Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Meni so vsi ti youtube filmčki kavzi "strokovnjakov" popolnoma brezveze, najbolj zato, ker toliko, kot je teh "strokovnjakov" toliko je različnih scenarijev, razglabljanj in modrovanj, na koncu bo pa samo eden imel prav. Če bi takšne filmčke dajala na youtube putin in zlenski, bi še bilo zanimivo pogledat, tako pa je škoda cajta za vse to.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Meni so vsi ti youtube filmčki kavzi "strokovnjakov" popolnoma brezveze, najbolj zato, ker toliko, kot je teh "strokovnjakov" toliko je različnih scenarijev, razglabljanj in modrovanj, na koncu bo pa samo eden imel prav. Če bi takšne filmčke dajala na youtube putin in zlenski, bi še bilo zanimivo pogledat, tako pa je škoda cajta za vse to.

Ampak a veš da se je ravno danes točno to zgodilo kar kaže v posnetkih. Ruska vojska ima sedaj nadzor nad cesto Lysychansk - Seversk kar pomeni da je umik možen samo še preko njiv in travnikov južno od Bilorohivke ker cesta severno od naselja je tudi že v dosegu vsega protioklepnega orožja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Ugibam in ni nujno, da imam prav, zato me ne linčat; Če pogledamo vse filmčke tega analitika, ali je vse zadel ali smo na področju vedeževalca Danija in Danijeve zvezde aka tudi slepa kura zrno najde.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ugibam in ni nujno, da imam prav, zato me ne linčat; Če pogledamo vse filmčke tega analitika, ali je vse zadel ali smo na področju vedeževalca Danija in Danijeve zvezde aka tudi slepa kura zrno najde.

Model zgleda malo TikTok ampak povzema to kar so že drugi pred njim povedali. Sem videl v preteklih dneh nekaj podobnih napovedi.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Teh analitikov je kar nekaj, eni "zadanejo", drugi ne. Ne glede na izzid njihovih napovedi, pa jih je dobro poslušati in njihove teorije, saj človek dobi širšo sliko in morda kakšen detajl, ki ga je pri oblikovanju svojega mnenja spregledal. Velikokrat je tudi razjasnjeno (ali pa vsaj skušajo razložiti) zakaj se kje uporablja kakšno orožje (recimo zakaj je T-62 odličen tank za utrjevanje položajev, kljub njegovim letom)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in D_K

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Teh analitikov je kar nekaj, eni "zadanejo", drugi ne. Ne glede na izzid njihovih napovedi, pa jih je dobro poslušati in njihove teorije, saj človek dobi širšo sliko in morda kakšen detajl, ki ga je pri oblikovanju svojega mnenja spregledal. Velikokrat je tudi razjasnjeno (ali pa vsaj skušajo razložiti) zakaj se kje uporablja kakšno orožje (recimo zakaj je T-62 odličen tank za utrjevanje položajev, kljub njegovim letom)

Ja to mi je zanimivo kako vsi pluvajo čez stare tanke. Ampak so za vojno v ukrejini skoraj bolj upoabni kot pa novi ker pač ni tankovskih spopadov, sodobno orožje z zahoda pa uniči tako enega kot drugega. Za boj proti AK-47 in vse tam do 30 mm pa je tudi T-62 ali pa T-72 več kot dober.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja to mi je zanimivo kako vsi pluvajo čez stare tanke. Ampak so za vojno v ukrejini skoraj bolj upoabni kot pa novi ker pač ni tankovskih spopadov, sodobno orožje z zahoda pa uniči tako enega kot drugega. Za boj proti AK-47 in vse tam do 30 mm pa je tudi T-62 ali pa T-72 več kot dober.

Zadnjič sem naletel na en članek na to tematiko in sicer je Ukrajina prvo bojišče, kjer se sreča orožje Zahoda in Rusko orožje. In da oboji (torej NATO in Rusija) izkoriščajo ta konflikt za preučevanje svojih zmogljivosti glede na nasprotnika - kako vpliva moderno protitankovsko orožje na stare tanke, kako uporabiti starejše orožje proti novejšemu, kako prilagoditi taktiko v takšnem direktnem spopadu itd. Zato se tudi sproti oblikuje seznam orožja, ki ga pošiljajo v Ukrajino (recimo zakaj so poslali izstrelke Harpoon, če pa Ukrajina tako ali tako ima svoj ekvivalent Neptun, ki se je izkazal za uspešnega)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ja ukrajina je za zahod samo poligon za orožje (tudi staro) pa seveda dodaten bonus je oslabitev ruske vojske. Ampak to moraš nekako zaviti v celofan da ne zgleda kot direktni konflikt. Vsega pač tudi ne pošljejo predvsem zato da ne bi prišlo v roke rusom, ki se jim tudi cedijo sline ko pride kak cel switchblade ali pa protitankovsko orožje v roke. Pa verjetno bodo imeli tudi kitajci kaj od tega.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja ukrajina je za zahod samo poligon za orožje (tudi staro) pa seveda dodaten bonus je oslabitev ruske vojske. Ampak to moraš nekako zaviti v celofan da ne zgleda kot direktni konflikt. Vsega pač tudi ne pošljejo predvsem zato da ne bi prišlo v roke rusom, ki se jim tudi cedijo sline ko pride kak cel switchblade ali pa protitankovsko orožje v roke. Pa verjetno bodo imeli tudi kitajci kaj od tega.

Ja, strah pred pred zaplembo orožja je vsekakor prisoten. So pa se switchblade izkazali za zelo neučinkoviti, vsaj tako e razlagal en ukrajinski vojak, ki jih je uporabljal.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.