Vodovodar - 9,5% DDV

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Pozdravljeni,
vodovodar mi je dejal, da lahko preko njega kupim vgradne stvari za kopalnico v Bauhausu in da mi prizna 9,5% DDV, torej me pride ceneje, kot če kupim sam.
Ni pa bil siguren, če velja enako, če kupi stvari na mimovrste. Ima kdo take izkušnje, po moji logiki je vseeno v kateri trgovini kupiš?

Hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Je rekel, da tam še ni kupoval. Torej lahko vzamem račun na njegovo firmo po polni ceni, potem pa mi on na svojem računu, kjer bo obračunal še delo, obračuna te iste stvari z znižanim DDVjem?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če ti bo te zadeve potem tudi vgradil. Potem pa za montažo ene navadne pipe računajo 60eur + 9,5% ddv za 10 minut dela po pipi.
 
  • Haha
Reactions: godfather

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ne, ceno za delo (ker prenavljamo celo kopalnico) imava že dogovorjeno, če vzamem vse tole preko njega ne bo delo nič dražje.
To je čisto ektra.. da prihranim vsaj malo pri DDVju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Ce mu bos “kes racune” na njegovo ime nosil - mislim, da je omejitev nekih 400€ na gotovinski racun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kateri butel ti bo material prodal naprej po čisti nabavni ceni?

Že res, da je finta znižane davčne stopnje ravno tu, ko lahko pravna oseba nabavlja - torej po znižani davčni stopnji, toda vsekakor mora material prodati naprej z neko maržo. Če nabavi material in ga preproda naprej nekomu, ima že stroške, od bančnih provizij do manipulacije doma v skladišču, knjižb, ... , promet je s tem dvignjen in obdavčen.

Noben trgovec ti ne bo - niti odkril, niti prodal repromaterial za lastno nabavno ceno, razen če je tvoj najboljši prijatelj. Material mora nekdo pripeljat k njemu v skladišče, ga odpeljat naprej k tebi na gradbišče, nekdo ga mora prevzet, nekdo ga mora razknjižit, nekdo ga mora plačat preko banke seveda, nekdo mora obvestiti Furs o prometu ... bla bla bla. Brez marže ne gre. To ni več čarobnih 9,5%.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ah, vi ste še srečni, vi vsaj imate vodovodarja :) k nam nihče noče, hehe. baje bi premalo zaslužil. očitno gre tem frajerjem res dobro, da vsi hočejo samo kompletne bajte rihtat in tam zaslužit za naslednje leto lenarjenja na bahamih in kenslanju kekcev kot jaz. trije priporočeni od trgovin nimajo ne časa ne volje niti pogledat prit. hvala za take mojstre. ne gre nam slabo, res ne.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kateri butel ti bo material prodal naprej po čisti nabavni ceni?

Že res, da je finta znižane davčne stopnje ravno tu, ko lahko pravna oseba nabavlja - torej po znižani davčni stopnji, toda vsekakor mora material prodati naprej z neko maržo. Če nabavi material in ga preproda naprej nekomu, ima že stroške, od bančnih provizij do manipulacije doma v skladišču, knjižb, ... , promet je s tem dvignjen in obdavčen.

Noben trgovec ti ne bo - niti odkril, niti prodal repromaterial za lastno nabavno ceno, razen če je tvoj najboljši prijatelj. Material mora nekdo pripeljat k njemu v skladišče, ga odpeljat naprej k tebi na gradbišče, nekdo ga mora prevzet, nekdo ga mora razknjižit, nekdo ga mora plačat preko banke seveda, nekdo mora obvestiti Furs o prometu ... bla bla bla. Brez marže ne gre. To ni več čarobnih 9,5%.

Kdo pa kje govori o nabavni ceni?

Jaz povem vodovodarju kaj bi imel.. on to najde pri svojem dobavitelju, kjer redno jemlje (in ima recimo 15% rabat), meni naprej proda z 7% popustom in 9.5 davka.. Moj prihranek je ehhm... 8% pri ceni + razlika v DDV, vodovodar s tem nekih dodatnih poti in stroškov nima (vsaj moj ne jamra), ker najbrž nabavlja na mesečno dobavnico - torej ima v vsakem primeru en račun.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ah, vi ste še srečni, vi vsaj imate vodovodarja :) k nam nihče noče, hehe. baje bi premalo zaslužil. očitno gre tem frajerjem res dobro, da vsi hočejo samo kompletne bajte rihtat in tam zaslužit za naslednje leto lenarjenja na bahamih in kenslanju kekcev kot jaz. trije priporočeni od trgovin nimajo ne časa ne volje niti pogledat prit. hvala za take mojstre. ne gre nam slabo, res ne.

seveda imajo teli od trgovin vec dela in vecje projekte. ni racunice da z delavci hodi po takih majhnih opravkih.

najdi enega s.p., manjsa firma pa bo...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ah, vi ste še srečni, vi vsaj imate vodovodarja :) k nam nihče noče, hehe. baje bi premalo zaslužil. očitno gre tem frajerjem res dobro, da vsi hočejo samo kompletne bajte rihtat in tam zaslužit za naslednje leto lenarjenja na bahamih in kenslanju kekcev kot jaz. trije priporočeni od trgovin nimajo ne časa ne volje niti pogledat prit. hvala za take mojstre. ne gre nam slabo, res ne.


ali si tako" zajeban " da nihče noče k tebi ali pa imaš dela za eno uro --nekaj od tega je !! ( malo šale ne škodi v teh cajtih !! ) ki si doma priden jaz !!
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
zajeban je reku :) ni glih za eno uro no...če vam/jim tudi za kakega jurčka ni mar...prav. ostali pa lahko delamo naokoli za 30 eur (malo šale ne škodi v teh cajtih !!)
kranj
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurga

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
sem iskal vodovodarja za "eno uro" dela. Menjava priključne manšete na WC školjki.
Pirpravljen sem bilplačati do 50 evrov.
DVa sva iskala človeka, ki bi odšravfal dva 10 matice, odmaknil školjko, zamenjal gumo in nazaj zašravfal školjko v tla.
Neuspešno, niti pogledat ni prišel nihče. Ikala sva izvajalca v merkurju, Iki, Obiju, nekaj celo po imeniku.
Na koncu sem se vsedel v avto in naredil 300km da sem tisto manšeto zamenjal v 15 minutah.
Je bilo isto kot pri odstranitivi ometa s fasade, dva predračuna, oba preko jurja. Znorel, naložil lojtro in enakj osnovnega orodja, se vsedel z bratom v avto, odstranil omet, odpeljal na deponijo, plačal na deponijo nekih 10 evrov in se popoldne vrnil. pa vmes naredil 300km.