Volitve ali referendum od doma - zakaj še ni ?

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
59
15
8
A ni tale koronavirus pokazal, da bi se v slučaju volitev naredili problemi glede obiska volišč ?
Zakaj se iz nobene politične opcije ne sliši o možnosti elektronskih volitev / referenduma ?
Če lahko "uredijo" šolo od doma, od doma lahko uredim večino stvari okoli banke, davkov,
nakupov bi bil po mojem že skrajni čas, da uredijo to možnost tudi za volitve ali referendum .

msenjur

Guru
11. sep 2007
16.353
920
113
kaksen procent nas je takih ki vse to znamo?

pa verjetno so volitve fajn za folk, sej kr dobr pokasirajo vsi ti ki so na voliscih in vsa priprava zadaj...

• Všeč mi je
Reactions: Denis and 8888

johan_blond

Fizikalc
19. jul 2007
730
106
43
A ni tale koronavirus pokazal, da bi se v slučaju volitev naredili problemi glede obiska volišč ?
Zakaj se iz nobene politične opcije ne sliši o možnosti elektronskih volitev / referenduma ?
Če lahko "uredijo" šolo od doma, od doma lahko uredim večino stvari okoli banke, davkov,
nakupov bi bil po mojem že skrajni čas, da uredijo to možnost tudi za volitve ali referendum .
Ker na volišču pater familias ne gre preverit kako je cela familija glasovala, doma za računalnikom pa lahko to stori.
Pomemben faktor pri volitvah je tajnost glasovanja, ki ga je težko zagotoviti v domačem vprašanju.

Volitve doma niso tehnično vprašanje, kot kdo napačno misli.

jest5

Guru
18. avg 2007
17.997
842
113
Zato pa morata biti na voljo obe možnosti. Tako elektronsko, kot na volišču.

Sicer pa ob primerni izvedbi lahko vidi tvoje glasovanje samo, če ti stoji za hrbtom :evil:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
4.926
153
63
www.jernej.org
Glasovanje od doma je NUJNO za zvišanje volilne udeležbe... in pri večji volilni udeležbi bi bil delež ”prisilnih” zanemarljiv. Sicer pa... če se nekdo boji, da ga bo foter doma prisilil voliti velikega vodja, pač že prej odda glas iz telefona in v drugo več ne gre. Saj pro glasovanju iz tujine po pošti (kako arhaično) tudi nihče ne preverja, če je bilo tajno ali ne.

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
59
15
8
Ker na volišču pater familias ne gre preverit kako je cela familija glasovala, doma za računalnikom pa lahko to stori.
Pomemben faktor pri volitvah je tajnost glasovanja, ki ga je težko zagotoviti v domačem vprašanju.

Volitve doma niso tehnično vprašanje, kot kdo napačno misli.
Vsak ima svoj mobitel in tam bi težko preverjal kaj je kdo kliknil, to je po mojem bolj slab izgovor .
Prej so po mojem strankarske računice, mladi večinoma ne gredo na volitve, po mobitelih pa bi se udeležba le teh povečala z nepredvidljivimi rezultati.

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
8.642
1.337
113
Dvomim da bi se udeležba kaj dosti popravila. Bolj kot to, da se ljudem ne da volit, je problem v tem, da jim je ali čisto vseeno, ali pa ne vedno koga volit.

No, lahko bi vseeno probali...

Slovenet

Fizikalc
21. jul 2007
4.127
75
48
39
Še vedno Rdeči revirji
Pozabljate še na en vidik, to je religiozni. Zakaj imamo take probleme z desnico? Ja volitve so v nedeljo, ko ima desno usmerjena RKC svoje verske shode. Moje mnenje je, da bi bile volitve veliko bolj demokratične, če bi bile na soboto. Judov, pač ni veliko v Sloveniji. Elektronske volitve od doma ta vidik zradirajo, torej prinašajo neko novo realnost in negotovost v volilni rezultat. Mislim, da je kar nekaj strank strah te nove realnosti.

brane_new

Majstr
10. feb 2008
4.384
494
83
Pozabljate še na en vidik, to je religiozni. Zakaj imamo take probleme z desnico? Ja volitve so v nedeljo, ko ima desno usmerjena RKC svoje verske shode. Moje mnenje je, da bi bile volitve veliko bolj demokratične, če bi bile na soboto. Judov, pač ni veliko v Sloveniji. ..
Ni pošteno. Če gledamo kristajne, moramo tudi jude.
Enakopravnost, ne glede na versko usmerjenost. Ali ni nekaj podobnega v Ustavi?

