Vprašanja - kuhinja

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Živ!

Počas se bom moral dokončno zjasnit glede malenkosti v kuhinji, če hočem imet kuhinjo še preden mi mizar pobegne na dopust. Saj vse načeloma vem, samo imam pa par stvari o katerih razmišljam in moram še vam povedat...
smile-1.gif


En primer, ko ne vem točno kaj se odločit...

Kater patent oz. okovje imate na zgornjih omarah v kuhinji in kako ste zadovoljni? "Škarje", obična vratca, "tisto, ki se cela fronta dvigne", drsna vrata? Drsna vrata mi je forsiral mizar, ampak jih nočem, ker ne moreš imet vse naenkrat odprto itd..
No, jst sem se odločil za sistem, kjer se cela fronta dvigne - zdaj me pa tukaj zanima ali se vam zdi, da je dolžina 140cm in višina 53cm prevelika dimenzija za ena takšna vrata? Imam 280cm dolžine in ne vem ali naj dam dve ali tri omarice. Če sta dve, prišpram denar za eno okovje, zgleda po moje še bolj minimalistično, je pa pizdarije, ker se mi zdijo to fajn velika vratca.... Kaj pravite?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Sam bi dal raje 3. Ni toliko problem v okovju kot se pojavi problem s povešanjem dna omarice in polic, vsaj po mojem mnenju. Imam metersko omarico na isti sistem, pa so mi že ob prodaji ponudili predelavo oziroma ojačanje zaradi povešanja.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Aha, super. Jst sem pa samo razmišljal o tem kako se bodo fronte odpirale, na povešanje sploh nisem pomislil. Mizar je namreč ok in je upošteval moj budget - s samo dvema omaricama bi prišparal za eno okovje. Upam, da je imel v mislih kakšne ojačitve - mu bo treba omenit kako si je on to predstavljal.