Vračilo zavarovalne premije ob prodaji karamboliranega vozila '

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Prosim za informacijo.

Oče ima osnovno zavarovan avto pri triglavu.


Bil je krivec prometne nezgode ,zato izgubi tri premijske razrede. To je vse jasno.

Zanima me samo ,kako je sedaj če proda avto.

Ali bo dobil nazaj kaj vrnjeno od preostale dobe zavarovanja ?

Avto je še zavarovan do julija.

Zdaj če nebi bilo prometne nesreče bi ob morebitni prodaji dobil vrnjeno razliko . Kako je pa sedaj ker je izgubil tri premijske razrede zaradi krivde za prometno nesrečo ??

hvala.lp
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Prosim za informacijo.

Oče ima osnovno zavarovan avto pri triglavu.


Bil je krivec prometne nezgode ,zato izgubi tri premijske razrede. To je vse jasno.

Zanima me samo ,kako je sedaj če proda avto.

Ali bo dobil nazaj kaj vrnjeno od preostale dobe zavarovanja ?

Avto je še zavarovan do julija.

Zdaj če nebi bilo prometne nesreče bi ob morebitni prodaji dobil vrnjeno razliko . Kako je pa sedaj ker je izgubil tri premijske razrede zaradi krivde za prometno nesrečo ??

hvala.lp
Poglej v AO pravila. Verjetno zavarovanja zaradi koriščenja ne dobi nazaj, lahko pa cestni sklad, če odjavi avto.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Premija je sestavljena iz več postavk in načeloma kar koristiš ti ne vrnejo. Recimo če imaš asistenco in sesuješ avto ter koristiš prevoz do odpada ti ta del premije ne vrnejo, vrnejo pa ostale nekoriščene postavke.

Po domače, AO mu odštejejo, če ima pa še kaj ekstra (kasko?) pa bodo vrnili.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

generali ne vrnejo nic v kolikor koristis karkoli. osebni primer: zavarovanje placano z gotovino, koriscen parking (za par busk na vratih), placan sicer polni kasko (vse mozne postavke), avto prodan, za 7 mesecev se razlika v kasku ni dobila nazaj. nic/0. po klicu na generali: ne vracamo nic, ce koristite karkoli. trdijo sicer, da je to standardna praksa za vse zavarovalnice v slo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Avto je imel AO in AO+ . Kakor hitro je škoda iz ene postavke ne vrnejo nič. Konkretno triglav.

Bil je v prvem premijskem razredu ,zaradi škode je padel tri dol ,se pravi v četrtega in je še vedno na 50 procentov popusta.

Imamo pa tudi tisti družinski bonus (glede na sklenjena zavarovanja pri triglavu) v višini 16%. In sedaj ko bo registriral drug avto ,se to šteje kot nova registracija in ti priznajo prvič bonus x2. Se pravi bo še iz tega naslova 32% popusta na premijo.
Lahko se pa odločiš tudi za opcijo odkup prve škode ,ki stane mislim da 10% premije ,in ti ob primeru prve škodepo polici ne odbijejo nič premijskih razredov ,in ostaneš tam kjer si.

lp
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
gotovino, koriscen parking (za par busk na vratih), placan sicer polni kasko (vse mozne postavke), avto prodan, za 7 mesecev se razlika v kasku ni dobi
generali ne vrnejo nic v kolikor koristis karkoli. osebni primer: zavarovanje placano z gotovino, koriscen parking (za par busk na vratih), placan sicer polni kasko (vse mozne postavke), avto prodan, za 7 mesecev se razlika v kasku ni dobila nazaj. nic/0. po klicu na generali: ne vracamo nic, ce koristite karkoli. trdijo sicer, da je to standardna praksa za vse zavarovalnice v slo.

Tale trditev, po mojih podatkih, ni pravilna. Takole, po telefonu urejat karkoli, ni smiselno. :) Tule na tem forumu nas je kar nekaj zastopnikov, enega vzameš za svojega, pa bo. :)
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

uredi povracilo. za placilo dam 10 procentov. oziroma, naj bo 20 procentov
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Idealno je, če se da zahtevek takoj ob prodaji. Od kod pa si? Jaz sem iz Ljubljane. Če imaš kopijo tvojega odjavljenega prometnega dovoljenja in police novega lastnika je možno izjemoma za nazaj. Pošlji mi zasebno sporočilo. :)