Vprašanje glede radarjev..?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Zelo preprosto vprašanje - ali so na avtocesti pred stacionarnimi radarji table zaradi psihološkega vpliva na umirjanje vožnje ali zaradi kakšnega zakona?
Kaj pa v primeru, da policisti parkirajo radar ob cesti (v Ljubljani je znan recimo zelen Kangoo), ki slika mimovozeče, ali morajo tudi postaviti znak "Pozor policija" ali to ni potrebno. Nekajkrat sem namreč videl ta znak pred radarjem, nekajkrat pa ne. V čem je fora tudi da včasih nekaj 100 metrov za takim radarjem policisti ustavljajo, včasih pa jih ni in samo pošljejo sliko na dom..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolikor vem je po zakonu, da morajo biti table pred stacionarnimi radarji (čeprav jih kar nekaj časa ni bilo).

Pri premičnih radarjih (kot Kangoo) pa to ni potrebno.

Zakaj včasih po slikanju vstavijo, včasih pa ne, pa ne vem. Mene so slikali in so stali 100m naprej (jaz bedak pa nisem obrnil takoj, ko je zabliskalo...).
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Zakaj jim pa pred kangoojem ni treba met? A ni v enem zakonu zapisano da moreš biti obveščen ce te snemajo (trgovina je pod video nadzorom, bankomat je po d video nadzorom)?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Mene so slikali in so stali 100m naprej (jaz bedak pa nisem obrnil takoj, ko je zabliskalo...).

Bi dobil sliko na dom, zraven tudi položnico (hitreje pelješ, dražja je slika) .
grims-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne vem če bi dobil, ker vmes ko so meni pisali, je en obrnil in so ga šli iskat, jaz pa poznam tam kar nekaj ljudi, kjer bi lahko parkiral za kake pol urce.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ne vem če bi dobil, ker vmes ko so meni pisali, je en obrnil in so ga šli iskat, jaz pa poznam tam kar nekaj ljudi, kjer bi lahko parkiral za kake pol urce.

Tako je,komot obrnes v primeru da je naprej kontrola.

Samo tega pač nemores vedeti ali pride po posti,ali pa je naprej kontrola...