Vozi desno, prehitevaj levo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Zakaj klancfam. Poglej mojo sliko višje, slikano je na Lomu.
Pas za.pocasna vozila je prazen. Zakaj se ne morem po njem peljati 130?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Problem, ki je viden na tej sliki se s premikom prometa na vozni pas ne bo rešil. Spredaj vidiš konvoj tovornjakev, ki vozijo med 80 in 100kmh. Vidiš, kako jih prehiteva avtobus, ki vozi 100-110kmh. Zaradi majhne razlike v hitrosti prehitevanje traja dalj casa. V tem casu se zadaj nabere cel kup avtov, ki vozijo 130 ali vec. Ker je na cesti cisto prevec nestrpnosti in nesposobnosti, vecina vozi brez varnostne razdalje. Zato tisti na voznem pasu nimajo normalnih moznosti prehiteti konvoja, ki je pred njimi. Marsikdo se zato ze preventivno postavi na prehitevalni pas (ceprav je v danem trenutku pocasnejsi od voznega). Za bonus se morajo pa se tisti iz voznega pasu vriniti na prehitevalnega, kjer posledicno zaradi pomanjkanja varnostne razdalje hitrost pada, dokler se par deset avtov zadaj nekdo popolnoma ne ustavi. Resitev za probleme na avtocesti je samo strpna voznja s primer o varnostno razdaljo.
In tovornakarju se bo kaj zgodilo če bo šel na počasni pas, avtobus pa po voznem mimo. Res da je ta pas kratek, ampak isto se dogaja na Vrhniškem klancu ki je dolg skoraj 9km
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
3.člen ZAKON O PRAVILIH CESTNEGA PROMETA (ZPrCP)

33. »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
in ja. Eni se gredo policaje in po prehitevalnem vozijo 130 km/h po števcu, 122 po GPS in umirjajo promet. Vozni pas pa prazen!!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
In tovornakarju se bo kaj zgodilo če bo šel na počasni pas, avtobus pa po voznem mimo. Res da je ta pas kratek, ampak isto se dogaja na Vrhniškem klancu ki je dolg skoraj 9km
Saj se zavedaš, da je na slovenskih avtocestah zelo malo počasnih (tretjih) pasov. In tam ko so, jaz še nisem še nikoli neke hude gužve doživel. Problem je tam, kjer sta samo dva pasova. In še to večinoma ob prometnih konicah, ali pa takrat, ko imajo avstrijci (po mojem mnenju najslabši šoferji naši okolici) dela prosti dan.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
in ja. Eni se gredo policaje in po prehitevalnem vozijo 130 km/h po števcu, 122 po GPS in umirjajo promet. Vozni pas pa prazen!!
Ravno kak mesec nazaj poslušam mulca, kako mu je foter z avtom na poti v Split delal sramoto, ker je vozil celo pot po prehitevalnem pasu 130km/h in kao namerno umirjal promet. Foter debil pa sicer poklicni avtobusni šofer. :bonk:
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Relacija Šentilj-Graz večina jodlajev vozi po levi strani in to je že praksa tudi nas ki delamo onstran meje ,očitno smo se navadili na to .Reševalni pas je pa strogo prost tako da pri njih ne rabijo nekih opozoril .
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Relacija Šentilj-Graz večina jodlajev vozi po levi strani in to je že praksa tudi nas ki delamo onstran meje ,očitno smo se navadili na to .Reševalni pas je pa strogo prost tako da pri njih ne rabijo nekih opozoril .
Je kje dostop do slik iz avtoceste Gruškovje - Maribor? Tam imaš dnevno kolono vozil po 20 in več vozil na prehitevalnem pasu. Vsi tujci. Na voznem pa tu in tam kak domači šofer.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Treba se je sprjaznt tud da je vedno več prometa in da bo tudi 130kmh samo še teoritično možno, povprečne hitrosti bodo dosti nižje.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.227
2.055
113
SV SLO
Dokler se ne zgodi verizno trcenje, kjer ne vem, kaj ostane od avta, ko ga dva kamjona stisneta. Zato jaz nikoli ne vozim med tovornjaki.
Potem pa je boljše, da sploh ne greš ven iz hiše, stanovanja. Kaj ti bo ostalo od avta pri 200 km/h ko se zgodi verižno trčenje? alipa pri 150 km/h po moje isto kot pri dvetdeset ko te stisneta dva tovornjaka....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Dobro veš da je tvoja slika izjema in ne pravilo in je tak prizor ravno toliko viden, kot je viden Jetti v Himalaji.
Kako pogosto si na teh AC. Jaz približno enkrat tedensko z avtom ki ima končno 162 (pa niti km več, blokada) pa ti lahko kar povem da običajno klanec najhitreje prevozis po pasu za.pocasna vozila. Ajd zadnji mesec je mal spremembe, ker spodaj montirajo PHO.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.227
2.055
113
SV SLO
Raje vidim, da je v koloni za mano avto, kot pa sleper. Tebi je pac vseeno...
Tam okoli Ljubljane verjetno še nobeden ni slišal za VARNOSTNO RAZDALJO. Imaš še možnost vozit zadnji v koloni tovornjakov. Na to možnost pa itak nobeden od tahitrih nebi pomislil ane? Pa smo spet pri varnostni razdalji in pa mnogo prehitrih voznikov osebnih avtomobilov, ki lahko spregledajo SUV vozilo, ki vozi za tovornjaki..... LOL
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Ja itak, vsake "pol ure" se en vklopi na AC tam. Oziroma pri samem uvozu, se že drenjajo na desno ,.ker potem grejo za Zagreb
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Večina dopustnikov se tam vrača domov na S in SZ Evrope, torej gredo levo proti Kranju in Karavankam, desno se tiščijo ljubljančani, ki gredo potem ven na Viču, za Center ali na Rudniku - nekaj nas potem še potegne proti MB in pri Domžalah se AC praviloma sprazni (vsaj proti temu kar se dogaja od Kozine do LJ).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.380
113
Na 24ur je bila tale časovna shema, kdaj najbolj pade povprečna hitrost.

dars povprecne hitrosti.png


DARS pa zaradi hitre rasti števila avtomobilov meni, da stanje ne bo šlo na bolje.

stevilo avtomobilov.png