• Všeč mi je
Reactions: tomi

Slovenet

Fizikalc
21. jul 2007
4.127
75
48
39
Še vedno Rdeči revirji
Ja enakopravnost verskih skupnosti je v ustavi. Ampak tukaj ne gre za enakopravnost verskih skupnosti, pač pa za vpliv oziroma vmešavanje verskih skupnosti v državo. Tega bi v tem primeru omejili, tako da bi bile volitve v soboto, ko bi bi ta vpliv zanemarljiv. V Sloveniji imamo problem, ker še nismo zaprli nobenega verskega dostojanstvenika, ki je kot verski dostojanstvenik posegal v državne zadeve.

MTB75

Pripravnik
13. maj 2012
327
20
18
Če želiš krojiti svojo usodo z glasom na volitvah, boš stopil tudi do volišča. Če ti do tega ni, ne moreš trditi, da si želiš kakršnegakoli vpliva na svojo prihodnost.
Pa pustimo tehnikalije ob strani.

• Všeč mi je
Reactions: Spajky

tomi

Guru
1. sep 2007
11.102
1.030
113
36
MB
Pa kr spreglejmo dejstvo da za veliko vecino je nedelja edini prost dan :D

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
155
41
28
zakaj ne.. ker ene stranke računajo na to, da se volivcem ne da opraviti te dolžnosti, tako, da prosperirajo potem tisti, ki imajo bolj vojaško strukturo, ali pa so verskih prepričanj.. na ta način ponavadi torej "pušnejo" bolj leve stranke..

• Všeč mi je
Reactions: superfly

MTB75

Pripravnik
13. maj 2012
327
20
18
Misliš. A niso levi tisti, ki se borijo za svoje pravice, so revolucionarji in bolj glasni?

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
155
41
28
Misliš. A niso levi tisti, ki se borijo za svoje pravice, so revolucionarji in bolj glasni?
s katerega drevesa pa si ti pobegnil... ni več revolucije, ni več domovinske vojne, ni več.. so samo ljudje, ki pač moderneje ali konzervativnejše razmišljajo.. in takim se pač "ne da"... razen če imajo zapovedano! A se vidiš?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
6.934
540
113
Bo treba eno volišče narediti da bo dostopno z biciklom.

Drive bike in volišče :p

brane_new

Majstr
10. feb 2008
4.384
494
83
Ja enakopravnost verskih skupnosti je v ustavi. Ampak tukaj ne gre za enakopravnost verskih skupnosti, pač pa za vpliv oziroma vmešavanje verskih skupnosti v državo. Tega bi v tem primeru omejili, tako da bi bile volitve v soboto, ko bi bi ta vpliv zanemarljiv. V Sloveniji imamo problem, ker še nismo zaprli nobenega verskega dostojanstvenika, ki je kot verski dostojanstvenik posegal v državne zadeve.
Torej volitve v nedeljo so umešavanje države v religijo. Volitve v petek pa umešavanje države v religijo niso?
Ali volitve v petek niso vmešavanje države v religijo? Ali odklanjanje zdravstvene pomoči zaradi religije ni vmešavanje stroke v religijo?
Ali ni vmešavanje države v relgijo kršeje ustavnih pravic?
Glede zapiranja pa povej, kateri državnik je bil zaprt zaradi umešavanja v religijske zadeve.

• Všeč mi je
Reactions: tomi

jest5

Guru
18. avg 2007
17.997
842
113
Kako se volitve v petek vmešavajo v religijo?
Kdo je odklonil nudenje zdravstvene pomoči zaradi religije?