
Uporablja vse radarje v okoliških državah - bi naj bilo točno... Če ni, pa...
Ne razumem tega:
Na pašnikih dobiš, če nočeš plačat za več...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Triglav Vreme, Dež in ne vem kaj je še aplikacij za android, ki prikazujejo napoved in stanje iz arsota

ne vem kaj bi lahko bilo za naše kraje še bolj točno?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kdo pozna dobro, zanesljivo in enostavno aplikacijo na mobitelu - Android, za vremensko napoved. Kakšnih in podobnih aplikacij za napoved vremena je ogromno. Me pa jezi, ker je vse preveč netočnih napovedi. Sploh napoved dežja je vse prevečkrat čisto mimo. Cool bi bilo, da bi pokrivala celo slovenijo in področje Istre in Kvarnerja.
Gledam napoved, danes suho, jutri bo dež šele po 16h. Ok super. Še travo začnem malo zalivat. Pa se začne temnit. Hmm... Začne pihat. Pogledam radarsko sliko, kaže, da pri meni že pada.
Ok, zgleda da bo res nekaj padalo, ugasnem zalivanje... pa res pride neurje. Radarska slika pa kaže, da je že mimo...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Težka bo, ker ni animacija, ampak zaporedje slik (gifov), ki jih eno za drugo nalaga javascript.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Jaz uporabljam tole:

preko browserja, obstaja pa tudi namenska mobilna aplikacija. Bolj user friendly od arsa, pa tudi modeli so veliko boj ažurni od aladina, ki se preračunava (vsaj včasih je bilo tako) samo 2x dnevno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Gledam napoved, danes suho, jutri bo dež šele po 16h. Ok super. Še travo začnem malo zalivat. Pa se začne temnit. Hmm... Začne pihat. Pogledam radarsko sliko, kaže, da pri meni že pada.
Ok, zgleda da bo res nekaj padalo, ugasnem zalivanje... pa res pride neurje. Radarska slika pa kaže, da je že mimo...
Radarska slika padavin je že točna, padavine so, ampak niti približno ni nujno da na tvoji mikrolokaciji kaplice pridejo do tal. Radar namreč sliko padavin dobi na visoki višini, sploh droben dež ponavadi do tal lahko niti ne pride. In pa seveda obratno, lahko je dežni oblak nižje od snopa radarja. Razlogov je veliko, mislim da ravno na arso piše o razlogih zakaj kaže da je dež, pa ga ni in obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec