VPN na modemu

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sem malo bos na tem področju ,in me zanima sledeče. Ali je možno namestiti VPN že na samem modemu ,ali je to potrebno za vsako napravo posebej ??

Je kakšen dober zastonj ,oziroma dober in ne predrag ? Pa da nima problemov s pretočnostjo.


In kako se namesti na modem ? Ker opcija VPN vidim da je na modemu ? Je potem to veljavno za celo moje omrežje ?

Kaj naj izberem za začetek nastavitev ?
"
Please select the type of VPN connection to be established:

-Configure VPN connection for one user

-On the following page, select the desired FRITZ!Box user, open the entry for editing and enable authorization to use VPN.

-Connect your home network with another FRITZ!Box network (LAN-LAN linkup)

-Connect this FRITZ!Box with a company's VPN

-Import a VPN configuration from an existing VPN settings file

""

Hvala.lp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Najprej napiši namen uporabe in zakaj točno želiš uporabiti VPN. Se želiš povezati z drugim omrežjem, ki je pod tvojo kontrolo? Ali želiš VPN uporabljati zgolj kot nek privacy ukrep? Če slednje, potem ti lahko že vnaprej povem da z uporabo VPN ne boš nič pridobil na privacy :)

Glede osnovnega vprašanja "VPN na modemu"... odgovor je seveda: "odvisno od modema". Tehnično je seveda vse možno, ampak močno dvomim da ima bilokateri slovenski ISP takšne modeme (za končne fizične uporabnike), ki bi to omogočali.

Tudi velika večina routerjev tega ne podpira. Lahko pa na kar veliko routerjev naložiš custom firmware, ki pa v večini omogočajo to funkcionalnost. Ampak potem je spet vprašanje kakšen bo throughput (enkripcija je procesorsko zahtevna operacija, procesorji v routerjih pa so navadno zelo zelo slabi).

Opcija je tudi, da imaš skonfiguriran raspberry pi, ki ves promet šiba skozi VPN.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
FRITZ!Box omogoča, da povežeš dve lokaciji ali pa kot uporabnik od zunaj dostopaš v svoje omrežje z uporabo VPN povezave.

Vsekakor pa napiš najprej kaj želiš doseči z VPNjem.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

enostavno bi želel od zunaj zakriti svojo lokacijo ,podatke..če je to sploh možno ?? Imam fritza ,in sem prilepil sliko kakšne opcije ponuja. Testno bi rad preizkusil iptv pa ne bi rad imel kakšnih komplikacij ?? Lista kupljena na spletu.

lp
 

Priponke

  • VPN.png
    VPN.png
    52,2 KB · Ogledi: 217

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Zdaj pa še nam razloži kako bo nekdo prišel do tvoje lokacije v primeru da ne uporabljaš VPN?

Kot sem že napisal, VPN ti ne nudi nobenega privacy-ja. Skril jih boš le ISP-ju, vsi ostali bodo na istem. ISP pa itak ve kje si doma, tako da ne boš dosegel prav nič :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz uporabljam InstantPrivacy preko svojega strežnika (proxy), drugače imam VPN povezavo samo takrat, ko želim od zunaj dostopati v domače omrežje. Fritz box omogoča to zadnje.