Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Ja, strah pred pred zaplembo orožja je vsekakor prisoten. So pa se switchblade izkazali za zelo neučinkoviti, vsaj tako e razlagal en ukrajinski vojak, ki jih je uporabljal.

Ja sem gledal posnetke, niso to kar so ukrajinci pričakovali. Pa tudi z Javelini niso bili najbolj zadovoljni. Vse preveč odpovedi. Najbolj prav jim pridejo havbice 155 mm pa excalibur. Danes sem videl objavo da je rusom uspelo zapleniti dva francoska Caesarja in da sta že na poti v Rusijo (vprašanje pa če je res). Tudi tile štirje ameriški Himars ne bodo nobene bistvene spremembe predstavljali, enostavno jih je premalo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Če se tu gre res za prikrito vojno ZDA proti Rusiji preko Ukrajine, potem ZDA ubira zelo dobro taktiko počasnega kuhanja žabe. S temi dostavami orožja Ukrajini, jo ravno lepo še držijo nad vodo, da ne kloni proti rusiji, rusija pa seveda vsa vesela, ker tu in tam počasi le napredujejo, amapk na dolgi rok bodo izmozgani, tako finančno, kot psihično. Že zdaj je Rusija padla 40 let v preteklost, niti zmaga proti Ukrajini jih ne bo pahnila nazaj spet v sedanjost.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Pika na i bi bil pa seveda 300 kilometrski doseg. Ampak takrat bo morija med rusi v Ukrajini in še čez čez mejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113

Russia and Belarus need to take 'urgent' measures to strengthen defence, Kremlin minister says​


Kaj se rus tu meša? Aja, marionetna vlada…potem pa se bodo spet bunili, ko bo nekdo skeglal diktatorja…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
55 odstotkov donbas pete kolone je š v maloro. Slava Ukrajincem. Tako se dela s separatisti oziroma nasilno priseljenimi na tiste konce
srbija bo imela dan žalovanja
Posnetek zaslona 2022-06-23 172210.png
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
American sportwear retailer Nike has announced it will make a full exit from Russia amid the country's ongoing war with Ukraine.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
pa ravno zdaj, ko so toliko traktorjev pokradli

zdaj pa ne bo nič od slogana nike za poljuprivrednike
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pika na i bi bil pa seveda 300 kilometrski doseg. Ampak takrat bo morija med rusi v Ukrajini in še čez čez mejo.
Saj ne bodo dobili tistih s 300 km dosegom ampak tiste z 80. Ravno zato da ne bodo po ruskih mestih streljali.

Drugače pa zgleda da bo danes prišlo do splošnega umika iz Luganska, nekatere enote se že umikajo ker časa imajo zelo malo. Če nočejo še enega Mariupol, kar pa mislim da ni nobenemu v interesu.
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.