Vozi desno, prehitevaj levo

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Prejšnji teden sem prevozil Slo avtoceste po dolgem in počez pa med tednom torek sreda pa nisem imel niti enega incidenta vse tekoče in popolnoma brez težav. Hitros pa tam med 130-150 km/h. Verjamem pa da nekateri imajo probleme predvsem tisti ki vozijo med 100 in 120 km/h ta hitrost ubija od dolgočasnosti in nevarnosti, povzroča stres in jezo s strani voznika ampak nobenemu se na posveti, da bi žel malo hitreje ali pa popustil na hitrost tovornjakov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
kaj tukaj ni ok?


kaj vas moti vožnja po levem pasu?
Recimo da se bi kdaj pa kdaj rad peljal kakih 120 ali 130. Govorimo o normalnih prometnih razmerah, ne ko je gužva.
Mene ne moti če se ostali vozijo 100 ali 90.
Ne vem, zakaj se je tak problem PO PREHITEVANJU umaknit nazaj na vozni pas.
Vedno je nekje zadaj nekdo, ki je (oz. bi rad bil) hitrejši.
Če bi vsi delali po reglcih, bi bilo v večini lepo razvrščeni: ta hitri spredaj, počasni nekje zadaj. Zdaj je pa najpočasnejši prvi v koloni - na prehitevalnem pasu, vozen pa napol prazen. Pol sem pa jaz v prekršku ko se samo po voznem peljem tako kot mi dovoljujejo omejitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Hanzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Sta se najdla dva idiota skupaj.
O kakih dveh govoriš? Snemalec je le toliko idiot, da s telefonom snema. Poskus prehitevanja pa je dokaj legitimen.
Problema sploh ne bi bilo, če bi bumbar v bemfli tolko spustil gas, da bi šel tovornjak mimo.

Tisto kar folku na cesti največ manjka je razumevanje, da se lastna pravica neha tam, kjer se začne pravica koga drugega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Lahko ste pametni koliko hočte, ampak roko na srce če hočeš vozit po predpisih na naših avtocestah lahko to le storiš če se veziš med 90 in 100. Fakt! Če hočeš 130 se žal lahko 80% voziš samo po levem. Tranzita je enostavno preveč. Pa ne mi rožic sadit kaki so predpisi in kak kreten sem ker se vozim po levi. Če vidim da je kdo hitrejši se mu sicer nemudoma umaknem, ampak to v večini primerov pomeni, da moram na voznem pasu takoj za tem ko sem na njega zapeljal zmanjšat hitrost na 100.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Že večkrat doživeto...prehitevam, za mano vidim, da se mi približuje avto.... umaknem se na voznega, idiot pa me prehiteva po tempomatu in to z 3-5km večjo hitrostjo od mene, tako da me zapre na desnem pasu npr. za počasno kolono... idioti prehitevajo z tempomatom nastavljenim na 130 km/h.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Lahko ste pametni koliko hočte, ampak roko na srce če hočeš vozit po predpisih na naših avtocestah lahko to le storiš če se veziš med 90 in 100. Fakt! Če hočeš 130 se žal lahko 80% voziš samo po levem. Tranzita je enostavno preveč. Pa ne mi rožic sadit kaki so predpisi in kak kreten sem ker se vozim po levi. Če vidim da je kdo hitrejši se mu sicer nemudoma umaknem, ampak to v večini primerov pomeni, da moram na voznem pasu takoj za tem ko sem na njega zapeljal zmanjšat hitrost na 100.
Ja in to zato, ker je preveč takih, ki ne upoštevajo/te pravil. Ne glede na vse z vožnjo po levi kršiš pravila.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Če moraš voziti nad omejitvijo da nisi jezen in v stresu, potem bolje da ostaneš doma ali greš z javnim prevozom. Mislim, bolje za vse ostale ki so potem v nevarnosti.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Če moraš voziti nad omejitvijo da nisi jezen in v stresu, potem bolje da ostaneš doma ali greš z javnim prevozom. Mislim, bolje za vse ostale ki so potem v nevarnosti.

