vodovod in cirkulacija

I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsi ti obvodi so lahko čudovita gojišča za vse sorte bakterij, če ne laufajo non - stop. Lep primer je Klinični center Lj.

Tudi jaz sem nekoč precej razmišljal v tej smeri, na koncu sem pa zgolj postavil novo dovodno cev iz kurilnice v kuhinjo, da je veja najkrajša možna. Tistih par sekund da priteče topla voda, tudi ni tako strašno. Kurilnico postaviš nekam proti središču dogajanja in to je to. Vse druge preostale možnosti, jaz tako mislim, so le še v smeri odličnih izolacij cevovodov, teh si pa nekanormalna stanovanjska bajta - ne vem če lahko privošči. Že iz tega stališča, da so razdalje v njej kratke oz. časovni zamiki pri pretokih v redu nekaj sekund.

Nima smisla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aja, pa če se že greste nove gradnje, bi jaz uporabil PVC Fischer cevovode ki so lepljeni, jaz osebno, ker sem še oldtajmer :zavijazocmi:, imam lajtenge še pocinkane cevi, ... pa vseeno ni tako strašno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
sem naredil brez obvodov, dela zadeva BP, cakanja je samo par sekund za tisto toplo vodo. ni panike.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Ja, jaz se tudi tako odločam, časa imam še teden dni, da presodim kako in kaj. Dejansko se mi zdi potrata energije, za to da dnevno prišparaš kak liter vode. Potem raje vgradim kak mini podpultni pretočni grelec.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.318
5.355
113
Se pravi ni več vprašanje, kak nacin upravljanja, ampak če sploh? Ženske smo bolj intuitivne, pa takoj vemo kje tiči zajec.

Mene moti, da nimam. Potrata energije je, pa spet ne tolikšna. Sploh, ker vsak pameten (tako se govori) da SE na streho. Resno, za tistih par evrov elektrike na mesec imaš toplo vodo takoj. Če bo pa tvojo motilo, da čaka, pol pa ne vem kako naj tvoje živce ovrednotim. Res je tudi odvisno kako imaš vodo razpeljano po bajti. Ce so kake dolge lajtnge se kar načakaš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
bolj je smiselno, da imaš vse te vode (kjer rabiš toplo vodo) na kupu, torej kratke vode, kopalnice druga nad drugo, kuhinjo blizu kopalnice in potem vse to sranje okol dodatnih vodov odpade. Simplify.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je narejen bypass za toplo vodo - naj teče neprekinjeno. Tako jaz razmišljam. Če ga prekinjaš, se bo zgodil drugi UKC in čudoviti pogoji za legionelo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
ponavadi je narejeno, da se pred špicami zakurbla (sprogramiraš)..torej zvečer... ali pa recimo ko vodo na wcpotegneš, se azkurbla...da maš prej toplo vodo itd..ne vem...sam sicer ne vidim smisla če imaš zadevo ponostavljeno.

Jaz sem dal bide na konec veje, in ko tam odpreš toplo vodo, je povsod topla voda. ;)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Gre za vertikalo, direkt iz kurilnice v kleti v mansardo. Dolžina cevi do umivalnika 5m, do tuš kabine še do kaka 2m zraven. Krajše linije za višinsko razliko 3,5m itak ne moreš narediti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če je vse razkopano, das zraven eno "slepo" cev za potencialno cirkulacijo pa je. Tako smo mi naredili in v kolikor bi bilo potrebno, bi vgradili cirkulacijo, ker pa to ni bilo potrebno, je cev le blindirana in v kleti gleda iz stene.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.318
5.355
113
Poenistavis kolikor lahko. Saj kopalnice imam eno nad drugo, ampak voda ni samo tam. Saj zdaj sem se kdo navadila, ampak včasih k sem ta prave volje pa se zmeraj klejem dan, k se s tem nisem ukvarjala :mad: