Vprašanje Excel - kopiranje formul

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Zanima me, kako skopirati formule na drug list (pravzaprav kamorkoli), vendar da se nanašajo na iste celice, kot na prvem listu?

Npr: v celici A1, na listu 1 imam formulo, ki naredi vsoto od A2 do A10
To formulo iz A1 bi sedaj rad skopiral na drug list in da tam še vedno sešteva A2 do A10 iz lista 1.

Sem zelo poenostavil , v bistvu moram tako skopirati ogromno zakompliciranih formul
smile-1.gif
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
ko kopiraš furmulo iz lista 1 na list 2 uporabi posebno lepljenje - prilepi povezavo. vsaj tako je v excel 2010
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
saj ne sprašuje kako bi seštel iz lista 2 vrednosti na listu 1, ampak kako bi skopiral formulo iz celice a1 na listu 1.
 

twins

Pripravnik
21. nov 2011
63
0
6
Savinjska
v tiste celice ko jih zelis kopirat das spredi pa zadi $, da bodo pol "statične", drugac se ti bo "nadomestil" z celicam A1-A10 iz lista 2..

torej v celice A1 do A10 na listu1 dej notr $(vsebina celice)$

enak je ce zelis kopirat iz ene vrstice v drugo
 
Nazadnje urejeno:

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hja, problem je, ker so vse te formule že narejene in so zelo komplicirane in dolge..tako da formul se ne da spreminjat.
Foro z $ in s tem, da v formulo vpišeš ime lista sicer poznam
smile-1.gif
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Meni pa še vedno ni jasno zakaj hočeš na vsak način kopirati formule, a ne narediti povezave (link) do te "komplicirane" formule. Tako kot sem napisal neredi povezavo (tako kot sem napisal zgoraj ali pa napiši) na listu 2 na primer v celici A1 =list1!$A$1. Ob spremembi vrednosti se se formula na listu 1 avtomatsko preračuna obenem pa tudi osvežijo (updejtajo) povezave tako, da bo novo vrednost vidna tudi drugod.
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Muzo In potem dobiš kopijo formule, ki sešteva vrednosti na listu 2, ne pa vrednosti iz lista 1!!!
preberi še enkrat kakšno je bilo vprašanje.
lp
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
True. Potem je tako kot so že omenili zgoraj, kopiranje formul je brezveze. Naj uporabi sklic na list 1. Lahko pa tudi v formuli popravi in namesto A2 zapiše List1!A2 če bi rad imel formulo.

lp
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
Citat:
Uporabnik Muzo pravi:
True. Potem je tako kot so že omenili zgoraj, kopiranje formul je brezveze. Naj uporabi sklic na list 1. Lahko pa tudi v formuli popravi in namesto A2 zapiše List1!A2 če bi rad imel formulo.

lp

kaj pa v primeru,ko imaš okoli 50 formul in tega nimaš časa ročno spremenjat,kako narediti,da vse kar vpišeš na listu1,je popolnoma enako na listu2,torej,da se samodejno posodablja

hvala in lp
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Prav zanimivo je tole brat in kot imam vtis bi kopirali formule, ki nekaj računajo na listu 1 na list 2 in te formule morajo računati isto kot na listu 1 (preračunavati podatke na listu 1). Nihče pa ne bi naredil linka(sklic) do te formule ali podatka; saj vas vendar zanima vrednost, ki jo izračuna formula ali podatek na listu 1 in ta vrednost se bo posodobila vedno ko bo nekaj spremenjeno na listu 1! Jaz sam te linke redno uporabljam ne samo v znotraj iste datoteke (tabele), imam narejene linke tudi med posameznimi datotekami, ki so na serverju v različnih mapah in vse dela tako kot mora (krepko čez sto linkov-sklicev)
lp
 

vedko

Zelenc'
6. jul 2011
9
0
1
Citat:
Uporabnik EdZed pravi:
Prav zanimivo je tole brat in kot imam vtis bi kopirali formule, ki nekaj računajo na listu 1 na list 2 in te formule morajo računati isto kot na listu 1 (preračunavati podatke na listu 1). Nihče pa ne bi naredil linka(sklic) do te formule ali podatka; saj vas vendar zanima vrednost, ki jo izračuna formula ali podatek na listu 1 in ta vrednost se bo posodobila vedno ko bo nekaj spremenjeno na listu 1! Jaz sam te linke redno uporabljam ne samo v znotraj iste datoteke (tabele), imam narejene linke tudi med posameznimi datotekami, ki so na serverju v različnih mapah in vse dela tako kot mora (krepko čez sto linkov-sklicev)
lp

se podpišem pod tole... zakaj bi hotel iz istih podatkov računat isto stvar na drugem sheetu?
13.gif