Ni ti treba vozit nad omejitvijo. Samo če boš med prehitevanjem pritisnil na 135, ti ne bo glih mašine razneslo. Še nobenmu je ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
MrDaco
Po desni, po pasu za počasna vozila se BP pelješ 130.
Na levi grejo vsi blizu 200 najbrž. Toliko moj avto ne zmore, zato se raje vozim 130 po pasu za počasna vozila
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
IMG_20190717_123718.jpg
IMG_20190717_123718.jpg


Brezovica enkrat poleti. Levi pas poln dopustnikov s prikolicami. Vsi smo se peljali 110. :/
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Bodi srečen, da nisi bil na podobnem odcepu pred kakim večjim nemškim mestom ob istem času. Bi bila hitrost 60 ali manj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
V nedeljo zvečer okrog 19:00 proti Dunaju - 4 pasovnica - skrajna leva pasova polna, “drugi desni” prazen, jaz skrajno desno in “na polno” (110-120 po števcu) mimo vseh. Pa še blendali so mi češ da nekaj hudo narobe delam. :zavijazocmi:
No - od Wiener Neustadt se je potem res vse ustavilo in smo na 4 pasovnci lepo združeni z 40 km/h prišli v mesto. Pa niti ni bilo ne vem koliko prometa.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zakon je radarski tempmat pa vožnja med šleperji. Brez zračnega upora, brez slabih živcev, brez vožnje po levem pasu pa še poraba je smešno nizka. Večina voženj pa itak potem traja 5 minut dlje.

Dokler se ne zgodi verizno trcenje, kjer ne vem, kaj ostane od avta, ko ga dva kamjona stisneta. Zato jaz nikoli ne vozim med tovornjaki.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ena iz RL, že objavljena sicer.
Problem, ki je viden na tej sliki se s premikom prometa na vozni pas ne bo rešil. Spredaj vidiš konvoj tovornjakev, ki vozijo med 80 in 100kmh. Vidiš, kako jih prehiteva avtobus, ki vozi 100-110kmh. Zaradi majhne razlike v hitrosti prehitevanje traja dalj casa. V tem casu se zadaj nabere cel kup avtov, ki vozijo 130 ali vec. Ker je na cesti cisto prevec nestrpnosti in nesposobnosti, vecina vozi brez varnostne razdalje. Zato tisti na voznem pasu nimajo normalnih moznosti prehiteti konvoja, ki je pred njimi. Marsikdo se zato ze preventivno postavi na prehitevalni pas (ceprav je v danem trenutku pocasnejsi od voznega). Za bonus se morajo pa se tisti iz voznega pasu vriniti na prehitevalnega, kjer posledicno zaradi pomanjkanja varnostne razdalje hitrost pada, dokler se par deset avtov zadaj nekdo popolnoma ne ustavi. Resitev za probleme na avtocesti je samo strpna voznja s primer o varnostno razdaljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zagi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Včeraj zvečer, cca 20.10, pred šentviškim tunelom v Ljubljani, smer Kranj: vozim 105 (omejitev 100), po levi me en terenc prehiteva po polžje (se ne sekiram). Pa pridrvi en z MB registrsko in oba prehiti po desni po odstavnem pasu in nadaljuje slalom med avti... Bemti, moram nabavit kamero...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zgoraj, kjer tovornjak vozi za BMW idiotom vidim jaz tole...ko ga tovornjak poskusa prehiteti s svojimi 80km/h, BMW idiot pospesi, zato se tovornjak vrne na vozni pas, nakar BMW idiot na kvadrat spusti gas in tovornjakar ga zopet dohiti...vedno, ko ga skusa prehiteti, una mona debilna trda pospesi in takemu bi jaz dal najvecjo kazen, ker jebe sistem.
Zadnjic furam za enim Mercedesom nekih 100km/h po prehitevalnim, nakar opazim pred njim Golfa. Torej je Merđo cakal Golfa, da se mu umakne. Bil je tik za njim...pogledam in pred Golfom 500m nobenega avta. Cakam, cakam...nic. Merđo mu ni niti blendal...Na desni nobenega....potem prehitim oba dva, ne bom povedal kako...sej veste...se postavim pred Golfa ene 50m in mu dam vse 4 zmigavce....pocakam...potem mu dam desni zmigavec....pocakam....ker vidim, da je debil v 3 svetu, pospesim naprej. Merđo je se vedno cakal, da se mu trde umakne, vendar nic....na prehitevalnem je Golf superman vstrajal toliko casa, da sem ga v speglu izgubil v daljavi. Merđo je se vedno cakal Batmana v Golfu, da se mu umakne :bonk::bonk::bonk: